بازدید 2654

در دیدار امیرعبداللهیان با سید حسن نصرالله چه گذشت؟

وزیر امور خارجه در سفر به لبنان، با سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۱۱۵۹۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۲ 14 January 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، در این دیدار، وزیر امور خارجه در جریان آخرین تحولات مرتبط با روند سیاسی لبنان و موضوع انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور قرار گرفت. وزیر امور خارجه کشورمان بر اهمیت تلاش همه طرف های لبنانی به منظور تکمیل روند سیاسی در این کشور تاکید کرد و تسریع در این روند انتخاب رئیس‌جمهور مبتنی بر توافق سیاسی همه طرف‌های لبنانی خارج از هرگونه مداخله و فشار خارجی را به نفع مردم لبنان و نیز منطقه دانست.

ابعاد مختلف موضوع فلسطین، وضعیت گروه‌های مقاومت فلسطینی و نیز وضعیت سرزمین های اشغالی فلسطین از دیگر موضوعات مورد گفتگو و تبادل نظر در این دیدار بود. در تبادل نظر بعمل آمده، از استحکام و قوت حداکثری مقاومت در فلسطین و نیز انسجام و هماهنگی محور مقاومت در منطقه در مقابله با هرگونه شرارت احتمالی و تهدیدات ناشی از تحولات جدید سیاسی و امنیتی در سرزمین های اشغالی فلسطین اطمینان حاصل شد.

تحولات سوریه و آخرین وضعیت روند مبارزه با تروریسم در برخی مناطق آلوده در این کشور، از دیگر موضوعات مورد تبادل نظر طرفین بود. ابعاد مختلف روند سیاسی این کشور و نیز مسائل منطقه ای مرتبط با موضوع سوریه مورد مشورت قرار گفت.

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در جریان تحولات اخیر ایران قرار گرفت. وزیر امور خارجه کشورمان ایشان را در جریان روند شکل گیری اغتشاشات اخیر و نقش برخی طرفهای مشخص خارجی در دامن زدن و تحریک این اغتشاشات و شکست قطعی آن قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین دبیرکل حزب‌الله لبنان را از آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای برای رفع تحریم‌های غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی ایران مطلع نمود.

روند گفت‌وگوی ایران و عربستان و نیز تحولات یمن از دیگر موضوعات مهم مورد مشورت و تبادل نظر در این دیدار بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی