بازدید 42864
سیدعلی خمینی در مراسم میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی در نجف؛

این که مسئول جمهوری اسلامی با پیکان بیاید و با بنز برود جزو وعده های انقلاب نبود/ مگر ما و امثال ما فرهنگ غنی این مردم را حفظ کرده ایم؟!/هر وقت احساس کردیم که ما از ملت ایران دلسوزتر نسبت به اسلام هستیم بدانیم آن لحظه اضمحلال و زوال ما شروع می شود

حتی کاسبی حلال هم برای مسئول جمهوری اسلامی حرام است. ما مخالف ثروت نیستیم و اتفاقا بار فرهنگی را خیلی از ثروتمندان بر دوش کشیده اند؛ اما اگر خواستی در جمهوری اسلامی مسئولیت پیدا کنی، تو را به خدا فکر جیب نکن؛ برای خدمت و کار بیا. این باید مسأله ما باشد و باید دنبال راهکار برای آن باشیم و نمی شود به «عدالت» اتکا کنیم.
کد خبر: ۱۱۵۹۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴ 15 January 2023

این که مسئول جمهوری اسلامی با پیکان بیاید و با بنز برود جزو وعده های انقلاب نبود/ مگر ما و امثال ما فرهنگ غنی این مردم را حفظ کرده ایم؟!/هر وقت در وجود خودمان احساس کردیم که ما از ملت ایران دلسوزتر نسبت به اسلام هستیم بدانیم آن لحظه ای است که اضمحلال و زوال ما دارد شروع می شود

 

 

تابناک _ حجت الاسلام و المسلملین سیدعلی خمینی گفت: ملتی که از پس هزاران سال، فرهنگ غنی خودش را حفظ کرده، مگر ما حفظ کرده ایم و امثال ما حفظ کرده اند؟! 1400 سال می گذرد، چه کسی اسلام را در این سرزمین حفظ کرده است؟ ما اسلام را در این سرزمین حفظ کرده ایم؟! همین ملت بزرگ اسلام را حفظ کرده و همین مردم بزرگ اگر یک وقتی احساس کردند نیازمند هستند عالمان دینی را پرورش بدهند، حوزه های علمیه را اداره کرده اند. همین مردم وقتی احساس کردند که باید فرهنگ خودشان را بیمه کنند، جامعه ای را پدید آوردند که از دل آن سعدی و حافظ متولد می شود.

نوه امام خمینی(س) با تأکید بر اینکه هر وقت این فکر به سراغ ما آمد که در این ملت بزرگ و فرهنگ غنی به نحوی خدشه کردیم و نگرانی در خودمان راه دادیم از حقارت خودمان است، گفت: هر وقت در وجود خودمان احساس کردیم که ما از ملت ایران متدیّن تر هستیم، ما از ملت ایران دلسوزتر نسبت به اسلام هستیم، ما از ملت ایران نسبت به احکام اسلامی دلسوزتر هستیم، بدانیم آن لحظه ای است که اضمحلال و زوال ما دارد شروع می شود. این ملت خیلی بزرگ و عظیم است؛ چه جای نگرانی نسبت به دین و فرهنگ وجود دارد؟! برآیند این ملت دین خدا را حفط کرده است.

ببشتر بخوانید

به گزارش «جماران» حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی در مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) که در بیت تاریخی امام در نجف و با حضور نماینده مقام معظم رهبری در عراق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و جمعی از مسئولین جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: ما واقعا نسبت به شناخت ایشان و مقام و جایگاه ایشان عاجز هستیم؛ ما نمی توانیم مقام خلق قبل از خلق را بفهمیم و درک کنیم؛ الّا اینکه سال های از محضر عرفا تلمذ کنیم که شاهد شمه ای از این حقیقت را درک کنیم. ما مهجور و محجوب هستیم و فهم ما نسبت به عالم بالا ناقص و ناچیز و غایت فهم و درک ما همین عالم ماده است.

نوه گرامی امام خمینی(س) تأکید کرد: کسی که یک لحظه تجرد را درک کند، آن موقع می داند که کل این عالم در مقابل عالم اعلا چیزی نیست. خود کلمه دنیا معنای قیاسی «پست»، با عالم اعلی مقایسه می شود. همه پیشرفت های بشر در همین حیطه است که وقتی ما به عظمت کهکشان فکر می کنیم خودمان را کوچک و حقیر می بینیم؛ تا چه رسد به فهم «عالم لازمان و لامکان» که نور الهی آنجا تابان است.

وی افزود: ظرف محدود ما فقط منحصر به فهم عالم بالا نیست؛ در همین دنیای خودمان هم محدود هستیم. در همین دنیای خودمان و در تحلیل جامعه و اطراف خودمان هم محدود هستیم. تا چهار کلاس درس می خوانیم خیال می کنیم ما عالم دهر شده ایم و باقی همه بی سواد هستند؛ تا چهار رکعت نماز نمی خوانیم خیال می کنیم همه ما عابد و مسلمان هستیم و باقی مردم همه بی دین هستند؛ تا اندکی از مظاهر دنیا را کنار می زنیم خیال می کنیم ما زاهد شده ایم و همه دنیا شهوت ران و مال طلب هستند و به مادیات رفته اند. این از ظرف کوچک ما است و وقتی پر شد آفت دارد.

سیدعلی خمینی ادامه داد: بدتر از او، مرحله تحقیر بقیه است که ببینید من نماز اول وقت را ترک نمی کنم ولی همسایه و دوست من اهل نماز هم نیستند. به ملت عظیم ایران که نگاه می کنیم خیال می کنیم این مردم بی دین، غربگرا یا شرق گرا شده اند و اسلام دارد ضعیف می شود؛ این از ظرف محدود ما است. هر وقت این فکر به سراغ ما آمد که در این ملت بزرگ و فرهنگ غنی به نحوی خدشه کردیم و نگرانی در خودمان راه دادیم، بدانیم که ظرف ما پر شده است و بفهمیم که از حقارت خودمان است؛ و الّا در مواجهه با این ملت و فرهنگ بزرگ چه جای نگرانی است؟!

 
هر وقت احساس کردیم ما از ملت ایران متدین تر هستیم و باید آنها را به دین برگردانیم شروع اضمحلال ماست
 

وی یادآور شد: ملتی که از پس هزاران سال، فرهنگ غنی خودش را حفظ کرده، مگر ما حفظ کرده ایم و امثال ما حفظ کرده اند؟! 1400 سال می گذرد، چه کسی اسلام را در این سرزمین حفظ کرده است؟ ما اسلام را در این سرزمین حفظ کرده ایم؟! همین ملت بزرگ اسلام را حفظ کرده و همین مردم بزرگ اگر یک وقتی احساس کردند نیازمند هستند عالمان دینی را پرورش بدهند، حوزه های علمیه را اداره کرده اند. همین مردم وقتی احساس کردند که باید فرهنگ خودشان را بیمه کنند، جامعه ای را پدید آوردند که از دل آن سعدی و حافظ متولد می شود.

نوه گرامی امام خمینی(س) تأکید کرد: هر وقت در وجود خودمان احساس کردیم که ما از ملت ایران متدیّن تر هستیم، ما از ملت ایران دلسوزتر نسبت به اسلام هستیم، ما از ملت ایران نسبت به احکام اسلامی دلسوزتر هستیم، بدانیم آن لحظه ای است که اضمحلال و زوال ما دارد شروع می شود. این ملت خیلی بزرگ و عظیم است؛ چه جای نگرانی نسبت به دین و فرهنگ وجود دارد؟! برآیند این ملت دین خدا را حفط کرده است. خدمتی که ایرانی ها به اسلام و تشیع کرده اند را کس دیگری کرده است؟! همین ملت آمدند و این مسیر را پیش بردند. اگر می خواهیم دین خدا تقویت شود راهش این است که به این ملت اتکا و اعتماد کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تمام هنر امام در همین معنا بود، تصریح کرد: امام از یک شهرستانی بلند شد و درس خواند و یک حکومت 2500 ساله را کنار زد و خودش حکومت جدیدی را تأسیس کرد؛ وقتی نگاه کنید یکی از شخصیت های موفق تاریخ است. عامل موفقیت امام، جدای از ایمان به خدا، یک چیز بیشتر نیست و آن هم «اعتماد به مردم» بود؛ که عامل موفقیت ما هم هست. امام تا بن دندان «خوشبین به ملت» بود؛ نه اینکه بگوید ملت بین دین هستند و من باید آنها را با دین کنم؛ ملت ما غربگرا و شرق گرا شده اند و من باید آنها را به راه راست هدایت کنم. هر وقت احساس کردیم ملت دارد تحت تأثیر قرار می گیرد، بدانیم ما مقصر و محدود هستیم و داریم بد تحلیل می کنیم.

سیدعلی خمینی گفت: برآیند جامعه یعنی جامعه ایران در طول تاریخ متدیّنِ متدیّنِ متدیّن داشته و بی دینِ بی دینِ بی دین هم داشته اما برآینده این جامعه حافظ فرهنگ و تشیع بوده است. چه کسی هیأت مذهبی را اداره می کند؟ همین هیأت مذهبی که بعضی وقت ها دوست و دشمن علیه آنها کار می کنند. نگاه و اتکاء امام به همین ملت بود. امام می گوید من خادم ملت هستم.

وی افزود: ولایت فقیه در مقام حقوقی و فقهی هست و منافاتی با خادم بودن فقیه ندارد. یک وقتی در حقوق و شرع اسلامی برای اینکه دست این خادم شما باز باشد، یک جاهایی محدودش نمی کنید و به او ولایت می دهید؛ این منافاتی ندارد که خادم است. ولی فقیه که ما عرض می کنیم، امام می فرمودند و در فقه ما هم هست، یک اصطلاح حقوقی است. یک وقت نگویید چرا امام ولایت فقیه را اثبات می کند و بعد خودش را خادم می داند.

 
دین مردم را می خواهید حفظ کنید به مردم برگردید
 

نوه امام خمینی(س) تأکید کرد: نگاه امام به ملت و جامعه راه تعالی ما است؛ همه مشکلات حل می شود. دین مردم را می خواهید درست کنید، به مردم بگردید و بگذارید این فرهنگ عظیم توده های ملت کار خودش را انجام بدهد. بی خودی نیست یک شخصیتی پیشرفت می کند و مقبول می شود. این 30، 40 سال تخریبی نبود که نسبت به امام صورت نگیرد و توهینی نبود که نسبت به امام نشود. تمام دستگاه های تبلیغاتی شرق و غرب و ضد انقلاب، تمام تلاششان را گذاشتند که این چهره نورانی را خدشه دار کنند. یک نفر را پیدا کنید که بگوید ایشان به مردم اتکا نداشت و مردم دوستش نداشتند؛ عین روز روشن است که مردم عاشقش بودند، مردم دوستش داشتند و او مردم را دوست داشت. یک نفر هم سراغ نداریم که انکار کند این فرد در اوج محبوبیت آمد و در اوج محبوبیت رفت.

 
مسئولین اگر یک قدم برای مردم بردارند مردم صد قدم به سمت آنها بر خواهند داشت
 

وی با اشاره به جملاتی از امام خمینی(س) اظهار داشت: ما زبان مردم هستیم؛ مردم ایران چک سفید امضا به ما نداده اند. چرا حرف شما را گوش می کنند؟ چون برآیند جامعه ایرانی حرفی که من می زنم را مصلحت خودشان می دانند، حرف من را گوش می کنند و من سرباز، خادم و دنبال کار اینها هستم و این را می فهمند. من بارها عرض کرده ام، مسئولین جمهوری اسلامی اگر یک قدم برای مردم بردارند مردم صد قدم سمت آنها بر خواهند داشت. اگر یک لحظه خیال کردیم ما داریم کار می کنیم اما ملت ایران کارهای ما را نمی بینند، این همان محدودیت ظرف است؛ ظرف ما پر شده است.

سیدعلی خمینی تأکید کرد: اگر 40 سال است برقرار بوده اید به خاطر همین خدماتی است که کرده اید و اگر یک روزی هم نباشید به خاطر خدماتی است که نکرده اید؛ مردم شناخت دارند و می فهمند. اگر شما موفقیت به دست بیاورید، شرق و غرب عالم هم علیه شما تخریب کنند، هیچ کاری نمی توانند انجام بدهند و ذره ای نمی توانند تردیدی در شما ایجاد کنند. امام قبل از سال 42 نهشت را شروع کرد ولی آن زمانی کار امام پیش رفت که ملت همراهی کرد؛ لذا امام می فرماید «دست اجانب را شما قطع کردید. شما بر همه ما منت دارید. من از همه شما منت می کشم. من خادم همه شما هستم».

وی یادآور شد: سال 58 امام می فرماید «امروز روزی است که باید حفظ کنید شما اسلام را»؛ ما چه کاره هستیم که اسلام را حفظ کنیم؟! امام در ادامه می فرماید «حفظ اسلام به این است که اعمالتان را تعدیل کنید. با مردم رفتار خوب کنید. برادر باشید با مردم. مردم را این طور حساب نکنید. رژیم های سابق مردم را از خودشان جدا می دانستند... شما کاری نکنید که مردم از شما بترسند. شما کاری کنید که مردم به شما متوجه شوند». به خداوندی خدا اگر ما یک جوری بتوانیم همه حکومت را دست برآیند ملت ایران بدهیم، به یقین عرض می کنم که بهتر از همه ما اسلام را پیاده خواهند کرد.

 
هرچه ضربه می خوریم به خاطر فاصله گرفتن از آرمانهای اصیل انقلاب است
 

نوه امام خمینی(س) با تأکید بر اینکه فهم برآیند این ملت از اسلام بهتر از ما است که خیال می کنیم 20 سال است داریم در حوزه درس می خوانیم، گفت: مخالفین و کسانی که خارج از کشور صبح تا شب بیانیه می دهند، یک حرف حسابی تر از اصول اصلی انقلاب ایران ندارند. ما هم هرچه ضربه می خوریم به خاطر فاصله گرفتن از همین ها است. امام به مردم گفت این خواسته های شما است و این ملت از اقصی نقاط کشور برخاستند. این ظلم به مردم است که ما فکر کنیم اینها بی دین شده اند و ما برویم دیندارشان کنیم؛ اینها بی فرهنگ شده اند و ما باید برویم بافرهنگشان کنیم.

وی یادآور شد: جنگی که پیش آمد را چه کسی اداره کرد؟ این ملت چقدر صبور است؟ در این انقلاب چقدر اشتباه و بی تجربگی شده و چقدر همه صبح به صبح فسادهای اقتصادی شنیده اند؟ یک بار شد که قاطبه ملت کاری که باید انجام بدهند را انجام ندادند؟! در بزنگاه ها و آن وقتی که همه ناامید بودند، آن وقتی که همه دست به دعا بودند، شد این ملت یک گام به عقب بگذارد؟! در جنگ وقتی شرق و غرب به شما حمله کردند، آن وقتی که هیچ امیدی نبود، شد این ملت عقب نشینی کند؟! در این تحریم های اقتصادی به تعبیر غربی ها فلج کننده، هنوز مانده اند که چطور این ملت و دولت فلج نشد.

 
این که مسئول جمهوری اسلامی با پیکان بیاید و با ینز برود جزو وعده های انقلاب و امام نبود
 

سیدعلی خمینی افزود: قاطبه ملت ایران از مؤمنین صدر اسلام عمیق تر ایمان آوردند. این مؤمنین خالصی که خدا می فرماید اصحاب بهشت هستند، به خدا می گویند چیزی که وعده دادی را به ما بده. اگر ملت ایران چنین چیزی را از ما بخواهد، شد منحرف، غربگرا، شرق گرا؟! اگر به ما گفت این فسادهای اقتصادی جزو وعده های شما بود یا نبود، این که مسئول جمهوری اسلامی با پیکان بیاید و با بنز برود جزو وعده ها بود یا نبود، کف روی آب را ول کنید؛ کسی که در غرب نشسته و چیزی می گوید، فریب خورده و یا با اشاره و پول ساختارشکنی و آب را گل آلود می کند، نباید ذهن خودمان را به اینها درگیر کنیم. اتفاقا ظلم وقتی می شود که مسئول جمهوری اسلامی بگوید می بینید که اینها چه شعارهایی می دهند و چه فحاشی هایی می کنند.

وی ادامه داد: پای حرف خانواده شهدا، کارگرها و مستضعفان بنشینید. این ملت صبور ولی معترض است؛ همه معترضیم. ان شاء الله حکومت مهدوی(عج) حکومت کامل است؛ وقتی نقص وجود دارد، اعتراض باید وجود داشته باشد. اگر اعتراض نبود و سکوت مرگبار بود، ما باید می ترسیدیم. اگر مسئولین ما هر غلطی می کردند مردم فقط نگاه می کردند، باید می گفتیم یا این ملت مرده و یا این حاکمیت صدام است که صدا از کسی در نمی آید. اینکه جامعه ما فریاد می زند به خاطر مسلمان بودن است و نمی گذارد هر پای کجی گذاشته شود. این را از پیامبر(ص) و هویت اصیل ایرانی خودش یاد گرفته است.

 
وقتی کار به باریک ترین جا برسد، اگر به ملت برگردیم همه چیز حل می شود
 

نوه گرامی امام خمینی(س) تأکید کرد: «هویت ایرانی» امتیازاتی دارد و آن را دست کم نگیریم. جامعه شناسان ویژگی های این هویت ایرانی را شماره کرده اند؛ خیلی ملت بزرگی است. تا الآن هر جا این ملت آمده اند، مشکلات را حل کرده اند و تمام درها باز شده است. اگر به ملت مراجعه کردیم، برنده شده ایم و اگر خودمان را تافته جدا بافته دیدیم، باخته ایم؛ کما اینکه گذشتگان باختند. اگر این ملت را ارج و قدر نهادیم و آن طور که هست و شایسته است دیدیم، این ملت جواب خواهد داد و جواب داده است.

وی در پایان افزود: حتی کاسبی حلال هم برای مسئول جمهوری اسلامی حرام است. ما مخالف ثروت نیستیم و اتفاقا بار فرهنگی را خیلی از ثروتمندان بر دوش کشیده اند؛ اما اگر خواستی در جمهوری اسلامی مسئولیت پیدا کنی، تو را به خدا فکر جیب نکن؛ برای خدمت و کار بیا. این باید مسأله ما باشد و باید دنبال راهکار برای آن باشیم و نمی شود به «عدالت» اتکا کنیم. در هر صورت ما نسبت به ملت خودمان امیدوار و متکی هستیم. این جمهوری اسلامی برخاسته از ملت است، برخاسته از شرق و غرب نبوده، و همین ملت هم حفظش می کند. وقتی کار به باریک ترین جا برسد، اگر به ملت برگردیم همه چیز حل می شود. ذره ای نباید ناراحتی و نگرانی از مردم داشته باشیم.

در این مراسم، مسئولان کنسولگری های ایران در نجف، بصره و اربیل، معاون امور کنسولی وزارت خارجه کشورمان، رییس کمیته ی امداد امام خمینی و جمعی از نمایندگان مجلس نیز حضور داشتند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶۵
در انتظار بررسی: ۱۹۳
انتشار یافته: ۵۱
بسیار عالی صحبت کرده
درد دل مردم را گفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
گفتار درمانی دیگر اثر ندارد!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
صحبت عالی به درد نمیخوره .
باید مثل مردم زندگی کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
درد دل مردم را بیان کردن هیچ خاصیتی نداره .
باید در عمل نشون بده که مثل مردمه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
آخه اخوی سانسورچی
این بنده خدا که کاره ای نیست تو این مملکت نه پستی دارد ونه مقامی
چرا نظرات رو سانسور می کنی
درود بر این بینش انشالا که مسئولین به ملت برگردند و مفسدان اقتصادی مجازات شوند چرا که حیف از نظام جمهوری اسلامی که یه مشت طمعکار و مفسد دارند به آن ضربه میزنند.
خطاکارانی که سالها در حق مردم جفا کرده اند، هرگز بخشیده نخواهند شد.
تو چقدر خوب هستی و مردمی هستی
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
منفی دادم چون بنظرم تیکه نبود اگر بود مثبت می گرفتی
آن قدر که بعد از انقلاب به ظاهر افراد چه مرد و چه زن اهمیت داده شد به باطن آنها توجه نشد.
در نتیجه مواجه شدیم بابرخی مسئولانی که باطن هولناکی داشتند. مشکلات و مصایب عظیمی که این مملکت با آن دست به گریبان است، حاصل همین اشتباه مزمن است.
خیلی دیر شده سرمایه اجتماعی این مملکت دیگه از بین رفته ، دیگه هیچکس هیچ امیدی نداره....
شغل شما چیست ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
منبع درآمدت از کجاست ؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
منبع درآمد شما از کجاست؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
شغل یک جامعه شناس چیست. شغل یک فیلسوف چیست. شغل یک ادیب چست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
۱۳:۳۷
این شغل هایی که نامبردی همگی منفعت دادند برای سایرین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
13:37
جامعه شناس ؛ جامعه را میشناسد و درد جامعه را درک میکند .
فیلسوف ؛ عالم است و علم دارد و مردم ننتفع از علم او
ادیب ؛ ادب دارد
شما خیلی خوبی و با بقیه خیلی خیلی خیلی فرق میکنی !
شغل خودت چیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
منشی شورای شهر هستم ۲۰ سالمه با حقوق ۲۶ میلیون تومنی در ماه . سابقه کار هم خوردن و خوابیدن پیش مامانم بوده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
مامانم پارتی من شده فیلترشکن دانش بنیان میفروشم توی بلاد کفر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
عرق میزیزم تا لقمه حلال بذارم جلوی زن و بچه ام
هر موقع اومدی جنوب شهر زندگی کردی ؛ حرفاتو قبول میکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
نجف هم مثل نظام اباد ماست شهر مرفه نشینی محسوب نمیشه
ایرانی ام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
نه عزیز شما 33 میلیون میگیرید دقت کنید.
تبارک الله آقا سید علی خمینی.
کاش بنز سوار میشدید و مشکل مردم رو حل میکردید
ای کاش میشد دمای منزل شما را رصد نیکردیم با وجود قطعی گاز سایر هموطنان
از این حرفا زیاد شنیدیم
یه ذره عمل لطفا
فقط حرف خوشکل
ما فکر نمیکنیم شما با بقیه مسئولا فرق کنی
شما چقدر دلسوزی !
چقدر شبیه قالیباف خوب صحبت کردی !
به عمل کار برآید به سخنرانی نیست
شما دلسوز مردم هستید چون مسئول مردم نیستید، ولی حرف هاتون مردم رو دلگرم میکنه که پشت مسئولین رو خالی نکنن، ایکاش محکم پای حرف هاتون می ایستادید و مسئولین رو وادار به عمل می کردید وگرنه که من هم همه اینها رو بلدم و بهتر از شما میتونم سخنرانی کنم و یا ایکاش به من هم اجازه می دادن که همچین سخنانی رو در جمع مردم بیان کنم!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
سید علی خمینی طلبه ای است در نجف. مسولیت و سمتی هم ندارد.
خوشبحالتون که ردیف بودجه سالیانه دارید در بودجه سالیانه کل کشور
زنده باد سید علی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
با زنده باد هیچکس ۱۰۰۰ سال عمر نکرده
با مرده باد هم کسی توی ۲۰ سالگی نمرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
مرگ بر دشمن
تا حالا شده لّنگ خرید نیم کیلو گوشت گوسفند برای خانوادت
شده باشی ؟
پاسخ ها
بنده خدا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
آره. استاد دانشگاهم و هشت م گرو ۹ م هست
چن بار تا حالا وام ۱۰ میلیون تومنی با سود 23%ی گرفتی با ۲ تا ضامن معتبر آقای علی خمینی ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
شده قسطات عقب بیوفته ؟
اصلا میدونی قسط یعنی چی ؟
اصلا خبر داری قسطی بخری بردی ؟
مگه کاندید ریاست جمهوری شده اید که اینجوری نطق می کنید . گوش مردم 40 سال هست که از این حرف ها پر شده ذره ای عمل کو ؟؟؟
خبر داری پیاز کیلو چنده ؟
شما مسئول نیستی ولی متنعم و برخوردار از مواهب و امکانات و نعمات مسئولان هستی و این عین بی عدالتی است
چرا باید بعد از 26 سال کار آنهم با مدرک عالی از یکی از بهترین دانشگاه های دولتی فنی کشور و کار بسیار حرفه ای و دارا بودن سمت مدیریت میانی، هشتم گرو نهم باشد؟ برای من چه اهمیتی دارد که آن بالا چه کسی باشد و چه حرف زیبایی می زند وقتی زندگیم گره می خورد. روز به روز به سمت فقر هدایت شده ایم و همچنان در حال سقوط هستیم. حرف بس است و میدان را برای آنهایی که بلدند خالی کنید
شما هم مثل بقیه تون فقط حرف خوشگل میزنی
خيلي دير شده اقا،مردم ديگه اعتمادي ندارن،فقر و گروني فساد بيداد ميكنه اقا
نوه گرامی گوش اگر گوش مسؤلین ناله اگر ناله شما انچه جایی نرسد فریاد است
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری # کارمزد تراکنش بانکی
وب گردی