بازدید 4914
۱
نماینده مجلس :

۳۰۰ هزار نفر در کشور از تحصیل بازماندند

وی با اشاره به اینکه پیگیر برگزاری جلسه مشترک با وزیر آموزش و پرورش و مسئولان استانی هستیم، اضافه کرد: موضوعاتی مانند تغذیه، نگهداری مدارس عشایری، تجهیز و... از مهم‌ترین خواسته‌های آموزش و پرورش استان در رابطه با مدارس عشایری است.
کد خبر: ۱۱۵۶۶۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵ 26 December 2022

به گزارش تابناک؛ شمالی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: ۳۰۰ هزار دانش آموز در کل کشور از تحصیل بازمانده اند.

محمد وحیدی به ۸۰۰ هزار نفر افت تحصیلی در کشور اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۰ هزار بازمانده تحصیلی در مقطع ابتدایی وجود دارد و ۵۰۰ هزار نفر نیز در نرخ گذر تحصیلی کمبود داریم.

وی انسداد مبادی ورودی، نگاه به آینده و آمار و برنامه‌ریزی را دو شاخص مهم سواد آموزی دانست و ادامه داد: با نگاه به آینده متوجه می شویم آمار و داده ها پالایش نشده که این موضوع باید در حوزه سواد آموزی در مناطق روستایی، عشایری و شهری انجام شود.

۳۰۰ هزار نفر در کشور از تحصیل بازماندند

وحیدی تأکید کرد: در محور اصلی بازماندگان از تحصیل، دستگاه‌های اجرایی همچون مخابرات، پیام فراگیر دهند تا کودکان به سیستم آموزش و پرورش بازگردند؛ همچنین انتظار می رود حوزه بهزیستی، دهیاران، شوراها، گروه‌های جهادی و بسیج نیز همکاری‌های لازم در شناسایی کودکان را داشته باشند.

لزوم افزایش نرخ گذر تحصیلی دانش آموزان عشایری خراسان شمالی

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: نرخ گذر تحصیلی دانش آموزان عشایری خراسان شمالی در مقطع متوسطه اول و دوم باید افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به پایین بودن نرخ گذر تحصیلی دانش آموزان عشایری خراسان شمالی در مقطع متوسطه اول و دوم، اظهار کرد: نرخ گذر تحصیلی دانش آموزان عشایری در مقطع تحصیلی ابتدایی تقریبا قابل قبول است اما در مقاطع بالاتر این نرخ باید تغییر کند.

وی با بیان اینکه مدارس عشایری به ۳ بخش ثابت، سیار و نیمه سیار تقسیم می‌شوند، اضافه کرد: تجهیز مدارس کانکسی و شبانه‌روزی عشایر در استان اهمیت بسیاری دارد و در این خصوص پیگیری‌های بسیاری انجام می‌دهیم.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه مدارس شبانه‌روزی عشایری استان، آنگونه که در شأن دانش آموزان عشایری باشد مجهز نیستند، افزود: تجهیز و رسیدگی به مدارس عشایری موجب افزایش نرخ گذر تحصیلی دانش آموزان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیگیر برگزاری جلسه مشترک با وزیر آموزش و پرورش و مسئولان استانی هستیم، اضافه کرد: موضوعاتی مانند تغذیه، نگهداری مدارس عشایری، تجهیز و... از مهم‌ترین خواسته‌های آموزش و پرورش استان در رابطه با مدارس عشایری است.

وحیدی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی تصریح کرد: مصوبه حذف مدارس کانکسی در سفر رئیس جمهور به استان وجود داشت و پیگیر جذب اعتبارات برای مدارس عشایری نیز هستیم.

مدرسه شبانه‌روزی عشایری مهر نوین، نیازمند خوابگاه

ابوالقاسم اکبری، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه مدرسه دخترانه شبانه‌روزی عشایری مهر نوین در مراوه تپه نیازمند خوابگاه است، اظهار کرد: دانش آموزان در این مدرسه خوابگاه و سلف سرویس ندارند؛ در عین حال ۴۵ دانش آموز در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه در خراسان شمالی ۸۰۰ دانش آموز عشایری وجود دارد، افزود: ۱۰ مدرسه شبانه روزی در استان وجود دارد که از این تعداد ۶ مدرسه دخترانه و ۴ مدرسه پسرانه است اما برای تجهیز این مدارس امکانات بسیاری مورد نیاز است.

اکبری ادامه داد: کیت‌های آموزشی چند پایه ویژه دانش آموزان عشایری، موکت، کمد، وسایل ورزشی و... از نیازمندی‌های مدارس عشایری استان به حساب می آید.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
کسی دلش نمی سوزد مهم نیست
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی