بازدید 49346

واکنش آمریکا به بخشی از اظهارات رئیسی ؛ خطرناک است!

مشاور امنیت ملی آمریکا و نماینده این کشور در مبارزه با یهودی‌ستیزی به اظهاراتی که رییس‌جمهور ایران اخیرا در گفت‌وگویی با یک شبکه آمریکایی درباره هولوکاست مطرح کرد، واکنش نشان دادند.
کد خبر: ۱۱۴۱۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱ 20 September 2022

 


به گزارش تابناک، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در واکنش به اظهارات سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران درباره هولوکاست در صفحه توییترش اظهارات رییس‌جمهور ایران را تکان‌ دهنده خواند.

علاوه بر این، دبورا لیپشتات، نماینده ویژه آمریکا در نظارت بر یهودی ستیزی و مبارزه با آن نیز در صفحه توییترش درخواست رییس‌جمهور ایران مبنی بر «تحقیق» برای تعیین کردن این که هولوکاست رخ داده است یا نه، را خطرناک عنوان کرد.

واکنش این مقامات آمریکایی در پی این مطرح می‌شود که رئیس جمهور در گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌اس در پاسخ به این سوال که «آیا به هولوکاست باور دارد؟» گفت: ببینید مسئله تاریخی باید توسط محققان و تاریخ‌نگاران مورد بررسی قرار بگیرد. نشانه‌هایی وجود دارد که این اتفاق انجام گرفته است. اگر این طور است باید اجازه دهند درخصوص آن بررسی‌هایی انجام بگیرد.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری