بازدید 18864
با تحولات منطقه و جهان

گفت‌وگوی بورل با امیرعبداللهیان در خصوص زندانیان اروپایی در اوین/ واکنش عربستان به اتهام حمایت از روسیه / ادامه حمایت مقامات ارشد آمریکا از ناآرامی‌ها در ایران/ اظهارات جدید پادشاه سعودی درباره ایران

گفت‌وگوی بورل با امیرعبداللهیان در خصوص زندانیان اروپایی در اوین، واکنش عربستان به اتهام حمایت از روسیه، ادامه حمایت مقامات ارشد آمریکا از ناآرامی‌ها در ایران، اظهارات جدید پادشاه سعودی درباره ایران و دستور آماده‌باش در کره جنوبی در آستانه آزمایش اتمی کره شمالی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۱۴۵۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰ 17 October 2022

گفتگوی بورل با امیرعبداللهیان در خصوص زندانیان اروپایی در اوین/ واکنش عربستان به اتهام حمایت از روسیه/ ادامه حمایت مقامات ارشد آمریکا از ناآرامی ها در ایران/ اظهارات جدید پادشاه سعودی درباره ایران

بین الملل تابناک: گفت‌وگوی بورل با امیرعبداللهیان در خصوص زندانیان اروپایی در اوین، واکنش عربستان به اتهام حمایت از روسیه، ادامه حمایت مقامات ارشد آمریکا از ناآرامی‌ها در ایران، اظهارات جدید پادشاه سعودی درباره ایران و دستور آماده‌باش در کره جنوبی در آستانه آزمایش اتمی کره شمالی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

گفت‌وگوی بورل با امیرعبداللهیان در خصوص زندانیان اروپایی در اوین

مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا اعلام کرد، با وزیر امور خارجه ایران در خصوص شرایط زندانیان اوین به ویژه زندانیان اروپایی گفت‌وگو کرده است.

جوزف بورل در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: در حال دنبال کردن گزارش‌های تکمیلی در خصوص شرایط زندان اوین هستم.

گفتگوی بورل با امیرعبداللهیان در خصوص زندانیان اروپایی در اوین/ واکنش عربستان به اتهام حمایت از روسیه/ ادامه حمایت مقامات ارشد آمریکا از ناآرامی ها در ایران/ اظهارات جدید پادشاه سعودی درباره ایران

وی افزود: مقامات ایرانی مسئول جان تمامی زندانیان این زندان از جمله شهروندان اتحادیه اروپا هستند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: نگرانی عمیق خود را در این خصوص به حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران اعلام کردم.

بورل تصریح کرد: ما خواستار شفافیت حداکثری در خصوص شرایط زندان اوین هستیم.

واکنش عربستان به اتهام حمایت از روسیه

وزیر دفاع عربستان در واکنش به تصمیم واشنگتن برای تجدیدنظر در روابطش با عربستان در پی تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت گفت از اینکه دولت آمریکا ریاض را به جانبداری از روسیه علیه اوکراین متهم می‌کند، متعجب است.

 خالد بن سلمان - وزیر دفاع عربستان سعودی - اظهار کرد: از اینکه دولت آمریکا در پی تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت، عربستان را به جانبداری از روسیه علیه اوکراین متهم می‌کند، متحیر است.

وزیر دفاع عربستان تأکید کرد، تصمیم اوپک برای کاهش تولید نفت به اتفاق آرا و با انگیزه‌های صرفا اقتصادی گرفته شده است.

گفتگوی بورل با امیرعبداللهیان در خصوص زندانیان اروپایی در اوین/ واکنش عربستان به اتهام حمایت از روسیه/ ادامه حمایت مقامات ارشد آمریکا از ناآرامی ها در ایران/ اظهارات جدید پادشاه سعودی درباره ایران

جیک سالیوان، مشاور امنیتی ملی آمریکا، روز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی.ان.ان» اعلام کرد، رئیس جمهور این کشور به دلیل قرار گرفتن عربستان در کنار روسیه، در روابط واشنگتن با ریاض تجدیدنظر خواهد کرد.

وی به شبکه خبری «سی.ان.ان» گفت: بایدن به دلیل قرار گرفتن عربستان در کنار روسیه ضد منافع ما، در روابط آمریکا با عربستان سعودی تجدیدنظر خواهد کرد.

سالیوان افزود: اکنون هیچ برنامه‌ای از سوی رئیس جمهور بایدن برای دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در کنفرانس جی ۲۰ وجود ندارد.

پیشتر، جو بایدن - رئیس جمهور آمریکا - به دنبال بحران شکل گرفته میان ریاض و واشنگتن در پی تصمیم اخیر اوپک پلاس، عربستان را به دلیل تصمیم کاهش تولید نفت به «عواقبی» تهدید کرد.

اعضای کنگره طرح‌هایی را درباره تعلیق همکاری با عربستان از جمله تعلیق صادرات سلاح و خارج کردن نیروهای آمریکایی از عربستان پیشنهاد دادند.

ادامه حمایت مقامات ارشد آمریکا از ناآرامی ها در ایران

 روز یکشنبه، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا، بار دیگر بر حمایت واشنگتن از ناآرامی‌ها در ایران تاکید کرد.

سالیوان در ادامه سخنانش گفت: با کسانی که وی آنها را فعالان ایرانی توصیف کرده،‌ دیدار داشته و درباره نظرات آنها در خصوص گام‌های بیشتری که آمریکا می‌تواند بردارد، صحبت کرده است.

در شرایطی که مقام‌های آمریکایی به صراحت اعلام کرده‌اند، به جای مذاکرات رفع تحریم‌های ایران، تمرکز آنها روی حمایت از اغتشاشات است، بامداد روز شنبه (به وقت تهران) باز هم از ناآرامی ها حمایت کردند.

گفتگوی بورل با امیرعبداللهیان در خصوص زندانیان اروپایی در اوین/ واکنش عربستان به اتهام حمایت از روسیه/ ادامه حمایت مقامات ارشد آمریکا از ناآرامی ها در ایران/ اظهارات جدید پادشاه سعودی درباره ایران

منابع رسانه‌ای غربی شامل «رویترز» گزارش دادند، جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در جریان سخنرانی انتخاباتی در حمایت از نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات فرمانداری ایالت اورگان، باز هم در امور داخلی ایران دخالت و از ناآرامی ها حمایت کرد.

اظهارات جدید پادشاه سعودی درباره ایران

«ملک سلمان عبدالعزیز» پادشاه سعودی در اظهاراتی به مسائل مختلف منطقه‌ای و بین المللی واکنش نشان داد.

وی درباره بازار انرژی جهانی گفت: ریاض در چارچوب استراتژی نفتی خود سخت تلاش می‌کند تا از ثبات و تعادل در بازار جهانی نفت حمایت کند.

این موضع ملک سلمان احتمالا واکنشی است به تنش های اخیر میان آمریکا و عربستان سعودی در زمینه تصمیم اوپک پلاس برای کاهش دو میلیون بشکه ای تولید نفت که از حمایت کامل ریاض برخوردار بود.

هفته گذشته بود که سازمان اوپک پلاس اعلام کرد تولید نفت خود را کاهش می‌دهد. در پی اعلام این تصمیم، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» گفت این اقدام عواقبی برای روابط واشنگتن و ریاض خواهد داشت.

ملک سلمان در بخش دیگری از اظهارات خود، از صلح و ثبات در عراق حمایت کرد و گفت: امنیت و ثبات عراق رکن اساسی امنیت و ثبات منطقه است.

وی با اشاره به بحران های جهانی همچنین حمایت کشورش را از تلاش‌های بین المللی با هدف یافتن راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران اوکراین اعلام کرد.

پادشاه سعودی همچنین افزود: ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم تلاش‌های خود را برای جلوگیری از گسترش سلاح‌های کشتار جمعی و تضمین عاری بودن خاورمیانه از این سلاح ها تشدید کند.

ملک سلمان در ادامه ادعاهای این کشور علیه برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران گفت: ما از ایران می‌خواهیم که فورا به تعهدات هسته‌ای خود عمل کند و با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کامل داشته باشد.

دستور آماده‌باش در کره جنوبی در آستانه آزمایش اتمی کره شمالی

در بحبوحه احتمال آزمایش اتمی جدید کره شمالی، رسانه‌ها از آماده باش دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» دفتر «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی از امروز یکشنبه در حالت آماده باش ۲۴ ساعته قرار دارد، زیرا انتظار می‌رود کره شمالی هفتمین آزمایش اتمی خود را انجام دهد.

مقام‌های سئول بر این باورند که پرتاب‌های موشکی اخیر و سایر اقدامات تحریک‌ آمیز کره شمالی، بخشی از آماده‌سازی این کشور برای هفتمین آزمایش اتمی است. یکی از مقامات ارشد ریاست جمهوری کره جنوبی به خبرنگاران گفت: «از آنجایی که تحریکات کره شمالی مکرر شده، ما تمام تلاش خود را برای حفظ وضعیت آمادگی همراه با هوشیاری به کار می‌گیریم. این یک آماده باش ۲۴ ساعته است.»

یکی دیگر از مقامات سئول گفت که دفتر ریاست جمهوری، برنامه‌های دقیقی برای پاسخ به آزمایش اتمی کره شمالی ارائه کرده است. این مقام کره جنوبی که به هویت وی اشاره‌ای نشده، گفت، همه در حالت آماده باش هستند.

کره شمالی در هفته‌های اخیر با انجام یکسری پرتاب موشک‌های بالستیک، از جمله یک موشک بر فراز ژاپن، پرواز جنگنده‌ها و شلیک گلوله‌های توپخانه تنش‌ها را افزایش داده است.

 

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۸
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۴۱
ببینید بعد از جنگ اوکراین آمریکا چقدر ضعیف شده است که گاور شیرده اش هم حالا برای خودش شیر شده است.
گذش آن زمانی که ترامپ می گفت هروقت دیگر برای ما شیری نداشته باشد آن را سلاخی خواهیم کرد.
گویا آنچنان گاو بزرگ شده یا آمریکا ضعیف شده که دیگر خطر سلاخی وجود ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
خدمتتون عرض کنم که عربستان به تازگی برای خوشنودی امریکا ۴۰۰میلیون دلار به اکراین کمک کرد پس بیخودی نظر ندین
علی
| United States of America |
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
عربستان به نفع جمهوری‌خواهان وارد این معرکه شده.که البته برای خوراک تبلیغاتی داخلی هم که شده حتمأ وارد شدن تو این گود رو در مقابل آمریکا ایستادن جلوه بده و به نوعی ساده لوح‌ها رو گول بزنه. و الا آل سقوط مال این حرفا نیستن
غربی ها از همه اختلافات در کشورهای رقیب برای پیشبرد سیاست های شان استفاده می کنند. این منطقی است برای از بین بردن رقیب.
امیر عبدالهیان انگلیسی صحبت کرده با بورل ؟ :-)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
حرف های خاله درزنکی!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
آره !
مثل بلبل
خخخخ
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
انگلیسی رو به فارسی صحبت کرده
:----)
سنیک
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
اصفهانی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
انگلیسی رو به فارسی غلیظ صحبت کرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
فینگلیش حرف زده
وقتی ساندیس خورا نظر میدن مثل رییسشون میشه چهاردهم یک درصد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
ایول گل گفتی
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۶
وقتی شما دلارخورها نظر میدید می‌شید مثل اربابتون آمریکا ، که دروغ هاش تمامی ندارد
ظاهرا عربستان در حال تبدیل شدن به مهر سوخته برای آمریکا شده است و دنبال بهانه است تا عربستان را کنار بزند و لذا نفت را بهانه کرده است ای کاش عربستان از بد عهدی آمریکا که در برجام هم تکرار شد درس بگیرد
آمریکا احساس می کند که در ایجاد داعش که توسط عربستان پیشنهاد شده است شکست خورده است و همچنین در خصوص القاعده دچار دوگانگی شده است و افتضاح به بار آورده است و همه آنها را از چشم پیشنهادهای بی خردانه عربستان می بیند و بخاطر همین دنبال طرد عربستان است
احتمالا حمله به عراق هم توسط کویت و یا امارات به آمریکا پیشنهاد شده است
آمریکا ظاهرا ابرقدرتی است که تحلیل درستی از جهان ندارد بخاطر همین در عین ابرقدرتی و نظام اقتصادی قوی که دارد زود هم فریب می خورد
در مورد ایران هم تحلیل درستی ندارد بخاطر همین زود فریب منافقین و سلطنت طلب ها را می خورد
اگر تحلیل درستی از ایران داشت می فهمید که با تعامل با ایران هم خودش سود می برد و هم ایران سود می برد
ایرانی ها یک خصلت خوبی که دارند این است که نمک نشناس نیستند و اگر خوبی از کسی مشاهده کنند پاسخ خوبی به آن می دهند اما اگر بدی و لجبازی ببیند کینه آنها شتری است
روسیه غرق شد رفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
تحلیل دقیق از تحولات جهان فقط ایران
ناشناس
| - |
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
روسیه کجا غرق شد.
خدا بخواد تازه جنگ به اروپا کشیده می شه.
.
چوب خدا بی صداست
بزار یکی دو سالی جنگ ادامه داشته باشه
ناشناس
| Syrian Arab Republic |
۰۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۶
کمتر فضای مجازی ببین شدی زلنسکی دلقک ،بازی کامپیوتری می‌کنه فکر می‌کنه روسیه را شکست دلده
وقتی بیدلیل وارد دعوایی (دعوای روسیه و آمریکا بر سر اوکراین) میشوید که اصلا به شما ربطی ندارد و حتی چین و هند حاضر نشدند در این دعوا وارد بشوند، نباید انتظار داشته باشید که آنها برای شما دردسر (تحریک اعتراضات در داخل ایران) درست نکنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
تحلیل خوبی است
ولی شما اعتراضات را با ریشه خارجی معرفی کردید
کامبیز که یک زندانی در اوین است گفت: اگر ما اعتراضی داریم راهش این نیست که زندان رو آتش بزنیم و خودمون رو آزاد کنیم چون داریم به پول خودمون ضرر میزنیم و زندان بیت المال هست! وی تاکید کرد ما تا آخرین قطره خون در زندان اوین میمانیم! کامبیز زندانی باشعوری است و میداند که فقط بیگانگان از آزاد شدن زندانی‌ها خوشحال می‌شوند و نفعی برای خود کامبیز وجود ندارد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
افرین برشما استاد عزیز
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۶
داستان نویسی و قصه سرایی، آخرین چاره ی "یک معلم!!؟؟" برای فرافکنی، جلب افکار و همراه کردن مخاطب
فعالیتی که صرفا مجازی باشد لاجرم مخاطبینش هم صرفا مجازیند و نه اهل میدان
اگر عربستان گاو شیرده است چرا قراره رونالدو که بهترین فوتبالیست جهان است با قراردادی بسیار گران به تیم فوتبال الهلال عربستان بیاید؟! منظور شما از گاو شیرده چیست؟! به نظرتون منطقی نیست که بگیم آمریکا و اروپا گاو شیرده عربستان هستند؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
شعرنگو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
روزی که عربستان برجای دوقلو رو ریخت پایین آمریکا حساب دستش اومد !! در ضمن بن سلمان اهل شوخی ودست انداختن نیست وجواب گاو شیر ده ترامپ رو به وقتش میده !
امیر عبدالهیان چطوری صحبت کرده با بورل !؟ احتمالا طبق معمول هر چه را نفهمیده گفته اوکی اوکی ! اون هم تعجب کرده که چرا این امیرعبدالهیان سر به راه شده !؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
انگلیسی با لهجه عالی فارسی خخخخختخ
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
فینگلیش صحبت کرده
خبر فوری: گاو شیرده در حال مذاکره با تیم منچستر یونایتد است تا رونالدو رو به باشگاه الهلال عربستان بیاورد این گاو شیرده می‌خواهد گران ترین نقل انتقالات فوتبال جهان را رقم بزند.
میگن گاو شیرده رونالدو رو برای باشگاه الهلال عربستان خریده!
مرگ بر گاو شیرده
مرگ بر باشگاه الهلال عربستان
مرگ بر رفتن رونالدو از منچستر یونایتد به الهلال سعودی
بعد از اینکه رونالدو به الهلال بره دیگه دیدن فوتبال های منچستر یونایتد دیدنی نیست.
گاو شیرده رونالدو رو برای باشگاه فوتبال الهلال عربستان خرید و تمام ، تیم های ایرانی دیگه نمیتونن حتی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برسند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
اين بازيكنان براي بازي كردن به تيمهاي عربي نمي پيوندند بلكه هدف آنها دوشيدن اين كشورهاست .
دقت کنید که محمد بن سلمان چند سال پیش یک طرحی رو ارائه کرد به اسم سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ که طبق مفادنامه این سند تا سال ۲۰۳۰ عربستان می‌خواهد به طور کلی از نظر اقتصادی وابستگی به نفت رو به طور کامل کنار بگذارد و تجارت و صنعت و توریسم را جایگزین آن کند و همچنین از نظر نظامی تا سال ۲۰۳۰ به طور کلی مستقل شوند و تمام خدمات و تسلیحات خود را داشته باشند


به نظر من یکی از اهدافش میتونه همین باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۵
هدف اصلي عربستان پيروزي جمهوري خواهان در انتخابات آمريكاست.
...... اینقدر اعتراضات بحق مردم را "ناآرامی" و "اغتشاش" ننامید .... به کار بردن چنین لغاتی در قبال مطالبات ملت، موجب عصبانیت بیشتر مردم و غامض شدن تنش ها می گردد
اگر به فکر حل مسئله ای هستیم اول از همه باید بدانیم چی داریم و چی می‌خواهیم در حالیکه داشته هارا نمی بینیم حل کردن مسئله هم امکان ندارد یعنی خواسته های مردم را درک کنید و اعتراف، به آنان انگ اجنبی و اتهامات دیگر زدن مشکل را حل نخواهد کرد
بايدن بايد خودش را براي خداحافظي از كاخ سفيد آماده كند.
فقط عمو ترامپ فقط
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022