بازدید 3303
۳

پرونده تعزیراتی شرکت‌های فولاد به کجا رسید؟

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متافو در حالی از روز گذشته آغاز شد که همچنان پرونده تعزیراتی بعضی از شرکت‌های حوزه فولاد در بلاتکلیفی به سر می‌برد. اما سرنوشت این پرونده‌ها چه می‌شود؟
کد خبر: ۱۱۵۳۰۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹ 03 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از تجارت‌نیوز، بلاتکلیفی در پرونده‌های تعزیراتی یکی از مشکلاتی است که برخی شرکت‌های فعال در صنعت فولاد با آن‌ مواجه‌اند. حال با حضور معاون قضایی دادستان کل کشور در نوزدهمین نمایشگاه متافو قرار بر این شد که رسیدگی به این پرونده‌ها با کمک خود تشکل‌ها و انجمن‌ها تسریع شود.

علی جمادی با حضور در غرفه انجمن نوردکاران با اعلام این خبر، گفت: در رابطه با مشکلات پرونده‌های قضایی و تعزیراتی تولیدکنندگان فولاد، تلاش می‌کنیم بسیاری از موانعی که مرتبط با اطاله دادرسی‌هاست را طی برنامه‌ریزی مشخص و در کوتاه‌ترین زمان مورد رسیدگی قرار دهیم.

او اعلام کرد: اولویت دستگاه قضایی، تسریع در حل مشکلات پرونده‌های تعزیراتی و قضایی تشکیل‌شده برای بخش صنعت و معدن، ازجمله فولاد کشور است. در این رابطه از نظرات کارشناسی و تخصصی تشکل‌های اقتصادی و صنعتی استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه روند رسیدگی به پرونده‌های تعزیراتی شرکت‌ها و فعالان اقتصادی در صنعت فرآورده‌های فولاد طی همراهی و همکاری با انجمن نوردکاران فولادی ایران تسریع خواهد شد، تصریح کرد: عضویت و حضور نمایندگان دادستانی کل کشور در کارگروه‌های رسیدگی به این پرونده‌ها که در وزارت صمت تشکیل می‌شود، کمک می‌کند تا رسیدگی کارشناسی و فنی به این پرونده‌ها در دستور کار قرار گیرد

رسیدگی به پرونده شرکت‌های فولاد در شعبات تخصصی

جمادی در رابطه با بروز برخی مشکلات برای واحدهای تولیدی محصولات فولاد کشور که عمدتا تعزیراتی است، توضیح داد: رسیدگی به این پرونده‌ها در شعب تخصصی و با حضور کارشناسان خبره انجام می‌شود و معمولا از نظرات کارشناسی برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کنیم.

وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و اعمال تحریم‌ها و همچنین اهمیت صادرات برای کشور، تاکید ریاست قوه قضاییه بر حمایت از بخش تولید و جلوگیری از وارد شدن صدمات به این بخش است و در دادستانی کل کشور نیز تا جایی که امکان داشته باشد با رعایت چارچوب‌های قانونی، در کنار تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی ایستاده‌ایم.

معاون دادستان کل کشور همچنین از آمادگی این معاونت برای رسیدگی به پرونده‌های تعزیراتی شرکت‌های فولادی طی نشست بررسی‌ها با انجمن نوردکاران فولادی ایران در هفته‌های آتی خبر داد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۳
پرونده بورس تنها بود رفت پیش اون که تنها نباشه کدام پرونده های به نتیجه زسید که این یکی برسه .
فساد عین سرطان ریشه دوانده و فراتر از نهادینه شدگی است
اگر قرار است اختلاس بجایی برسد بهتر است دریافتی از حجم ریالی اختلاس بدولت تحویل شود تا بخشی از کسر بودجه تامین کند
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس