بازدید 6911

عبور و مرور ریلی در پل کریمه از سر گرفته شد

معاون نخست وزیر روسیه دیروز و ساعاتی پس از وقوع انفجار در پل کریمه اعلام کرد: عبور و مرور ریلی در پل کریمه از سر گرفته شد.
کد خبر: ۱۱۴۴۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۷ 09 October 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «الکساندر نواک» معاون نخست وزیر روسیه امروز شنبه اعلام کرد: عبور و مرور ریلی در پل کریمه از سر گرفته شده است. تمام قطارها طبق برنامه به طور کامل اجازه عبور خواهند داشت.

از سوی دیگر، راه آهن روسیه اعلام کرد که حرکت قطارها روی پل شبه جزیره کریمه پس از توقف چند ساعته به دلیل وقوع انفجار، از سرگرفته شده است.

بامداد امروز شنبه رسانه‌های روسی و اوکراینی از وقوع انفجار در پل شبه‌جزیره کریمه خبر دادند؛ این پل معروف به پل «کرچ» کریمه را به دیگر مناطق روسیه وصل می کند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور پس از دریافت گزارش هایی درباره این حادثه، دستور داده فوراً کمیته‌ ای برای بررسی علت انفجار در پل کریمه تشکیل شود. به نوشته «مسکوتایمز» پل کرچ را سال ۲۰۱۸ ولادیمیر پوتین شخصاً افتتاح کرد و این پل راه ارتباطی مهمی برای انتقال تجهیزات نظامی از روسیه به سربازان روسیه در مناطق جنگی در اوکراین است.

شبه‌جزیره کریمه واقع در جنوب اوکراین، سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه پرسی رسماَ به خاک روسیه الحاق شد. آمریکا، اوکراین و کشورهای غربی با این همه‌پرسی مخالفت و آن را «اشغال کریمه توسط روسیه» توصیف و به همین علت تحریم‌هایی علیه مسکو اعمال کردند.

در هفته‌های اخیر کریمه به یکی از محورهای جنگ در اوکراین تبدیل شده. مقامات اوکراین تأکید کردند که شبه‌جزیره کریمه باید به اوکراین برگردد و در مقابل نیز دولت روسیه هشدار دادند هر گونه تعرض به تمامیت ارضی این کشور با پاسخی محکم روبرو خواهد شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل