کدام شرکت ها در بهمن ماه سود پرداخت کردند؟

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار اعلام کرد : پرداخت سود سنواتی سه و سود جاری ۱۱ ناشر توسط سمات در اولین هفته بهمن ماه سال جاری از طریق سجام صورت گرفت.
کد خبر: ۱۱۶۲۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶ 31 January 2023

به گزارش بورس تابناک، اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که در هفته اول بهمن ماه سه ناشر، مطالبات سنواتی و ۱۱ ناشر سود جاری سهامداران خود را با استفاده از سامانه سجام واریز کردند.

واریز سود سنواتی سه ناشر

بر اساس اطلاعات منتشر شده سه شرکت «آلومینیوم ایران (فایرا)، سرما آفرین (لسرما) و پتروشیمی خارک (شخارک)» مطالبات سنواتی سهامداران خود را با استفاده از سامانه سجام در اولین هفته بهمن ماه امسال واریز کرده اند.

پرداخت سود جاری ۱۱ شرکت

همچنین در این بازه زمانی و با استفاده از سامانه سجام، ۱۱ شرکت «پارس خزر (لخزر)، تولید محور خودرو (خمحور)، بیمه حکمت صبا (وحکمت)، کارتن ایران (چکارن)، سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم)، مخابرات (اخابر)، لعاب ایران (شلعاب)، تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک (گدنا)، پتروشیمی پردیس (شپدیس)، صنایع کاغذسازی کاوه (چکاوه) و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان)» نیز سود جاری سرمایه گذاران خود را پرداخت کرده اند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می رود./سمات

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری