بازدید 3139

واکنش مهاجرانی به موضوع پیگرد قضایی

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت اصلاحات در واکنش به پیگیری اتهام «تشویق به تروریسم» علیه او از سوی پلیس متروپولیتن انگلستان گفت: برای پلیس متروپلیتن احترام قائلم و آماده تبیین مواضع و توضیح هستم و گمان نمی‌کنم پلیس تحت تأثیر غوغاسالاران قرار گیرد.
کد خبر: ۱۱۶۲۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶ 02 February 2023

به گزارش «تابناک»، عطاءالله مهاجرانی در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به گزارش روزنامه گاردین درباره واردکردن اتهام «تشویق به تروریسم» ‏به وی در ماه‌های اخیر و اینکه پلیس به کسانی که این اتهام را علیه مهاجرانی مطرح کرده‌اند، گفته است مسائل پیچیده مطرح شده نیازمند منابع جدی و زمان بیشتری برای بررسی است، نوشت:

«بنظرم معقول است! من برای پلیس متروپلیتن احترام قائلم و آماده تبیین مواضعم و توضیح درباره کتابم هستم. در پنج ماه پیش که هر روز جلو خانه ما تظاهرات سازمان مجاهدین و سلطنت طلب و کمونیست برگزار می شد! و هر ساعت برنامه ایران/نال، پلیس متروپلیتن به خانه مان آمدند.

بسیار دقیق و صمیمانه ‏و کارشناسانه صحبت می‌کردند. اطلاعات بسیار دقیق و درستی در مورد سوابق من و کتاب‌هایم داشتند. به نظرم فرصت مناسب و مغتنمی پیش آمده است تا در آستانه چاپ جدید کتاب "نقد توطئه آیات شیطانی" بتوانم با پلیس متروپلیتن رایزنی کنم. گمان نمی‌کنم پلیس تحت تاثیر غوغاسالاران قرار گیرد.»

مردادماه امسال و در پی حمله با چاقو در نیویورک به سلمان رشدی، نویسنده کتاب آیات شیطانی که در آن به ساحت پیامبر اسلام اهانت شده، سازمانی با نام «عدالت برای ایران» در خارج کشور با اتهام «تشویق به تروریسم» شکایتی علیه عطاءالله مهاجرانی تنظیم کرده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022