بازدید 10398

وزارت دفاع: علیرضا اکبری در هیچ دوره‌ای معاون وزیر دفاع نبوده است

وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با صدور اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از جامعه اطلاعاتی کشور و قوه قضائیه در برخورد قاطع با خائنان به امنیت ملی اعلام کرد: علیرضا اکبری در هیچ دوره‌ای از وزارت دفاع، سابقه معاون وزیر را نداشته است.
کد خبر: ۱۱۵۹۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴ 16 January 2023

وزارت دفاع: علیرضا اکبری در هیچ دوره‌ای معاون وزیر دفاع نبوده است

 

تابناک _ وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه ای ضمن قدردانی از جامعه اطلاعاتی کشور و قوه قضائیه در برخورد قاطع با خائنان به امنیت ملی اعلام کرد: علیرضا اکبری در هیچ دوره این وزارتخانه سابقه معاون وزیر را نداشته است.

در این اطلاعیه آمده است از آنجا که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان یکی از ارکان اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران همواره آماج کید و حیله بوده و هست، مسئولان این وزارتخانه در ادوار مختلف در فرآیند بکارگیری افراد با هدف مقابله با انحرافات و هجمه های ضد امنیتی دشمنان علیه خادمان ملت، همه همت خویش را به کار بسته اند.

در ادامه این پیام با اشاره به پایان مسئولیت «علیرضا اکبری» در سمت رئیس دفتر مطالعات دفاعی در سال ۱۳۸۱ و موافقت با در خواست بازنشستگی وی آمده است: علیرضا اکبری پس از جدایی از وزارت دفاع در روندی مغایر با فعالیت های گذشته با روی گرداندن از آیه شریف " فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ وَإِلَی رَبِّکَ فَارْغَبْ " به سابقه خویش پشت پا زده و با گرفتار شدن در هوای نفس، آغازگر پرونده خیانت به نظام و ملت شریف ایران شد و در سراشیبی سقوط و انحطاط قرار گرفت.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن اعلام انزجار از اعمال خائنانه نامبرده به ملت شریف ایران اطمینان می دهد که با جدیت، هوشیاری و مراقبت دائمی، حراست از دستاورهای عرصه ماموریتی را در دستور کار دارد.

علیرضا اکبری جاسوس سرویس اطلاعات مخفی انگلیس و دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس در ازای دریافت دستمزد به مبالغ یک میلیون و ۸۰۵‌ هزار یورو، ۲۶۵ هزار پوند انگلیس و ۵۰ هزار دلار آمریکا به مجازات اعدام محکوم شده بود، ۲۴ دی ماه به دار مجازات آویخته شد.

براساس دادنامه صادره، اقدامات محکوم در سال‌های گذشته علیه امنیت ملی کشور، جاسوسی به نفع کشور انگلیس، ارتباطات با سرویس جاسوسی MI۶ و تعداد ملاقات‌های وسیع با افسران اطلاعاتی دشمن در کشورهای مختلف و مدت طولانی جاسوسی، مصداق جنایت گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور است، به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور در حد وسیع شده است. همچنین اقدامات سرویس جاسوسی انگلیس در این پرونده نشان دهنده ارزش محکوم، اهمیت دسترسی‌های او و اعتماد دشمن به وی بوده است.

ارائه آموزش‌های اطلاعاتی، آموزش ضد تعقیب (با هدف تامین امنیت محکوم در قرارهای ملاقاتی)، آموزش ضد بازجویی، پوشش اطلاعاتی، آموزش جمع‌آوری اطلاعات (با هدف افزایش موفقیت محکوم در جمع‌آوری اطلاعات در مواجهه با افراد دارای دسترسی)، تاسیس شرکت پوششی در خارج از کشور به منظور به انحراف کشاندن نهادهای امنیتی ایران، ارائه ابزارهای ارتباطی ویژه، استفاده از عنصر رابط، پشتیبانی از محکوم پس از فرار از کشور، تبادل با سایر سرویس‌های جاسوسی و هزینه‌های مالی هنگفت جهت حفظ انگیزه‌های محکوم و ترغیب وی به خیانت بیشتر به کشور، استفاده از کشورهای ثالث، افسران اطلاعاتی متعدد، ارائه تابعیت انگلیس به محکوم بصورت ویژه، اعزام مجدد محکوم به داخل کشور از جمله اقدامات سرویس اطلاعاتی انگلیس در این پرونده است که از اهمیت بالای محکوم علیه برای MI۶ حکایت دارد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲۴
پشت سر مرده هر حرفی بیهوده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۶
وزیر دفاع میگه این بابا هیچ وقت کاره ای نبوده احتمالا فردا کیهان تیتر میزنه علیرضا اکبری نه به دنیا اومده و نه مرده.
چرا به اشخاصی که در رده های بالای نظامی امنیتی هستند اجازه خروج از کشور وگرفتن تابعیت کشورهای متخاصم داده میشود وبعدا هم به آنها اجازه کار ورفت وامد به اون کشورها داده میشود سن بازنشستگی برای بعضی ها چند سال است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۶
فکر میکنید دور زدن تحریم به چه طریقی انجام میشود؟
اون قسمت تاسیس شرکت پوششی فکر کردی به نفع کدوم کشور هستش؟
اگر معاون نبوده پس دیگه ابرجاسوس نبوده ... صرفا یه جاسوس یا خائن بوده که اعدام شده ...وقتی از لفظ ابرجاسوس استفاده می شه یعنی طرف خیلی مقامش بالا بوده
احتمالا معاون وزیر دفاع افغانستان بوده!!حداقل برا شعور مردم احترام قائل بشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۶
نه معاون من بوده.اشتباهی اعدام شده.
ما که نگفنیم معاون وزبر بوده ببینید اول کی گفت
پس چرا اعدامش كردين
اصلا اعدامش كردين ؟
ایشون متولد 1340 بوده طبق چه قانونی در 41 سالگی باز نشسته شده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۶
به ازای هر سال حضور در جبهه دو سال سنوات خدمت محاسبه شده است
دیر نیست برای اظهار نظر
ابر جاسوس دریافتیش فقط یک یا دو میلیون یورو است ؟
این پول یک آپارتمان در لندن هم نمیشه.
چقدر ارزون و مفت کار میکرده و جون اش را به خطر اتداخته ؟!
باشه
ناشناس 17.46 در قوانین استخدامی نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پش ن.م ماده ای وجود دارد به نام ماده 127 که مربوط به بازنشستگی پیش از موعد پرسنل است و فرد مستخدم با بیست سال سابقه خدمت میتواند تقاضای بازنشستگی کند و چون سال بازنشستگی ایشان برابر رزومه اعلام شده سال 1381 بوده من به احتمال بسیار زیاد حدس میزنم ایشان به استناد بخشنامه سال 1381 دولت اصلاحات برای کوچک سازی دولت با استفاده از ماده قانونی 127 با 20 سال سابفه کار در وزارت دفاع بازنشسته شده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
کوچک سازی دولت؟؟؟نیرو های مسلح ریطی به دولت ندارد
بنظر میرسد وزارت دفاع برای اینکه این اتفاق ناگواری دامن آنها را نگیرد اعلام برائت کرده اند،پس مرحوم که هیچ کاره نبوده ابر جاسوس معنا ندارد ضمن آنکه وزارت دفاع تازه متوجه شده که معاون نبوده.
بهتر نبود ایشان رو دوباره مسوولیت رده بالا نمی دادید؟ یا به جای گذاشتن تعقیب کننده و به پا، ایشان را که ۷۰ ماه سابقه جبهه داشتند و برادر شهید بودند، ارشاد می کردید و مانع از گرفتاری ایشان می شدید.
چرا کسی جواب نمیده که جاسوس با اون جرم سنگین با تعهد آزاد میشه پشت این سفارشها کی یا کیا بودن اونها خائنن و چطور بعد برگشت رصد نشده؟؟؟
الان ارتباط این دو تا آیه قرآن و بازنشستگی اون خدابیامرز در اطلاعیه وزارت دفاع یعنی چی
آقای مهندس ضرغامی نوشته با ایشان رابطه صمیمانه داشته است .
اگه کاره ای نبوده ، آقای ضرغامی چقدر بیکلاس بوده که با ایشان دوست صمیمی بوده است !!!!!!!!!!!!!!!!
اگر واقعا بوده چرا انکار می کنید ؟!
بالاخره وقت تکذیب های دولت شروع شد تا نتوان ایرادی به اینگونه واگذاریها توسط مسئولین وقت گرفت البته بیشتر از این هم توقع نیست
سلطان سکه هم هیچ سکه ای نداشت.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی