بازدید 3039
۱

صادرات گاز ایران به ترکیه از سرگرفته شد

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، امروز اعلام کرد که صادرات گاز ایران به کشور ترکیه پس از تکمیل تعمیرات توافق‌شده ازسرگرفته شد.
کد خبر: ۱۱۴۴۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷ 10 October 2022

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، صادرات گاز ایران به ترکیه که هفته گذشته برای تعمیرات و نگهداری خط لوله متوقف شده بود، امروز از سرگرفته شد.

11 مهرماه، صادرات گاز ایران به ترکیه با اعلام قبلی برای تعمیرات به مدت 8 روز متوقف شد. این اقدام؛ به دلیل انجام کارهای بازرسی و نگهداری بر روی خط لوله انتقال گاز ایران - ترکیه طی روزهای دوم تا نهم اکتبر 2022 که از قبل برنامه‌ریزی شده بود و امکان دریافت گاز از نقطه ورودی گوربولاک به شبکه انتقال گاز ترکیه در این مدت وجود نداشت.

البته هر دو طرف تاکید کردند که در جریان عملیات تعمیر و نگهداری این خط لوله هیچ مشکلی در زمینه تراز عرضه و تقاضای گاز ترکیه ایجاد نمی‌شود.

صبح امروز و با گذشت 8 روز از این عملیات، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که صادرات گاز ایران به کشور ترکیه پس از تکمیل تعمیرات توافق‌شده ازسرگرفته شد.

آن‌گونه که وزارت نفت ایران اعلام کرده، محمدرضا جولایی در این باره اظهار کرد: صادرات گاز ایران به ترکیه از روز دوشنبه (10 مهرماه) برای انجام تعمیرات دوره‌ای از سوی هر دو کشور و با توافق پیشین برای مدت هشت روز متوقف شده بود که پس از تکمیل این تعمیرات و بعد از مدت زمان اعلام‌شده، امروز (دوشنبه، 18 مهرماه) از ساعت 10 و 10 دقیقه صبح ازسرگرفته شد.

بر اساس این گزارش ترکیه برای تامین گاز مورد نیاز خود به ایران، آذربایجان و روسیه وابسته است و این در حالی است که افزایش قیمت حامل‌های انرژی در جهان از جمله نفت و گاز بر قیمت سوخت در ترکیه اثرگذار بوده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
بگو پس چرا شوفاژ خونه ما هر چند روز یکبار گازش اُفت فشار پیدا میکنه.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی