بازدید 6227

بارش باران در ۸ استان کشور

کد خبر: ۱۱۶۶۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹ 04 March 2023

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان، کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی ۲۴ ساعت آینده برای استان‌های کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان‌های غربی و شرقی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود و فردا در بیشتر مناطق کشور جو آرام است.

وی ضمن اشاره اینکه سامانه بارشی بعدی روز دوشنبه از سمت غرب وارد کشور می‌شود و به تدریج غرب، استان‌های آذربایجان‌های غربی و شرقی، کرمانشاه و شمال ایلام را در بر می‌گیرد، ادامه داد: روز سه‌شنبه گستره بارش‌ها غرب و جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از استان‌های اصفهان و کردستان هم از این بارش‌ها بهره‌مند می‌شوند.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه با توجه به شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر، بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان هم آغاز می‌شود، افزود: بارندگی‌ها در قسمت‌های شرقی استان خورستان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی از شدت بیشتری برخوردار است.

رفیعی اظهار کرد: روز چهارشنبه سامانه بارشی ضمن شدت یافتن، در شمال شرق کشور هم تاثیر می‌گذارد و از بعد از ظهر امروز تا روز دوشنبه وزش باد گرم جنوبی و افزایش دما را در استان‌های ساحلی خزر شاهد هستیم.

وی با اشاره اینکه روز سه شنبه تا جمعه هم با توجه به شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر، کاهش محسوس دما در این مناطق رخ می‌دهد،  توضیح داد: آب‌های دریای خزر هم با توجه به این شرایط روز سه شنبه مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی وزش باد در سه روز آینده را شدید اعلام کرد و گفت: در نیمه غربی کشور احتمال پدیده گرد و خاک وجود دارد.

رفیعی در رابطه با آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده تهران عنوان کرد: آسمان تهران امروز را در ساعات بعد از ظهر نیمه ابری همراه با بارش پراکنده است و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۲۰ درجه بالای صفر و کمینه دما هم به ۱۲ درجه بالای صفر رسید و فردا هم ۱۱ درجه بالای صفر پیش بینی می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی