بازدید 4136

طوفان و سیل جان ۱۹ نفر را در اروپا گرفت

وزش طوفان شدید و جاری شدن سیل در اروپا که از روز چهارشنبه آغاز شده تاکنون منجر به جان‌ باختن ۱۹ نفر از جمله دو کودک شده است.
کد خبر: ۱۱۳۵۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵ 20 August 2022

به گزاش «تابناک» به نقل از ایرنا، آژانس ملی هواشناسی فرانسه اعلام کرد که روز پنجشنبه از وزش باد با سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعت در این کشور خبر داد که تا کنون پنج کشته در جزیره کورس واقع در دریای مدیترانه بر جای گذاشته و موجب قطع برق ۴۵ هزار خانوار شده است. مرگ یک دختر ۱۳ ساله به دلیل سقوط درخت نیز در میان کشته شدگان جزیره کورس تایید شده است.

مقام‌های فرانسه همچنین با تایید مرگ یک زن ۷۲ ساله و یک مرد ۴۶ ساله و نیز مجروح شدن ده‌ها نفر بر اثر وقوع طوفان، اعلام کردند که ۱۲ تن از مجروحان در بیمارستان بستری شده‌اند که وضعیت جسمانی یک نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

اتریش روز جمعه اعلام کرد ، پنج نفر از جمله دو کودک چهار و هشت ساله در اثر وزش طوفان عصر پنجشنبه در این کشور فوت کرده‌اند و ۱۳ تَن دیگر نیز زخمی شده‌اند که حال دو نفر از آن وخیم گزارش شده است.

در همین حال، سه زن نیز در پی برخورد صاعقه به درخت در اتریش کشته شده‌اند.

وزش باد شدیدی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت و بارش باران سیل‌آسا روز پنجشنبه باعث جاری شدن سیل در سراسر ایتالیا شد. چنان که در منطقه توسکانی حداقل دو نفر کشته و ۱۸ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش رسانه‌های ایتالیایی، یک مرد در لوکا و یک زن نیز در کارارا هر دو بر اثر سقوط درختان کشته شدند. در همین حال، چهار نفر در کمپ ساحلی مارینا دی ماسا مجروح شدند و چهار مجروح دیگر در شهر قرون وسطایی بارگا در بیمارستانی بستری شدند.

وقوع طوفان و سیل مرگبار پس از تجربه موج گرما در اروپا رخ داد که کارشناسان آن را از تبعات رخداد تغییرات آب و هوایی در جهان می‌دانند.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل