بازدید 3624

پرونده ذرات اورانیوم ۸۴ درصد بسته شد

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره نتایج سفر گروسی به ایران گفت: در مخازنی که به صورت فعال در جریان است و طبق پادمان، آژانس بر کل فرایند آن نظارت دارد؛ غنی‌سازی بالای ۶۰ درصد اتفاق نیفتاده است و عملا این موضوع را بسته شده اعلام کرده‌اند. موضوع ذرات اورانیوم  ۸۴ درصد بسته شده و تکلیف آن مشخص است.
کد خبر: ۱۱۶۶۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰ 06 March 2023

به گزارش «تابناک»، محمد اسلامی، در گفت‌وگو با مجله خبری - تحلیلی سعادت‌آباد رادیو تهران افزود: طبیعی است بر اساس توافق برجام که طرف مقابل به آن پایبند نیست، نمی‌تواند ملاک عمل ما باشد زیرا ملاک عمل جمهوری اسلامی ایران در اصل قانون اقدام راهبردی مصوب مجلس شورای اسلامی و لغو تحریم‌های ظالمانه است.

وی تصریح کرد: ما مسئولیت‌ها و فعالیت‌های خود را مطابق قانون اقدام راهبردی انجام می‌دهیم؛‌ همچنین نکته مهم این است که اقدامات خود را بر اساس این قانون و در چارچوب‌ پادمان و ان‌پی‌تی انجام می‌دهیم و به آن متعهد هستیم در مقابل آنها با  استاندارد دوگانه می‌خواهند این موارد را مغالطه کرده و جوّسازی راه بیاندازند.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران ادامه داد: جوّسازی‌های اخیر و موارد مورد اختلاف، حاصل تقابل نگاه‌های مختلف به این موضوع است، آنها می‌خواهند با فشار و زورگویی، ما به برجام عمل کنیم و در عین‌حال آنها به تعهدات خود عمل نکنند.

اسلامی با اشاره به نشست خبری روز گذشته خود که با همراهی رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگزار شد؛ گفت: روز گذشته اعلام کردیم به پادمان و ان‌پی‌تی پایبند هستیم و آژانس بر عملکرد ما ارزیابی و نظارت دارد که این نظارت‌ها باید در قالب چارچوب‌ها و ملاحظات جمهوری اسلامی ایران انجام شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی