بازدید 26965

بارش باران پاییزی امروز و فردا در برخی استان‌ها

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: امروز در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات و دامنه‌های استان‌های تهران و سمنان، بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید را پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۴۲۹۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶ 01 October 2022

به گزارش تابناک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در استان‌های شمالی برای امروز و فردا و تداوم بارش در استان‌های جنوبی تا روز دوشنبه خبر داد.

 کبری رفیعی در مورد آخرین وضعیت آب و هوای کشور، اظهار کرد: امروز در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات و دامنه‌های استان‌های تهران و سمنان، بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید را پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: فردا (یکشنبه) در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیز ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های تهران و سمنان بارش باران، همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای مناطق جنوبی کشور هم از جمله در سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و نیز استان هرمزگان، مناطق شرق و جنوب شرق استان فارس، از امروز تا روز دوشنبه بارش پیش‌بینی شده است که بارش‌ها بیشتر در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در اثر ابر‌های همرفتی رخ می‌دهد و در برخی از این نقاط هم شاهد گردوخاک خواهیم بود.

رفیعی ادامه داد: طی امروز و فردا در نیمه شمالی کشور روند کاهشی دما را خواهیم داشت و مجدداً از روز دوشنبه این مناطق روند افزایش دما را تجربه می‌کنند.

وی بیان کرد: امروز و فردا در شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل و نیز مناطقی از جنوب غرب کشور در بعضی از ساعات وزش باد شدید و گردوخاک را خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: آب‌های دریای خزر طی دو روز آینده مواج و متلاطم است.

رفیعی در مورد وضعیت هوای تهران، گفت: از نظر شرایط جوی هم آسمان پایتخت صاف تا کمی ابری است که گاهی وزش باد را خواهد داشت. دمای هوا در تهران امروز در گرم‌ترین ساعت به ۳۰ درجه بالای صفر می‌رسد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی