بازدید 7260
۶

ادعایی درباره بازنگری لندن در حمایتش از برجام

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی به نقل از منابع ارشد دولتی مدعی شد که دولت این کشور در حال بازنگری رویکرد خود درقبال برجام است.
کد خبر: ۱۱۵۹۵۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱ 15 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، روزنامه ساندی تلگراف در گزارش ادعایی خود به منابع ارشد دولت انگلیس که اشاره‌ای به نام و سمت آنها نشده است، نوشت: در پی اعدام علیرضا اکبری، معاون سابق وزیر دفاع ایران که تابعیت ایرانی -انگلیسی داشت و به جاسوسی محکوم شده بود، ممکن است بریتانیا از حمایت خود از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) دست بردارد.

به گفته این منابع، از آنجایی که از زمان آغاز روند مذاکرات احیای هسته‌ای، شرایط به‌طور قابل توجهی تغییر کرده است، لندن در حال بررسی موضع خود درخصوص این توافق و مشارکتش در آن است.

یک منبع دولتی در این باره ادعا کرد: از زمانی که ما مشغول تعاملات (مذاکرات احیای برجام) بودیم، چشم‌انداز و گزاره‌ها کاملا تغییر کرد - که عمده آن نیز به دلیل رفتار ایران است.

این منابع آگاه همچنین خاطرنشان کردند که روابط لندن با تهران در ماه‌های اخیر به دلیل سیاست دولت ایران درخصوص اعتراضات داخلی تحت فشار شدید قرار گرفته است و انگلیس اکنون در حال بررسی تمام گزینه‌ها برای واکنش نشان دادن به اعدام علیرضا اکبری است.

مرکز رسانه قوه قضاییه ایران روز شنبه اعلام کرد که حکم علیرضا اکبری فرزند علی دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس به مجازات اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

پس از اعلام این خبر، نخست وزیر و وزیر امورخارجه انگلیس در ادامه مداخله‌های آشکار مقامات این کشور در امور داخلی ایران به اجرای حکم علیرضا اکبری واکنش نشان دادند و آن را محکوم کردند.

 مقامات لندن بدون اشاره به این واقعیت که علیرضا اکبری برای دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس فعالیت می‌کرده، مدعی شدند که حکم او ناعادلانه و با انگیزه سیاسی بوده است.

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه انگلیس همچنین طی پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: ما امروز این رژیم (ایران) را پاسخگو کردیم. انگلیس امروز دادستان کل ایران را تحریم و کاردار ایران در لندن را احضار کرد و موقتا سفیر لندن در تهران را برای رایزنی فراخواند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۶
مثلا لندن تاکنون از برجام حمایت کرده چه دسته گلی زده که حالا می خواهد ان حمایت را بردارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
موضوع فقط حمایت نیست بلکه مخالفت هم مهم است.
آخه انگلیس کی ازما حمایت کرده که این دفعه ننکنه چه اتفاقی بکنه.
بهتر که از برجام کوفتی حمایت نمیکنی!!
متاسفانه در طول تاریخ دویست سال گذسته ایران از هیچ کشوری اندازه انگلیس مکارضربه نخورده است.
وبا کمال وقاحت از اقدامات مخرب خود به طروق مختلف دفاع کرده . وهمیشه هم به دلایل مختلف مسئولین سیاست خارجی دربرابر اقدام انگلیسی ها منعلانانه بر خورد کردن.
خدا رحمت کنه حضرت امام همیشه نسبت به روباه سفتی انگلیسی ها هشدار میدادند.
اگر اقدام این جاسوس بر عکس بود آنها چه اقدامی می کردند.
بیشین وتماشاکن!!!!!!!
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی