بازدید 15339
بسته ویدیویی «تابناک»

پیروزی اراده آدولف هیتلر / ساعات آخر نبرد استالینگراد / شیر و یوزپلنگ‌های پسر صدام حسین / آوتوروس شیمن، خودرو غول روسی / گوشه‌ای از اسنودونیا

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۱۳۶۸۹۴
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۵ 24 August 2022

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

 


پیروزی اراده آدولف هیتلر

روز سی ام ژانویه سال ۱۹۳۳ مصادف با آغاز دوران صدراعظمی آدولف هیتلر، دیکتاتور نژادپرست آلمانی بود. هیلتر یکی از قوی‌ترین دستگاه‌های تبلیغاتی تاریخ را داشت و در زمینه پروپاگاندا الگویی برای رقبا محسوب می‌شد! «پیروزی اراده / Triumph des Willens / Triumph of the Will» یکی از اولین فیلم‌های بلند است که به مفهوم واقعی کلمه کارکرد پروپاگاندا دارد. این فیلم ۱۱۴ دقیقه‌ای توسط لنی ریفنشتال درباره چهار روز کنگره حزب نازی است که در ۱۹۳۴ در نورنبرگ برگزار شد، ساخته و در ۱۹۳۵ اکران شد. تماشای پیروزی اراده برای شناخت جریان‌های نژادپرست که نماد امروزی شان صهیونیست‌ها هستند، بسیار بااهمیت است. این مستند را برای نخستین بار با زیرنویس دقیق در «تابناک» می‌بینید. ذکر این توضیح ضروری است که بخش از این فیلم در نسخه اصلی بی صداست که طبیعتاً در این نسخه زیرنویس شده نیز همین مساله وجود دارد.

 


ساعات آخر نبرد استالینگراد

نبرد استالینگراد یکی از نبردهای تعیین کننده سرنوشت جنگ جهانی دوم بود. اکنون تصاویری از ساعات آخر نبرد استالینگراد را می بینید که در آن نیروهای اتحاد جماهیر شوروی لشکر ششم آلمان به فرماندهی بزرگ‌ ارتشبد پائولوس را شکست داده و او را به اسارت گرفتند. هیتلر که اجازه تسلیم و عقب نشینی به نیروهای خود نداده بود، در عمل آن‌ها را محکوم به نابودی کرده بود. او با اشاره به اینکه ژنرال‌های آلمانی تسلیم نمی‌شوند، به پائولوس دستور داده بود که در صورت خطر اسارت خودکشی کند. اما پائلوس نهایتا تسلیم شد و روسیه 24 ژنرال آلمانی را در این نبرد اسیر گرفت و شعار رادیوهای آلمانی را در هم شکست. در این ویدئو، آخرین شلیک‌های ارتش سرخ و لحظه تسلیم نیروهای آلمانی را ببینید. پایانی برای یکی از بزرگترین نبردهای تاریخ جنگ که در «تابناک» با زیرنویس فارسی برای نخستین بار می‌بینید.

 


شیر و یوزپلنگ‌های پسر صدام حسین

عدی صدام حسین پسر بزرگ صدام حسین بود. مدیر اصلی روزنامه بابل عراق و مدتی رئیس کمیته المپیک عراق بود و اقدامات عجیب و تنبیهات غریبش در قبال ناکامی‌های ورزشکاران عراقی زبانزد بود. او در قساوت و خشونت جنسی مشهور بود و جنایات بسیاری را مرتکب شد و به واسطه همین رفتارها، هدف ترور نیز قرار گرفت و از ناحیه پا آسیب جدی دید. در طول حمله آمریکا به عراق، عدی صدام در لیست افراد شدیداً مورد تعقیب دولت آمریکا بود تا اینکه در سال ۲۲ ژوئیه ۲۰۰۳ در پی حمله نیرو‌های آمریکایی به پناهگاهشان در موصل کشته شد. عدی در دوران دیکتاتوری صدام حسین زندگی شاهانه داشت و از جمله تفریحاتش، نگهداری از گروهی از شیر و یوزپلنگ در ویلاش بود. تصاویر این شیر و یوزپلنگ‌ها که پسر صدام در دوران نفت در برابر غذا و گرسنگی مردم عراق، به آن‌ها ظرف مملو از گوشت را می‌دهد، می‌بینید.

 


آوتوروس شیمن، خودرو غول روسی

«آوتوروس شیمن ۸ در ۸ / Avtoros Shaman ۸x۸» یک خودرو‌ای تی وی، غول‌پیکر است که ساخت کمپانی روسی آوتوروس است. این خودرو دارای موتور دیزلی چهار سیلندر و مناسب برای هر نوع جاده و آفرودی است. در این ویدیو با این خودرو عظیم‌الجثه بیشتر آشنا خواهید شد و در ادامه مشخصات و توانایی‌های خودرو را خواهید دید.

 


گوشه‌ای از اسنودونیا

«اسنودونیا / Snowdonia» منطقه سرسبزی در شمال ولز و یک پارک ملی به پهنای ۲۱۳۰ کیلومترمربع است. گوشه‌ای از طبیعت زیبای اسنودونیا را در قالب ۴K در تابناک می‌بینید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه