بازدید 4219

بارش باران در ۸ استان

کد خبر: ۱۱۴۴۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷ 08 October 2022

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید وخیزش گردو خاک در هفت استان و بارش باران در هشت استان هشدار داد.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از افزایش گرادیان فشاری و وزش باد شدید و در نواحی مستعد خیزش گردو خاک از یکشنبه تا دوشنبه (۱۷ تا ۱۸ مهرماه) خبر داد.

این مخاطره روز یکشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و دوشنبه درآذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی مورد انتظار است.

بر اثر این مخاطره کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، احتمال آسیب به صنعت کشاورزی، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات، احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال اختلال در کمک‌رسانی به هموطنان دچار زمین لرزه و احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی پرهیز از سفرهای غیر ضروری، عدم پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه‌کاره، اتخاذ تمهیدات لازم جهت کمک‌رسانی به زلزله زدگان و محدودیت در فعالیت‌های کوهنوردی را توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی در ادامه این هشدار از سامانه بارشی، بارش باران و وزش باد شدید موقتی از یکشنبه تا چهارشنبه ( ۱۷ تا ۲۰ مهرماه) خبر داد.

این شرایط جوی روز یکشنبه در شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی، سه شنبه درمازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی و چهارشنبه در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال آذربایجان شرقی پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر این مخاطره لغزندگی جاده‌، احتمال صاعقه، احتمال آبگرفتگی به شکل محدود و محلی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، کاهش دما، احتمال تاخیر در پروازها مورد انتظار است.

به توصیه سازمان هواشناسی برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی اجتناب از سفرهای غیر ضروری، پرهیز از اتراق در اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در سفرهای جاده‌ایژ به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تجهیز زلزله‌زدگان، احتیاط در جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو و احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا،هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار