بازدید 25505

سقوط دلار توافقی به کانال ۲۷ هزار تومان/ خبری از خریدار نیست

با پایان فعالیت بازار توافقی ارز در ساعت ۱۸ امروز (شنبه ۲۹ مردادماه ۱۴۰۱)، بهای هر اسکناس دلار آمریکا با کاهش ۲.۹۹ درصدی نسبت به روز قبل همراه شد.
کد خبر: ۱۱۳۶۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷ 20 August 2022

به گزارش تابناک اقتصادی؛ بررسی اطلاعات بازار توافقی نشان می‌دهد، در پایان معاملات اولین روز هفته بیش از ۷ میلیون و ۵۱ هزار اسکناس دلار آمریکا معامله شده است.همچنین در این روز، نرخ پایانی دلار آمریکا در حالی به رقم ۲۷۹۶۲  تومان رسیده است که قیمت پایانی روز پنج شنبه ۲۸۸۲۵  تومان بود. از سوی دیگر، قیمت دلار توافقی امروز در کمترین و بیشترین به ترتیب ۲۷۳۸۵  و ۲۸۶۰۱  تومان بوده است.بر اساس این گزارش؛ در پایان معاملات امروز بازار توافقی ارز، یورو دیگر ارز معامله شده با ثبت حجم معاملاتی ۳۱۹ هزار و ۸۰۰ یورو به قیمت پایانی ۲۹۴۷۰ تومان رسیده است که نسبت به نرخ پایانی ۳۰۱۳۴ تومانی روز قبل، ۲.۲۱ درصد کاهش داشته است. همچنین کمترین و بیشترین قیمت یورو توافقی در بازار امروز به ترتیب ۲۹۱۰۰ و ۳۰۱۵۰ تومان بوده است.

 

مردم تمایلی به خرید ارز ندارند

 

کاهش قیمت ها در بازار ارز توافقی در شرایطی است که مشاهدات میدانی از بازار غیررسمی ارز نیز نشان از ریزش دلار به کانال 28 هزار تومانی دارد. این در حالی است که تقاضا در بازار ارز این روزها با کاهش قابل توجهی همراه شده و در سمت عرضه نیز به دنبال سیاست های موثر بانک مرکزی، شاهد افزایش عرضه ارز صادرکنندگان و  اشخاص حقیقی و حقوقی به شبکه صرافی های مجاز هستیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه