بازدید 4915

کمک آلمان به بودجه اتحادیه اروپا رکورد زد

تازه‌ترین ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که میزان کمک آلمان به بودجه اتحادیه اروپا رکورد زد و به حدود ۲۵.۱ میلیارد یورو رسید.
کد خبر: ۱۱۵۷۰۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸ 30 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، خبرگزاری د.پ.آ آلمان پنجشنبه نوشت که بر اساس ارزیابی‌های این رسانه که از بودجه سال ۲۰۲۱ اتحادیه صورت گرفت، فرانسه به اندازه نصف آلمان یعنی ۱۲.۴ میلیارد یورو و ایتالیا یک هفتم آلمان یعنی ۳.۲ میلیارد یورو به بودجه اتحادیه اروپا کمک کرد.

این در حالی است که لهستان بزرگ‌ترین دریافت‌کننده بودجه از اتحادیه به شمار می‌آید به طوریکه حدود ۱۱.۸ میلیارد یورو دریافت کرد. این رقم بیشتری از مقدار کمکی است که لهستان به اتحادیه اروپا کرده است.

یونان با ۴.۵ میلیارد یورو، مجارستان با ۴.۱ میلیارد یورو و رومانی با ۴ میلیارد یورو در رده‌های بعدی بزرگ‌ترین دریافت‌کنندگان بودجه از اتحادیه اروپا هستند.

آلمان در سال ۲۰۲۰ نیز حدود ۱۹.۴ میلیارد یورو به بودجه اتحادیه اروپا کمک کرده بود.

در مذاکراتی که درباره چارچوب مالی اتحادیه اروپا از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ انجام گرفت ، قرار شد کشورهای عضو اتحادیه میزان کمک‌های خود را افزایش دهند تا بدین ترتیب، فقدان کمک انگلیس بعد از برگزیت را جبران کنند.

بودجه دولت فدرال آلمان در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۴۸ میلیارد یورو بود. سهم هر کشوری از کمک به بودجه اتحادیه اروپا بر اساس میزان قدرت اقتصادی آن در اتحادیه تعیین می‌شود.

در همین رابطه، خبرگزاری د.پ.آ به نقل از تارنمای دولت آلمان نوشت: هیچ اقتصاد اروپایی دیگری به اندازه آلمان از بازار داخلی اتحادیه اروپا سود نمی‌برد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی