بازدید 4791

گزارش کدخدایی از پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی

رییس کمیته ویژه پیگیری حقوقی و بین‌المللی پرونده ترور و شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: جنایتی که آمریکایی‌ها با ترور سردار سلیمانی و همراهانشان انجام دادند یک تخلف بین‌المللی بود و آمریکا تعهدات خود بر اساس منشور سازمان ملل را نقض کرد.
کد خبر: ۱۱۵۷۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸ 31 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا ، عباسعلی کدخدایی در میزگرد تخصصی شهید سلیمانی و مبارزه با تروریسم و افراطی گری در منطقه غرب آسیا که در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: ترور شهید سلیمانی یک جنایت نابخشودنی است.

وی با اشاره به پیگیری انجام شده در داخل کشور در مورد این پرونده در دستگاه‌های ذی‌ربط گفت: در بعد کیفری پیگیری این پرونده ، کیفرخواست به مراحل نهایی نزدیک شده است و امیدواریم به نتایج خوبی برسد.

کدخدایی با ارائه گزارشی از پیگیری حقوقی پرونده در عرصه بین‌المللی گفت: کارهای مقدماتی برای پیگیری این پرونده انجام شده است.

وی افزود: اقداماتی هم با کمک مقامات عراق از سوی قوه قضاییه عراق و دیگر مقامات عراق برای پیگیری این پرونده در حال انجام است.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری