بازدید 5060
۶

روسیه: دور جدید مذاکرات بین ایران و آژانس اتمی

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین نسبت به برگزاری دور جدید مذاکرات بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از پایان ماه نوامبر جاری ابراز امیدواری کرد.
کد خبر: ۱۱۵۰۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵ 19 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از روسیا الیوم، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین از برگزاری دور جدید مذاکرات بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از پایان ماه نوامبر جاری خبر داد.

بر اساس این گزارش، اولیانوف گفت: پیش از پایان ماه جاری، باید دور دیگری از رایزنی‌ها بین متخصصان آژانس بین المللی انرژی اتمی و طرف ایرانی برگزار شود و قرار است این رایزنی‌ها در تهران انجام شود.

این دیپلمات روس در عین حال نسبت به تداوم این برنامه‌ها ابراز امیدواری کرد.

لازم به ذکر است که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنج شنبه ۲۶ آبان از تصویب قطعنامه‌ای ضدایرانی خبر داد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که این قطعنامه با ۲۶ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع به تصویب شورای ۳۵ عضوی حکام آژانس رسیده است.

«محسن نذیری» سفیر و نماینده دائم کشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکید بر عزم و پایداری ایران در دفاع از منافع و حقوق خود مقابل فشارها و زیاده‌خواهی‌های غرب تاکید کرد: تصویب این قطعنامه ضدایرانی می‌تواند بر روند همکاری و تعاملات سازنده کشورمان با آژانس اثرگذار باشد.

وی افزود: شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست امروز خود تحت فشار شدید سیاسی کشورهای آمریکا، انگلیسی، فرانسه و آلمان قطعنامه‌ای علیه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان به تصویب رساند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۶
واقعا نمیدونم چجوری باید به این وزیر امور خارجه ایران گفت. بابا برید مستقیم مذاکره کنید نه از طریق روسیه که بیشترین نفع را از وضعیت فعلی ایران میبرد. این خیلی ساده است. نمیدونم چرا درک نمیکنید؟
رای روسیه وچین چی بوده؟
چقدر منطقی و خوب صحبت می کنند باز مذاکره و باز وقت ثمر دهی بازی سیاسی شماو هوا کردن همه مذاکرات انجه در چند ماه اخیر رخ داد
مانفع اصلی مذاکرات همین خپله
لطفا کشورهای موافق و ممتنع را هم بفرمایید.
شما روس ها تمام این بلاها رو سر کشور نا آوردید،حالا دوباره چه برنامه ای دارید
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو