بازدید 4

کیفیت هوای امروز تهران قابل قبول است

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا هم‌اکنون در وضعیت قابل قبول است.
کد خبر: ۱۱۶۸۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰ 17 March 2023

 

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با توجه به حاکمیت ناپایداری جوی، وزش باد نسبتاً شدید و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار خواهد گرفت. وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. همچنین با توجه به تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

در روز شنبه (۲۷ اسفندماه) با کاهش نسبی تندی باد همراه با آغاز تردد خودروها تا حدودی بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. وزش باد مؤثر در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. افزایش تدریجی تندی باد تا اواخر وقت شنبه کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی را به دنبال خواهد داشت.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هم‌ اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۵۵ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود؛ بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امیر قلعه نویی # عادی سازی روابط ایران و عربستان # عید نوروز
وب گردی