بازدید 3679
۸

ایران تولید اورانیوم ۶۰ درصدی خود را افزایش داد

برای اولین بار، ایران تولید اورانیوم ۶۰ درصد را در فردو آغاز و میزان تولید اورانیوم ۶۰ درصدی خود را افزایش داد.
کد خبر: ۱۱۵۱۴۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵ 22 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سازمان انرژی اتمی در واکنش به قطعنامه شورای حکام اقدام به تولید اورانیوم تا غنای ۶۰ درصد در سایت فردو کرد و صبح روز دوشنبه تولید آن به مرحله پایداری رسید.

به نظر می رسد سازمان انرژی اتمی به دنبال آن است تا از امکانات و فضای سایت فردو برای تجهیز و تولید حداکثر استفاده را به کار گیرد.

همچنین در دومین اقدام در واکنش به قطعنامه مذکور، ایران دو آبشار دیگر IR-۲m و IR-۴ را در سایت نطنز بازبینی و گازدهی کرد و دو آبشار دیگر از این ماشین‌ها برای گازدهی آماده شده است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز یکشنبه اعلام کرده بود: در پاسخ به اقدام اخیر سه کشور اروپایی و آمریکا در تصویب قطعنامه علیه ایران، در نخستین گام، چند اقدام در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار گرفت و اجرای آنها از روز یکشنبه هفته جاری با حضور بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در مجتمع‌های غنی سازی نطنز و فردو انجام می شود.

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه هفته گذشته در نشست فصلی خود تحت فشار شدید سیاسی کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان قطعنامه ای علیه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان به تصویب رساند.

این سومین قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران پس از اجرایی شدن برجام و بسته شدن پرونده مسائل ادعایی پادمانی است که با فشار رژیم صهیونیستی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صادر می‌شود. سی ام خرداد ۱۳۹۹ و هجدهم خرداد ۱۴۰۱ هم قطعنامه مشابهی توسط سه کشور اروپایی عضو برجام و حمایت آمریکا پیشنهاد و تصویب شده بود، اما قطعنامه سوم نسبت به دو قطعنامه قبلی لحن تاکید و تندتری علیه ایران و همکاری‌هایش با اژانس داشت.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۸
فایده اش برای مردم چیه ؟؟ برای لغو تحریم ها هم هیچ فایده ای ندارد این کار
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
هرچند نمی فهمی ولی بازم میگم بهت شاید فرجی شد
فایده اش اینه که به همان اندازه که به ما فشار وارد میکنند، ما هم فشار سیاسی وارد میکنیم، تا از افزایش فشار در آینده جلوگیری کنیم
اگر از افزایش فشار در آینده جلوگیری نشد، با این اقدامات میتوانیم به قدرت هسته ای تبدیل شویم و دست برتر در بعد نظامی داشته باشیم
مرحله بعدی 90 درصد انشاءلله
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
انشاالله
در جنگل فقط زبان قدرت جواب میدهد .
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
در بیشتر نبردها دیپلماسی بهتر جواب می ده. به قول سعدی "درشتی و نرمی به هم در به است"
بسیار اقدام مناسبی است
حقوق و اضافه کاری و پاداش این کار و خصومت با جهان آزاد رو مسیولین اونم به دلار! میگیرن و فشار و تورم و گرانی و زندگی یارانه ای رو آحاد مردم
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس