بازدید 3060

واکنش نتانیاهو به اظهارات گروسی در تهران

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران انتقاد کرده و آن را «ناشایست» تلقی کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹ 05 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا از رویترز، بنیامین نتانیاهو،‌نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز در جلسه‌ای با اعضای کابینه این رژیم در واکنش به اظهارات رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران در پاسخ به سوالی درباره «تهدیدات مکرر رژیم اسراییل و آمریکا علیه تاسیسات هسته‌ای ایران و سکوت متقابل آژانس در این باره»، گفت: رافائل گروسی شخصی شایسته است که اظهاراتی ناشایست را مطرح کرده.

گروسی در تهران گفته بود: ارجاع و اشاره به حمله به نیروگاه های اتمی شاید الان رایج شده و آن هم به خاطر حملاتی است که به تاسیسات اتمی اوکراین انجام می شود که می تواند خاطراتی را برای ما از گذشته زنده کند. طی کنفرانس‌های عمومی آژانس حملات و تهدید به حمله به تاسیسات اتمی و نیروگاه های اتمی محکوم شده است. هرگونه اقدام نظامی علیه نیروگاه‌های اتمی کاملا محکوم و غیرقانونی است و خارج از نرم های بین المللی است و امیدواریم همه بتوانیم از نیروگاه های اتمی به ویژه در اوکراین محافظت کنیم.

نتانیاهو در ادامه با ادعایی علیه ایران گفت: مغایر با کدام قانون؟ آیا برای ایران که آشکارا خواستار نابودی ماست، مجاز است که وسایل کشتار یا نابودی ما را فراهم کند؟ آیا ما از دفاع از خودمان محرومیم؟ ما مسلما اجازه این کار را داریم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه