بازدید 1954

بارش باران و وزش باد شدید از روز جمعه

کد خبر: ۱۱۴۶۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳ 19 October 2022

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی با تشریح آخرین پیش‌بینی‌ها برای وضعیت جوی کشور طی امروز ۲۷ مهر و روزهای آتی، گفت: امروز بارش‌ها به شکل پراکنده در بخش‌هایی از استان‌های ساحلی خزر، اردبیل و خراسان شمالی را شاهد هستیم که به تدریج این بارش‌ها به اتمام می رسد.

وی افزود: امروز در مناطق شرق و شمال شرف کشور پدیده غالب وزش باد شدید و گاهی گرد وخاک خواهد بود و فردا در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل افزایش دما رخ می دهد و مجدد روزهای جمعه و شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز بارندگی ها همراه با رعد و برق و وزش باد شدید آغاز خواهد شد. ضمن اینکه این مناطق کاهش دما را تجربه خواهند کرد.

به گفته گودرزی از روز یکشنبه از شدت بارش‌ها در مناطق گفته شده کاسته می شود و بخش‌هایی از شمال شرق و استان‌هایی که در دامنه های جنوبی البرز واقع شده اند بارش نیز خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روزهای شنبه و یکشنبه در شرق و شمال شرق کشور و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و گاهی گرد وخاک رخ می دهد و دریای خزر روزهای جمعه و شنبه مواج و متلاطم خواهد بود.

گودرزی اضافه کرد: در تهران هم امروزآسمان کمی ابری به همراه وزش باد خواهد بود که در برخی مواقع وزش باد شدید خواهد شد. بیشنیه دما در گرمترین ساعت به ۲۴ درجه بالای صفر می رسد و کمینه دما پیش بینی می شود حدودا به ۱۴ الی ۱۵بالای صفر برسد.

کارشناس سازمان هواشناسی خنک‌ترین مرکز استان را شهرکرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر عنوان کرد گفت: همدان و زنجان به ترتیب با دمای ۴ و۵ درجه بالای صفر رکوردار بعدی ثبت شده اند و گرمترین مراکز استان اهواز و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۸ درجه بالای صفر ثبت شده اند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی