بازدید 2559
افران ۳ سال پس از تاسیس

با ارزش‌ترین نماد بورس و فرابورس، ۹ همت دارایی تحت مدیریت و ۹۵ درصد بازدهی

۲۱ اسفند سومین سالروز  تاسیس صندوق درآمد ثابت افران است؛ بازدهی ۹۵ درصدی، قرار گرفتن در میان با ارزش‌ترین نمادهای بورس و فرابورس از نظر ارزش معاملات و ۹ هزار میلیارد دارایی، مهمترین دستاورد این صندوق است.
کد خبر: ۱۱۶۷۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰ 13 March 2023

با ارزش‌ترین نماد بورس و فرابورس، ۹ همت دارایی تحت مدیریت و ۹۵ درصد بازدهی

صندوق درآمد ثابت افران از ابزارهای نوین بازارسرمایه‌ است که از اسفندماه سال ۱۳۹۸ شروع به فعالیت کرده است، فلسفه شکل‌گیری افران رقابت است؛ بازدهی، نقدشوندگی، مدیریت ریسک اصولی و سود روزشمار و هموار، مهمترین مزیت رقابتی صندوق درآمد ثابت افران در مقایسه صندوق‌های مشابه است.

صندوق درآمد ثابت افران به مناسبت سومین سالروز تاسیس این صندوق مسابقه‌ برگزار می‌کند، شرکت‌کنندگان در این مسابقه ضمن بهره‌مندی از فرصت سرمایه‌گذاری در صندوق افران در قرعه‌کشی آیفون ۱۳ هم شرکت داده می‌شوند. برای مشاهده شرایط سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد ثابت افران و شرکت در قرعه می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

بازدهی و سود صندوق درآمد ثابت افران

صندوق‌های درآمد ثابت جزو کم ریسک‌ترین صندوق‌های بازارسرمایه هستند این صندوق‌ها بسته به عملکرد بازدهی حدودی ۱۵ تا ۲۵ درصدی سالانه دارند، صندوق درآمد ثابت افران همیشه جزو ۱۰ صندوق برتر بازار سرمایه ایران از نظر بازدهی بوده و هم اکنون نیز بازدهی یکساله این صندوق منتهی به ۲۱ اسفند حدود ۲۶/۲ درصد است. این صندوق در مجموع ۳ سال ۹۵ درصد بازدهی کسب کرده است. 

حجم دارایی تحت مدیریت 

طی ۳ سال فعالیت حجم دارایی تحت مدیریت صندوق درآمد ثابت افران به ۹۰ هزار میلیارد ریال یا ۹ همت رسیده است، حجم دارایی تحت مدیریت افران در سال ۱۴۰۱ رشد ۲۰۰ درصدی داشته که در نوع خود بی نظیر است.

صندوق درآمد ثابت افران در ۲۲ روز از سال ۱۴۰۱ رکورد بیشترین ورود پول را در بین تمامی نماد‌های بازار‌سرمایه داشته است. 

نقدشوندگی و ارزش معاملات صندوق افران

افران جزو ۲ نماد برتر بورس و فرابورس ایران از نظر میانگین ارزش معاملات است و این یعنی نقد شوندگی آن بالاست. صندوق افران در ۵۵ روز معاملاتی بازار‌سرمایه در سال ۱۴۰۱ برترین نماد بورس و فرابورس در بین تمامی نماد‌ها بوده است.

صندوق درآمد ثابت افران به واسطه بازارگردانی فعال نقدشوندگی بالایی دارد افران همواره ۲ هزار میلیارد ریال سفارش خرید انباشته دارد که این میزان همیشه توسط بازارگردان حفظ می‌شود. به زبان ساده در این صندوق صف فروش شکل نمی‌گیرد و در لحظه نقد می‌شود.

تعداد سرمایه‌گذاران صندوق افران 

سرمایه‌گذاران صندوق درآمد ثابت افران، از اشخاص حقیقی از مبلغ ۱ میلیون تومان تا اشخاص حقوقی و شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ با مبالغ چند صد میلیاردی را شامل می‌شود.

تاکنون بیش از ۷۳ هزار سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی در صندوق درآمد‌ثابت افران سرمایه‌گذاری کردند.

سود روز شمار حتی در ایام تعطیل نوروز

روند بازدهی افران هموار و روز شمار است، یعنی این صندوق هر روز درصد مشخصی سود می‌سازد که با روزهای دیگر یکسان است و حتی تعطیلات را هم شامل می‌شود. مثلا اگر صندوق افران سالانه ۲۵ درصد بازدهی داشته باشد این بازدهی بین ۳۶۵ روز سال تقسیم می‌شود و روزهای تعطیل هم شامل می‌شود.

سرمایه‌گذاران می‌توانند با جستجوی نماد «افران» از طریق سامانه‌های معاملاتی کارگزاری‌ها تا روز ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ واحد‌های این صندوق را خریداری کنند و در ایام تعطیل نوروز نیز از سود این صندوق بهره‌مند شوند.

چگونه در صندوق درآمد ثابت افران سرمایه‌گذاری کنیم؟

صندوق درآمد ثابت افران از نوع قابل معامله یا ETF است که نماد آن در تابلوی معاملات بورس درج شده است، علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری در این صندوق می‌توانند از طریق‌ سامانه‌های معاملاتی تمامی کارگزاری‌های بورسی با جستجوی نماد «افران» واحد‌های این صندوق را خریداری کنند.

این صندوق از صندوق‌های مجموعه مشاور سرمایه‌گذاری ترنج است که ۸ صندوق سرمایه‌گذاری در انواع مختلف: سهامی، مختلط، درآمد ثابت، جسورانه، بازارگردانی و صندوق در صندوق را در بازار‌سرمایه ایران مدیریت می‌کند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری می‌توانند به صفحه صندوق درآمد ثابت افران مراجعه کنند.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # دهه کرامت # اسدالله اسدی # موشک خیبر # حقآبه هیرمند # حج 1402
وب گردی