بازدید 6996

کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در قرعه کشی خودرو

پلیس فتا ضمن هشدار به مردم از افزایش کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی خودرو خبر داد.
کد خبر: ۱۱۴۸۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰ 03 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه ایران، سرهنگ سید نظام موسوی رئیس پلیس فتای غرب استان تهران در این باره گفت‌: تعداد زیادی از شهروندان طی هفته اخیر به پلیس مراجعه کرده‌ و با ثبت شکایت مبنی بر اینکه با آنها تماس تلفنی گرفته شده و مدعی شده‌اند در قرعه‌کشی خودرو برنده شده‌اید، از کلاهبرداری‌های گسترده‌ای خبر دادند. پس از این شکایت‌ها رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و مأموران موفق شدند متهمان را شناسایی کنند.

وی در ادامه افزود: بعد از اقدامات تخصصی و فنی‌- مهندسی تیم کارشناسان پلیس فتا مشخص شد کلاهبرداران به صورت تلفنی از طریق پنل‌های مخابراتی اقدام به تماس با افراد مختلف کرده و تحت عنوان برنده شدن در قرعه‌کشی خودرو از افراد قربانی می‌‌خواستند به شماره حسابی که داده‌اند پول واریز کنند و قربانیان نیز به آنها اعتماد کرده و اقدام به واریز وجه می‌‌کردند.

سرهنگ موسوی خاطرنشان کرد: قرعه‌کشی خودروهای ایران‌خودرو و سایپا و دیگر خودروسازها از طریق سایت‌های اصلی تولیدکنندگان و سامانه یکپارچه تخصیص خودرو انجام می‌‌شود و اگر فردی برنده قرعه‌کشی شده باشد، امن‌ترین راه استعلام از همین سایت‌ها است. برای پرداخت وجه نیز سایت‌های اصلی ذکر شده، کاربر را به درگاه بانکی هدایت می‌‌کنند؛ از این رو از واریز وجه به حساب‌های شخصی و نامعتبر خودداری کنید.

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران عنوان کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک یا تهدید توسط مجرمان و اخاذان اینترنتی، موضوع را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهید و به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرایم سایبری و مصونیت از شگردهای مجرمانه به وب‌سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنید.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار