بازدید 5361
۳

تولید ۱۰ هزار مگاوات برق اتمی در دستور کار قرار دارد

رئیس سازمان انرژی اتمی توسعه تولید برق و انرژی پاک از نیروگاه اتمی را از برنامه‌های مهم سازمان انرژی ایران دانست و گفت: تا ۱۰ هزار مگاوات تولید برق در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار دارد.
کد خبر: ۱۱۳۷۰۸۲
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰ 26 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم از بوشهر، در سومین روز از هفته دولت صبح امروز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، نماینده، ولی فقیه در استان، امام جمعه بوشهر، استاندار و مسئولان اجرایی استان، ساخت آب‌شیرین‌کن در نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد.

در این مراسم رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با تبریک هفته دولت به اجرا طرح شیرین‌سازی آب دریا برای تأمین آب شرب مردم بوشهر در نیروگاه اتمی پرداخت و اظهار داشت: براساس تعهد داده شده، عملیات ساخت آب‌شیرین‌کن نیروگاه اتمی بوشهر به ظرفیت ۷۰ هزار مترمکعب آغاز شد.

محمد اسلامی توسعه تولید برق و انرژی پاک از نیروگاه اتمی را از برنامه‌های مهم سازمان انرژی ایران دانست و بیان کرد: تا ۱۰ هزار مگاوات تولید برق در دستور کار سازمان انرژی اتمی ایران قرار دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین تولید آب از طریق شیرین‌سازی در خلیج فارس انجام می‌شود افزود: سهم جمهوری اسلامی ایران از شیرین‌سازی آب خلیج‌فارس بسیار اندک است.

ساخت آب‌شیرین‌کن در ۹ هکتار اراضی نیروگاه اتمی بوشهر

مجری نیروگاه اتمی بوشهر هم با بیان اینکه این طرح در زمینی به مساحت ۹ هکتار در نیروگاه اتمی بوشهر اجرا شده تصریح کرد: با ساخت این پروژه روزانه با ۷۰ هزار متر مکعب آب دریا خلیج‌فارس شیرین و در شبکه آبرسانی بوشهر منتقل می‌شود.

مسعود نصوری بیان کرد: با ساخت این پروژه به‌صورت مستقیم هر ثانیه ۲.۵ تا ۳.۵ مترمکعب آب دریا شیرین‌سازی می‌شود که ظرفیت آن تا ۱۰۵ هزار متر مکعب در روز قابل توسعه است.

عزم جدی دولت برای رفع مشکل آب استان بوشهر

استاندار بوشهر در آیین آغاز عملیات احداث آب‌شیرین‌کن ۷۰ هزار متر مکعبی بوشهر با بیان اینکه موضوع آب، اصلی‌ترین موضوع کشور است اظهار داشت: دولت تمرکز خاصی برای رفع مشکل آب شرب استان بوشهر در برنامه دارد.

احمد محمدی‌زاده افزود: در استان بوشهر همه اقدامات هم راستا و در کنار هم انجام می‌شود تا مشکل دیرینه کمبود آب در این استان، ساماندهی و رفع شود.

وی گفت: مهار روان آب‌ها، ساخت سد، تصفیه پساب‌های شهری، اجرا طرح آبخیزداری ساخت آب‌شیرین‌کن و حتی جمع‌آوری آب کولر‌ها برای مصارف غیر شرب را به موازات هم پیش می‌بریم.

استاندار بوشهر اضافه کرد: در سال گذشته همزمان با سفر رئیس جمهور، رئیس سازمان انرژی اتمی پیشنهاد ساخت آب‌شیرین‌کن برای بوشهر ارائه کرد درحالی که در این بخش وظیفه ذاتی ندارد.

محمدی‌زاده بیان کرد: این نوع نگاه رئیس سازمان انرژی اتمی برگرفته از تفکر جهادی و برخواسته از تفکر دوران دفاع مقدس است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۳
همش شعار و ادعا و حواله به آینده.
اصلا از نظر اقتصادی و امنیتی کاربردی دارد؟ با این حجم پول، میتوان تمام برق کشور را خورشیدی کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۰۴
کامنت بدون حساب کتاب که کاری ندارد. کسی هم که نمیپرسه اینکه گفتی با چه متر و برآوردی هست. و البته اصلا هم عقل کشورهای دیگه هم نمیرسیده که بجای اینهمه سرمایه گذاری روی نیروگاه‌های گازی و آبی و اتمی و جوش هسته ای، بیان و از انرژی خورشیدی استفاده کنند.

دوست عزیز، یه خورده رعایت آبروی خودت هم بکنید به جایی برنمبخوره. حداقل دو تا عدد میگفتی، سه تا برآورد نیذاشتی، دو تا مقایسه با کشورهای دیگه هم میگفتی ، طرحهای اتمی دیگر کشورها را هم ارزیابی میخردی، بعد نتیجه گیری میکردی. اونوقت حتی نتیجه گیری غلط هم دارای احترام بود
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه