بازدید 4143
۵

واکنش اتحادیه اروپا به صدور قرار بازداشت پوتین

اتحادیه اروپا حکم دیوان کیفری بین المللی علیه رئیس جمهور روسیه را امر مهمی در مسیر اجرای عدالت دانست!
کد خبر: ۱۱۶۸۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۴ 18 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از رویترز، حکم دیوان کیفری بین المللی علیه رئیس جمهور روسیه با واکنش اتحادیه اروپا همراه شد.

اتحادیه اروپا امروز جمعه و ساعاتی پس از صدور قرار بازداشت «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه از سوی دیوان کیفری بین المللی به ادعای ارتکاب جنایت جنگی از این تصمیم استقبال کرد و آن را در راستای اجرای عدالت مهم ارزیابی کرد.

اتحادیه اروپا رأی دیوان کیفری بین المللی علیه رئیس جمهور روسیه را سرآغازی برای پاسخگو کردن روسیه توصیف کرد!

دیوان کیفری بین‌المللی برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به اتهام جنایت جنگی در اوکراین، قرار بازداشت صادر کرد. مسکو همواره اتهامات علیه نیروهای روسیه مبنی بر ارتکاب جنایت در جریان جنگ یکساله با اوکراین را رد کرده است.

این دادگاه بین‌المللی با ادعای مظنون بودن پوتین به تبعید غیرقانونی کودکان و انتقال غیرقانونی ساکنان قلمرو اوکراین به فدراسیون روسیه، برای رئیس جمهور روسیه حکم بازداشت صادر کرده است.

این در حالیست که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری در واکنش به صدور حکم جلب «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه از سوی دیوان کیفری بین المللی اعلام کرد که تصمیم دیوان کیفری بین المللی تحریک آمیز و غیرقابل قبول است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۵
دادگاه لاهه چرا برای بوش ،ترامپ، اینقدر به سرعت رای نداد تین دادگاه هم استقلال ندارد اگر داشت دولتمردان اسرائیل را هم محکوم میکرد
متجاوزان و جنایتکاران پاسخگو خواهند شد
باید خیلی زودتراز این ها این حکم صادر میشد
اگه به این دلایل باشه که تمام روسای جمهور آمریکا و اروپا و سران اسراییل باید بازدلشت، محاکمه و مجازات بشن

البته سرعت عمل داده هم جای تقدیر و تشکر دارد!!!
معلوم شد دادگاه بین المللی هم ابزار دست امریکاست هر چی اونب خواد تصویب می کنه. و گرنه 70 ساله اسرائیل داره جنایت می کنه صبرا شتیلا دیر یاسین کفر قاسم اردوگاه جنین و.... یک بار هم دادگاه بین المللی حکمی صادر نکرد در این 70 سال.
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری