بازدید 8056

ماجرای نامه جعلی با سربرگ حزب الله لبنان

از روز گذشته تصویر نامه‌ای مجعول منتسب به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در فضای مجازی در حال بازنشر است و به شدت از سوی اکانت‌های ضدایرانی به اصطلاح وایرال شده است.
کد خبر: ۱۱۴۸۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵ 01 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، در این پیام‌ها ادعا شده دبیرکل حزب الله در نامه ای سری و فوری خطاب به شخصیتی خیالی! تحت عنوان «فرمانده شورای عالی جهادی» از وی درخواست کرده است تا اقدامات لازم به منظور اعزام نیروهای ۲ واحد ۱۳۳ و گردان عملیات خارجی حزب الله تحت تام واحد۹۱۰، به ایران جهت مقابله با معترضین و حفاظت از شخصیت های مهم سیاسی ایرانی صورت پذیرد.

اما ماجرا چیست؟ بررسی های تسنیم نشان می‌دهد این نامه جعلی نخستین بار توسط یک خبرنگار زن صهیونیستی به نام «امیلی شرادر» که ستون نویس روزنامه جروزالم پست است تولید و پس از آن توسط بسیاری از شبکه های تلویزیونی معاند جمهوری اسلامی ایران از جمله صدای آمریکا نیز بازنشر شده است.

تسنیم در گفتگو با یک کارشناس ارشد امنیتی درباره مطالب مندرج در این نامه به نکات قابل توجهی دست یافته است. نخست آنکه علاوه بر جعل آشکار قالب سربرگ و مهرهای مورد استفاده در این نامه، قالب و لحن نگارش نامه از چارچوب نامه های رسمی و اداری به دور است. مانند استفاده کلمه عربی (ارجو) به معنی لطفاً که در نامه‌های رسمی اگر دستوری باشد به کار نمی‌رود.

دوم آنکه اساساً جایگاه و پست سازمانی تحت عنوان شورای عالی جهادی در ساختار حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان وجود خارجی ندارد!

سوم اینکه واحدهای نظامی با شماره‌های معرفی شده در این نامه جعلی تحت عنوان بخش های اداری و عملیاتی حزب‌الله اساساً وجود خارجی نداشته و یا آنکه نام‌های اطلاق شده صحیح نیست!

علاوه بر این حزب الله هیچ گاه چنین واحدهایی در ساختار خود معرفی نکرده و این مطالب صرفا به کرات توسط رسانه‌های رژیم صهیونیستی تولید و انتشار یافته‌اند!

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی