بازدید 2493

هشدار وقوع تُند باد در خلیج فارس

رییس اداره هواشناسی قشم اعلام کرد: با توجه به وجود ابرناکی و احتمال رگبار باران و رعدوبرق، وقوع تند باد لحظه ای به ویژه در خلیج فارس و تنگه هرمز امروز (جمعه سیزدهم آبان ۱۴۰۱) در مناطق دریایی محتمل خواهد بود، از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر و اسکله های استان هرمزگان اعمال شود.
کد خبر: ۱۱۴۸۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷ 04 November 2022

به گزارش «تابناک»، محمد کاملی دیرستانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم افزود: علاوه بر احتمال وقوع تندباد لحظه ای، از ساعت های بعدازظهر افزایش سرعت باد جنوب غربی - شمال غربی سبب متلاطم شدن دریا خواهد شد و از روز شنبه نیز وزش این بادها با سرعت بیشتر در تمامی مناطق دریایی استان هرمزگان ادامه خواهد داشت و سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

وی ادامه داد: در روز جاری، ناپایداری وضعیت جوی و دریایی در استان هرمزگان پیش‌بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم توضیح داد: از ساعت های صبح امروز، با ورود موج بارشی از غرب استان هرمزگان، وقوع رگبار باران و رعدوبرق با احتمال افزایش لحظه ای سرعت باد در استان پیش بینی می شود.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: با توجه به احتمال تقویت فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط، رخداد تگرگ و آبگرفتگی معابر عمومی در این مناطق محتمل خواهد بود و در نقاطی که شرایط بارشی مهیا نیست افزایش لحظه ای سرعت باد و خیزش گرد و غبار دور از انتظار نخواهد بود.

وی گفت: توصیه می شود از رفت و آمد و اسکان در حاشیه رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی خودداری شود و تمهیدات لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی صورت پذیرد.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد: از روز شنبه(چهاردهم آبان ۱۴۰۱) تا اواسط هفته شرایط برای بارش پراکنده در برخی نقاط استان هرمزگان به ویژه مناطق ساحلی مهیا خواهد بود.

وی افزود: از لحاظ دمایی در این مدت کاهش یک تا سه درجه ای دما پیش بینی می شود.

کاملی دیرستانی بیشینه دما و رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۳۱ درجه و ۹۰ درصد و شهر قشم را ۳۲ و ۸۲ درصد اعلام کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل