بازدید 71288

قبولی در رشته پزشکی با رتبه ۱۲۰ هزار

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه اصلاح سهمیه‌های کنکور ضروری است، گفت: امسال پیش‌بینی شده با رتبه ۱۲۰ هزار هم در برخی از سهمیه‌ها قبولی پزشکی داشته باشیم! اگر شهامت دارید و خواهان اقدام اساسی هستید، به سراغ "اصلاح سهمیه‌های کنکور" بروید.
کد خبر: ۱۱۳۵۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸ 19 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، مهرداد ویس کرمی درباره نتایج کنکور امسال و دور شدن بیشتر از عدالت آموزشی اظهار کرد: در بحث قبولی بیشتر مدارس غیردولتی و خاص در کنکور آنچه اتفاق می‌افتد از یک نظر طبیعی است و باید توجه کنیم آیا این مدارس هستند که موفقند و دانش‌آموزان را بهتر و تواناتر تربیت می‌کنند یا این دانش‌آموزان هستند که باعث شهرت و موفقیت مدرسه شده‌اند.

وی افزود: مدارس غیردولتی و خاص، شهریه دریافت می‌کنند و برخی از طریق برگزاری آزمون ورودی، دانش‌آموزان مستعدتر را جذب می‌کنند بنابراین طبیعی است با داشتن دانش‌آموزان مستعد، نتایج بهتری را کسب کنند!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آموزش و پرورش ۱۵ میلیون دانش‌آموز با استعداد‌های متنوع در اختیار دارد و توانایی و بضاعت مالی آموزش وپرورش و دولت در این حد نیست که بتواند با مدارس غیردولتی مقایسه شود و حتی توانایی معلمان آن‌ها در یک سطح نیست.

توقعی از آموزش و پرورش نیست!

ویس کرمی با اشاره به اینکه رشته تحصیلی ۶۰ درصد معلمان با رشته‌ای که تدریس می‌کنند، تطابق ندارد، مطرح کرد: با توجه به جذب ضعیف آموزش و پرورش و استخدام‌هایی که براساس الحاقیه‌های مجلس تحمیل شده است، توقعی نیست آموزش و پرورش بتواند با مدارس غیردولتی و خاص به طور طبیعی رقابت کند!

وی در پاسخ به این پرسش که در کنار مدارس غیردولتی انواع مدارس دولتی را داریم همین باعث شده است سطح یکسانی از آموزش در مدارس دولتی ارائه نشود، متذکر شد: این پرسش مطرح است که آیا حق داریم همه افراد را با شرایط و استعداد‌های متنوع در حالت یکسان حفظ کنیم یا اینکه مردم حق دارند انتخاب‌های مختلفی داشته باشند، پیچیدگی کار از همین جا شروع می‌شود.

رتبه آموزشی ایران در منطقه

ویس کرمی ادامه داد: کنکور تنها یک شاخص است که نشان می‌دهد آموزش و پرورش فعلی کارآمد نیست؛ براساس پژوهش‌هایی که مجلس انجام داده است، آموزش و پرورش بسیار ضعیف‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنیم و در میان بین ۱۵ تا ۱۶ کشور منطقه، رتبه ایران بالای ۱۰ است و در میان کشور‌های جهان نیز جزو کشور‌های تقریباً آخر است! بنابراین اینکه آموزش و پرورش به لحاظ امکانات، نیروی انسانی و بودجه بتواند درحد مدارس غیردولتی عمل کند، ممکن نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه معلمی که برای ۳۰ سال استخدام شده تا به عنوان مثال فیزیک تدریس کند، اما ضعیف است را چکار می‌توان کرد، متذکر شد: هم‌اکنون گفته می‌شود آموزش و پرورش حدود ۲۰۰ هزار معلم کمبود دارد، از سوی دیگر در کنار عدم توانمندی برخی معلمان و کم‌دقتی در کیفیت جذب معلم که در طول سال‌های گذشته باری به هرجهت اقدام شده است شاهدیم مدارس دولتی عادی کمترین امکانات را در اختیار دارند و حتی ساختمان مدارس نیز فرسوده بوده و مشکل دارد؛ باید به کیفیت آموزش در مدارس دولتی عادی و مناطق محروم دقت شود.

عدالت در کار نیست!

ویس کرمی در پاسخ به این پرسش که آیا با مصوبه جدید کنکوری در مسیر عدالت آموزشی حرکت خواهد شد، گفت: خیر! باز هم مشکلات وجود خواهد داشت یعنی در مناطق محروم معلمان توانمند حضور ندارند همچنین امتحانات نهایی در سه سال دوره متوسطه دوم برگزار می‌شود و همان کتابی که در مدارس دولتی عادی به خوبی تدریس نشده در مدارس غیردولتی و خاص بسیار قوی‌تر آموزش داده شده می‌شود.

سهمیه‌های کنکور را اصلاح کنید

وی تأکید کرد: سهمیه‌های کنکور از مباحثی است که از آن غافل هستند یا شهامت ورود به آن را ندارند؛ امسال پیش بینی شده است با رتبه ۱۲۰ هزار هم در برخی از سهمیه‌ها قبولی پزشکی داشته باشیم! این سهمیه‌ها که عادلانه نیست و صحیح توزیع نشده، آسیب‌های بسیاری دارد.

ویس کرمی مطرح کرد: به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در حضور رئیس‌جمهور گفتم که اگر شهامت دارید و می‌خواهید اقدام اساسی انجام دهید با توجه به قدرتی که در اختیار دارید به سراغ اصلاح سهمیه‌های کنکور بروید، این ظلم فاحشی است که در کشور اتفاق می‌افتد و جرات ورود به آن را ندارند و به سراغ حل مسائل آسان می‌روند!

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۷۴
انتشار یافته: ۲۴
سهمیه ایثارگران ظلم به علم است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
سلام خدمت تمام مردم ایران همه می دانیم خانواده شهدا وجانبازان حق بزرگی درمملکت دارند وهمه می دانیم که این حقوق باید مملکت بپردازد نه اون دانش آموز مستعد که بازحمت بسیار درس می خواند واز رشته مورد علاقه اش باز می‌ماند ترا به خدامسیولین یه فکری کنن مگر با سهمیه حقوق پرداخت می شود شما دارین حق دانش آموزان بیچاره را ضایع می کنید لطفا حقوق سهمیه دار ها را از مملکت پرداخت کنید نه از جیب دانش آموزان مستعد
بدترین تصمیمی که در این سالها در حوزه کنکور گرفته شد اختصاص سهمیه بود که یک دانش آموز بسیار ضعیف از طریق این سهمیه ها در بهترین رشته های دانشگاهی پذ یفته نیشد و جای یک ددانش آموز با استعداد را اسغال می کرد و در اخر هم مشت ادم بی سواد به بدنه مدیریتی و کارشناسی و یا پزشکی کشور اضافه می شد .و یا با همیین سهمیه ها عده ای زیاد وارد آموزش و پرورش شدند که حنایت علیه فرهنگ و آموزش کشور بود
به لطف مسوولین در همه جا فساد موج میزنه
ایا مسئولین حاضرند جان خود را به پزشکی که با رتبه ۱۲۰ هزار وارد دانشگاه شده بدهند؟
اینکه تازگی ندارد.فرزند شهید با نمره صفر فیزیک و ریاضی و زیست 24 و شیم کمتر از چهل پزشکی اصفهان قبول شد و الان مثلا پزشک است.
لطفا سفسطه نکنید. مشکل پزشکی در کم نگه داشتن ظرفیت تخصص پزشکیست.
پزشکی می گفت به خدا همین الان ظرفیت تخصص پر نمی شود بهش گفتم خب پس چرا نگران افزایش ظرفیت تخصص هستید اگر پر نمی شود؟
خبر به صورتی نوشته شده که به خواننده القا می کند آنقدر ظرفیت زیاد شده که حتی رتبه ۱۲۰ هزار هم در پزشکی قبول می شود.
نه عزیز منظور اینها چند نفر خاص با سهمیه خاص است که به ناحق دارند در این رشته قبول می شوند و این حضرات هم دنبال حق و ناحق نیستند بلکه از این آب گل آلود می خواهند مقصود خودشان که کم نگه داشتن ظرفیت پزشکیست را صید کنند.
در واقع اصل مشکل در کم نگه داشتن ظرفیت تخصص است.
از این حضرات باید پرسید اگر پزشک آلمانی درس خوانده - باهوش است با جان مردم سر و کار دارد چرا دریافتی او بجای صد برابر کارگر آلمانی فقط ۲.۵ برابر آن است؟
این مثال مشخص میکند مافیای پزشکی چه بلایی سر جامعه و متخصصین واقعی دیگر رشته ها آورده است.
دیکه چرا میترسید نصف قبولی های پزشکی رتبه های بالای صدهزار هست یعنی اون دانش اموز با معدل ده یا یازده با چندین تجدیدی تونسته دیپلم بگیره و فردا این اقا پزشک این کشور خواهد شد می‌دانستید هیچ کشوری به پزشکان ما دیگه فرصت کار نمیدن چون قبول ندارن
با این پیش بینی معلوم است که چه کسانی را در رشته پزشکی میخواهند بنشانند .مسولان از عدالت صحبت میکنند که کاملا شبیه ظلم است ( امسال پیش بینی شده است با رتبه ۱۲۰ هزار هم در برخی از سهمیه‌ها قبولی پزشکی داشته باشیم! )
ایثارگران تاج سر هستند و باید امکانات زیادی بهشان داده شود ولی راهش سهمیه کنکور و جفا به دانش آموزان با سواد و مردمی که در آینده جانشان با مدارک پزشکان سهمیه ای بیسواد به خطر می افتد نیست.
حالا این بیچاره از همه جا بیخبر یه چیزی گفته زیاد سخت نگیرید؟!
و منی که با رتبه نوزده هزار باید خرج کنم و برم پرستاری آزاد بخونم بعد دو سال درس خوندن
یک نقطه احتمال نداره اون ظالم ها رو ببخشم حتی یه نفرشون رو
درووووووود! سهمیه ها رو واقعا خوب اومدید.داوطابی با رتبه ۲۵۰۰ پزشکی قبول نمیشه اونوقت داوطلبی با استفاده از بعضی سهمیه ها بارتبه بالای ۵۰ هزار پزشکی قبول میشه . این عدالته که همه ازش دم می زنیم. یکبار برای همیشه در این خصوص تصمیم بگیرید. یا لااقل این آقایون که با سهمیه قبول میشن پس از فارغ‌التحصیلی بگید باید تخصص رو در یک کشور دیگه بگیرند اونوقت ببینید باز هم موفق هستند.
همه سهمیه ها حذف شود و مدارس درسراسر کشور یکنواخت باشد.
مردم را طبقه بندی نکنید
وامصیبتا
چه پزشک های باسوادی تربیت خواهند شد با رتبه ۱۲۰ هزار !!!
سهمیه رزمندگان یک ظلم اشکار است
سلام . دوستان عزیز . بچه های خوب و با استعداد ما چه در مدارس خاص چه در مدارس عادی اگر فقط کتاب تدریس شود . رشته ی درست و حسابی قبول نمی شود . مگر اینکه آموزش خارج از کتاب ببینند . این مشکل را باید از طریق سازمان سنجش حل کرد . با دانش آموز کشتی گیری نداریم که جای ریزی از کتاب به یک موضوع اشاره شده ، طراح از بسط و جزئیات آن سوال در می آورد یا بین پنج جمله ای که باید هر کدام به طور دقیق بررسی شود بپرسد چند تا درست است ؟؟! این ها استاندارد سوالی نیست
مشکل اصلی کشور ‌‌ ‌، بیسوادی مسئولین هست
بنده 29 سال دردبیرستان تدریس نمودم وهرسال شاهدم کهدانش اموز بسیار ضعیف با سهمیهدر بهتری نرشته ودانشگاه قبول شد ودانش اموز همکلاسی اش که بسیار قوی بودب دون سهمیه. قبول نشد لطفا بساط سهمیه ها رو جمع کنید
چنین چیزی امکان نداره چون در صورتی میشه قبول شد که نود درصد آخرین رتبه قبولی پزشکی رو بدست بیاره در این صورت می‌تونه از سهمیه استفاده کنه
این مطلب کاملا کذب می باشد فرزند من بارتب 5000 ایثارگری مجبور شد مجددا کنکور شرکت نماید با معدل 3سال 19/5تجربی سال قبل افرادی باتقلب وداشتند معدل زیر 15 رتبه زیر 500راکسب نمودن وراحت رفتند پزشکی
اگه میخوان عدالت باشه کنکور رو بردارن مثل تمام دنیا
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری