بازدید 1723

خشم تل آویو از بازدید هیأت اروپایی از مسجد الاقصی

روزنامه "یسرائیل هیوم" (اسرائیل امروز) یکشنبه در مطلبی به تنش در روابط اسرائیل و اتحادیه اروپا پرداخت و به خشم تل آویو نسبت به بازدید اخیر سفرای کشورهای اروپایی از مسجد الاقصی در روز چهارشنبه گذشته اشاره کرد.
کد خبر: ۱۱۶۰۷۸۸
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۵ 23 January 2023

به گزارش«تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری "سما" فلسطین، براساس این گزارش، اسرائیل بشدت به علت بازدید ده‌ها دیپلمات اروپایی از مسجد الاقصی از اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر غربی انتقاد کرد.

براساس این گزارش، بازدید از مسجد الاقصی که روز چهارشنبه گذشته انجام شد، بدون هماهنگی اسرائیل و در سایه نادیده گرفتن سلطه این رژیم بر حرم ابراهیمی بویژه و سلطه آن بر شهر قدس روی داده است.

یسرائیل هیوم نوشت: این درحالی است که ۳۰ نماینده اتحادیه اروپا به همراه کانادا، استرالیا و آرژانتین در این بازدید شرکت و با مدیریت اوقاف فلسطین نیز دیدار کردند اما اسرائیل را نادیده گرفتند.

این رسانه صهیونیست اضافه کرد: رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در رام الله به بازدید از مسجد الاقصی رفت، اما مانع از اطلاع رسانی آن شد، تا این که افراد حاضر در این بازدید، این رویداد را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند.

کنسولگری انگلیس در صفحه خود در توئیتر نوشت: در بازدید از مسجد الاقصی، دیپلمات‌های دیگر با ما در مورد حمایت از سرپرستی کشور اردن از مکان‌های مقدس مسیحی و اسلامی در قدس هم نظر بودند.

این دیدار یک روز پس از آن رخ داد که رژیم صهیونیستی مانع از ورود سفیر اردن به مسجد الاقصی شد.

غسان المجالی روز سه شنبه قصد ورود به مسجدالاقصی از سمت باب الاسباط را داشت که با مخالفت پلیس رژیم صهیونیستی روبرو شد.

یسرائیل هیوم نوشت: به نظر می رسد که بازدید دیپلمات‌ها، حاوی این پیام به اسرائیل بوده که از نظر آنها، اردن مسؤول اداره حرم ابراهیمی است و آنان مخالف اقدامات اسرائیل هستند که از نظر آنان درصدد است تشدید سلطه خود بر این مکان است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
آخرین اخبار
وب گردی