بازدید 1355

رئیس دیوان عالی کشور به مسکو رفت

رئیس دیوان عالی کشور در رأس هیأتی برای شرکت در دهمین نشست سراسری قضات ویکصدمین سالگرد تاسیس دیوان عالی روسیه وارد مسکو شد.
کد خبر: ۱۱۵۲۵۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵ 29 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور، در رأس هیأتی برای شرکت در دهمین نشست سراسری قضات ویکصدمین سالگرد تأسیس دیوان عالی روسیه و دیدار با مقامات قضایی روسیه، شامگاه دوشنبه با استقبال کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و معاون رئیس دیوان عالی روسیه وارد مسکو شد.

 در این سفر که به دعوت آقای لبدوف رئیس دیوان عالی روسیه صوت گرفت، روسای دیوان عالی و مقامات قضایی کشورهای تاجیکستان، هند، قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان نیز حضور دارند.

مرتضوی مقدم تبادل و رایزنی پیرامون مسائل قضایی را از جمله اهداف این سفر عنوان کرد و گفت: آمادگی داریم در این دیدارها، نقطه نظرات، تجارب و دانش قضایی را با یکدیگر مبادله کنیم.

وی ادامه داد: در آخرین روز سفر دیداری با رئیس دیوان عالی روسیه خواهیم داشت و در این دیدار پیرامون مسائل مطرح شده تبادل نظر خواهیم کرد.

امروز سه شنبه –هفتم آذرماه- مراسم افتتاحیه دهمین کنگره سراسری قضات روسیه با حضور میهمانان خارجی و روسای دیوان عالی کشورهای ایران، ارمنستان، آذربایجان، کوبا، هند، قرقیزستان، ازبکستان و... برگزار خواهد شد.

گزارشی از نحوه فعالیت شورای قضات فدراسیون روسیه وهیأت عالی قضات در این کنگره مطرح خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی