بازدید 2403

همه مشکلات زیر سر دلار لعنتی آمریکایی است

محمدتقی رهبر عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: مسائل فرهنگی مثل حجاب به نوع منطقی باید اصلاح شوند. مثلاً در دانشگاه به دانشجویان باحجاب امتیاز ویژه‌ای داده شود.
کد خبر: ۱۱۶۶۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲ 01 March 2023

به گزارش «تابناک»، محمدتقی رهبر عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با رویداد۲۴ در واکنش به مشکلات معیشتی مردم اظهار داشت: متاًسفانه مردم این روزها زیر فشار هستند. به همین دلیل همِ و غم دولت باید این باشد که فشار معیشتی را از روی مردم بردارد. البته همه مشکلات زیر سرِ دلار لعنتیِ آمریکایی است. مجلس، دولت، دلسوزان و مشاوران باید تلاش‌شان را به کار بگیرند تا مردمی که در ۲۲ بهمن آن راهپیمایی عظیم را برگزار کردند، بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. البته دولت سعی می کند اما کافی نیست. در واقع دولتی‌ها باید با کارشناسان مشورت کند تا راهکارهای حل معیشت مردم پیدا شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: ملت ایران خیلی خوبند، خیلی خوبند. به طوری‌که امام فرمودند، هیچ پیغمبری امتی مثل مردم ما نداشته است. اینکه مردم مشکل دارند، خیلی بد است و به همین دلیل باید مسئولان کار کنند و خدا هم کمک کند تا جامعه به لحاظ اقتصادی به راحتی خیال برسد.

او می‌گوید: مشکل، مشکل است. حالا فرقی نمی کند، معیشت باشد یا حجاب. شئون اسلامی باید رعایت شود. مادران شهدا و همسران شهدا از دهان‌کجی عده‌ای ناراحت می شوند و باید راهی برای حل این مشکل پیدا کرد و هرچه سریع‌تر مشکل مالی مردم رفع شود. برخی می‌گویند مسئولان نسبت به حجاب حساسیت بیشتری دارند تا معیشت، حرف درستی نیست. من معتقدم اگر مساًله اقتصادی حل شود، مشکل بی بند و باری هم حل خواهد شد.

این چهره اصولگرا می‌گوید: مسئله‌ معیشت مردم مسئله‌ای فوری است که حتماً باید فکر عاجلی کرد تا هر چه سریع‌تر خیال مردم راحت شود. مسائل فرهنگی مثل حجاب به نوع منطقی باید اصلاح شوند. مثلاً در دانشگاه به دانشجویان باحجاب امتیاز ویژه‌ای داده شود و کسانی را هم که رعایت نمی‌کنند، هدایت کنیم. شما دیدید دیروز جلوی مجلس کثیری از زنان آمده بودند تا از نمایندگان بخواهند برای مشکل حجاب چاره‌اندیشی کنند. آنهایی که بدحجاب هستند، باطناً بد نیستند، باید آنها را هم به نوعی راهنمایی کرد و با روش‌های منطق درباره ارزش‌های حجاب توجیه‌شان کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی