بازدید 1681

کنکور تیرماه طبق روال اعلامی برگزار می‌شود

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از ارجاع مجدد طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: کنکور تیرماه ۱۴۰۲ طبق روال اعلامی قبل برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۷۶۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰ 13 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداو سیما، علیرضا منادی سفیدان در تشریح نشست دیروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: نشست با حضور رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور و رئیس سازمان سنجش آموزش و پرورش و نمایندگان آموزش و پرورش برگزار و به بررسی «طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی» کشور اختصاص داشت.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: کنکور تیرماه ۱۴۰۲ بر اساس همان رویه اعلامی قبلی یعنی با تأثیر قطعی معدل و بدون دروس عمومی برگزار خواهد شد و تصمیمات این جلسه معطوف به کنکور ۱۴۰۳ است.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ادامه داد: در نشست امروز، ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون‌های نهایی و تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور مورد بررسی قرار گرفت و نقطه نظراتی در خصوص میزان تأثیر قطعی معدل بر اساس میزان محرومیت هر منطقه و بازگشت دروس عمومی به کنکور مطرح که مقرر شد این موارد در کمیته آموزش عالی کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش به علت نارضایتی شدید معلمان از نحوه رتبه‌بندی خود به مجلس می‌آید

وی یادآور شد: در پایان نشست امروز نیز در خصوص گلایه معلمان نسبت به نحوه رتبه‌بندی‌های انجام شده از سوی هیأت‌های ممیزه مواردی در حضور معاون وزیر مطرح که مقرر شد در این خصوص وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخگویی به این گلایه‌های با حضور در کمیسیون پاسخگو باشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی