بازدید 3379
۱

آنفولانزا در آمریکا رکورد زد

با ورود فصل سرما شمار افرادی که در ایالات متحده به علت ویروس آنفولانزا بستری شده اند در یک دهه گذشته بی سابقه بوده است و دوره شیوع این بیماری امسال ۶ هفته زودتر از دروه های مشابه سال های قبل آغاز شده است.
کد خبر: ۱۱۴۷۶۹۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۰ 29 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از نشریه هیل، بر اساس برآوردهای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، تاکنون حداقل ۸۸۰ هزار مورد ابتلای بیماری آنفولانزای تایید شده ، ۶ هزار و ۹۰۰ نفر بستری شدند و ۳۶۰ نفر درگذشتند.

فصل آنفولانزا در آمریکا معمولاً بین اکتبر و مه است و در دسامبر و ژانویه به اوج خود می رسد، اما امسال حداقل شش هفته زودتر با بیماری های شدیدتر وارد منازل شهروندان آمریکا شده است.

براساس آمارها، بستری شدن در بیمارستان در تمام گروه های سنی در حال افزایش است، اما بالاترین میزان بستری شدن در بیمارستان ها در میان بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر و کودکان ۴ سال و کمتر بوده است.

تا کنون بالاترین میزان فعالیت آنفولانزا در ایالت های جنوب شرقی و جنوب مرکزی از تگزاس تا جورجیا بوده است و شیوع این ویروس شروع به حرکت به سمت سواحل اقیانوس اطلس می کند.

آنفولانزا در دو سال گذشته به دلیل اقدامات احتیاطی مانند ماسک زدن و فاصله گذاری فیزیکی که مردم در برابر ویروس کووید ۱۹ انجام می داده اند مشکل جدی نبوده است. اما با ورود به فصل سرما و کاهش مراقبت ها و محدودیت های اجتماعی شیوع ویروس آنفولانزا سرعت بیشتری گرفته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
دنبال چه چیزای توی آمریکا میگردید.
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل