بازدید 59648
با ۳۹ مدال طلا و پشت سر ترکیه و ازبکستان؛

ورزش ایران با ۱۳۳مدال در بازی‌های اسلامی قونیه ۲۰۲۲ سوم شد + جدول مدال

کاروان ورزشی ایران که در بسیاری از رشته‌ها مثل والیبال، کشتی و برخی رشته‌های رزمی و تیراندازی نفرات اصلی خود را به ترکیه نبرده بود، با کسب ۳۹ طلا، ۴۴ نقره و ۵۰ برنز سوم شد که پیش‌بینی مدیران کمیته المپیک هم همین بود
کد خبر: ۱۱۳۵۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱ 18 August 2022

ورزشکاران ملی‌پوش ایران در رشته‌های اعزامی، با کسب مجموع ۱۳۳ مدال، رتبه سوم جدول مدالی بازی‌های کشورهای اسلامی ۲۰۲۲ به میزبانی قونیه را کسب کردند.

ورزش ایران با ۱۳۳مدال در بازی‌های اسلامی قونیه ۲۰۲۲ سوم شد

به گزارش تابناک ورزشی، کاروان ورزشی ایران که در بسیاری از رشته‌ها مثل والیبال، کشتی و برخی رشته‌های رزمی نفرات اصلی خود را به ترکیه نبرده بود، با کسب ۳۹ طلا، ۴۴ نقره و ۵۰ برنز و عنوان سومی بازی‌ها به کار خود پایان داد.

البته سایت بازی ها تعداد مدال های برنز ایران را ۵۰ تا حساب کرده و ۳ مدال برنز را به نام آیدین علیاری، سمیه مصطفوی و فاطمه اعتصامی نیا ثبت کرده که هیچ کدام از آنها از سوی فدراسیون های مربوطه اطلاع رسانی نشده است.
کاروان پیامبر اعظم(ص) به مانند دوره گذشته در باکو ۳۹ مدال طلا کسب کرد اما تعداد بیشتر مدال های نقره باعث شد تا بازی های ۲۰۲۱ قونیه، بهترین عملکرد ایران در تمام ادوار برگزاری این مسابقات باشد.

ترکیه میزبان که در همه رشته‌های زنان و مردان شرکت کننده داشت، با کسب ۱۴۵ مدال طلا با فاصله بسیار زیاد فاتح این رقابت‌ها شد. ازبکستان هم ۵۰ طلا کسب کرد تا با توجه به فرصت سوزی و نقره‌های زیاد ایران در روزهای آخر ، عنوان سوم را از ایران ربوده باشد.

 

بدون پیشرفت در تعداد طلا ؛ رشد در نقره و برنز

پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در حالی با حضور ۴ هزار و ۲۰۰ ورزشکار زن و مرد از ۵۲ کشور در ۲۰ رشته ورزشی از ۱۸ مرداد تا ۲۷ مرداد در شهر قونیه برگزار شد که کاروان ورزش ایران در نهایت با کسب مدال ۳۹ طلا، ۴۴ مدال نقره و ۵۰ مدال برنز در کل ۱۳۳ مدال در مجموع جدول رده بندی به‌عنوان سومی این بازی ها دست یافت.
ایران در دوره قبلی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی مجموعا ۹۸ مدال کسب کرده بود.

ورزش ایران با ۱۳۳مدال در بازی‌های اسلامی قونیه ۲۰۲۲ سوم شد + جدول مدال

 

ایران در چه رشته‌هایی مدال گرفت؟

کاروان ایران در این دوره در رشته های دوچرخه سواری با ۱طلا و ۱برنز، تیر و کمان ۱طلا، ۲نقره و ۱برنز، تنیس روی میز ۳طلا و ۲نقره، کاراته ۵نقره و ۳برنز، کشتی ۸طلا، ۳نقره و ۵برنز، تکواندو ۵ طلا، ۴نقره، ۴برنز، شمشیربازی ۱طلا، ۳نقره و ۲برنز ، جودو ۱ برنز، والیبال ۱ طلا و ۱نقره، هندبال ۱برنز، بسکتبال ۳در۳ با ۱ برنز، شنا ۱برنز، دوومیدانی ۱نقره، ۱برنز، ژیمناستیک  ۲برنز، وزنه برداری ۹طلا، ۶نقره و ۱۲برنز، تیراندازی و همچنین پاراشنا ۵طلا، ۶نقره، ۴برنز، پاراتیروکمان ۵طلا، ۵نقره، ۳برنز، پاراتنیس روی میز ۴نقره، ۷برنز کسب کرد.

ایران با اعزام ۲۵۷ ورزشکار در ۱۶ رشته اصلی و سه رشته پارالمپیکی بعد از ترکیه، آذربایجان و ازبکستان، چهارمین کاروان این بازی ها به لحاظ تعداد ورزشکار اعزامی بود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۲۷
انتشار یافته: ۳۱
بسیار عالی
ترکیه کشور اسما مسلمان است و مسلمان نیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
نصفشون مسلمونهای محکمی هستند . اطلاعاتت ناقصه
همه کشورها پیشرفت کردن ، ضمنا همه کشورها از همه بازیکنهای اصلیشون استفاده نکردن ، بسه آنقدر بهونه آوردن! هرجا میبازیم یا میگیم ناداوری بود یا میگیم با همه نفرات نرفتیم و هی بهونه میاریم ، ببار مرد و مردونه بگین طرف مقابل بهتر بود و ضعف خودتونو قبول کنین تا برطرفش کنین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
المپیک را نگاه کن و نه این بازی‌ها و ایران کجا و این کشورها کجا
جالب هم این هست هر کشور میزبان شد اول شد در بازی های همبستگی!!!
با توجه به کشورهای شرکت کننده در این بازی ها، مقام سوم اصلا مقامی در خور ایران نیست! ایران باید اول بشود. المپیک جهانی که نبوده!!! اکثر کشورهای شرکت کننده در این مسابقات از نظر ورزشی، کشورهای ضعیف و عقب افتاده ای بودند!
پاسخ ها
ف
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۹
باید با واقعیت زندگی کرد. با نگاهی به جدول مدال ها خصوصا ازبکستان میبینیم که حدود 40 درصد مدال ها برای بانوان بوده آن هم در رشته هایی مثل شنا و ژیمناستییک که در کشور ما وجود ندارد.
مدال‌های استان آذربایجان شمالی رو به مدال‌های ایران اضافه کنید، دومیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
هشدار ... مردم ایران نسبت به خاک همسایگان هیچ حس خاصی ندارند . این کوع کامنتها منشا بیرونی دارد .
کوروش
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
واقع بین باشیم وپیشرفت آذربایجانوببینیم دمشون گرم باجمعیت ووسعت کمترازمامیان چهارم میشن درواقع اولن
تحریم و مشکلات اقتصادی آن و همچنین موضوع زنان در ورزش ، اگر نبود ایران باید در صدر قرار می گرفت .‌
شما حساب کنید مدلهای کشورهای جدا شده از ایران ،آذربایجان ازبکستان، قرقیزستان روی هم چقدر میشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
ازبکستان و قرقیزستان جزو ایران نبودند . از دیدگاه تاریخی مرز ایران زمین آمودریا بوده که می شه در شرق ترکمنستان کنونی . یه نفر ایرانی پاش رو تو قرقیزستان نذاشته . برو مرزهای بزرگترین دولت ایران هخامنشیان رو نگاه کن به قرقیزستان نمی رسیده .
تبریک
اگر اجازه شرکت به بانوان در رشته شنا میشد اون مدال که شناگر زن ایرانی تقدیم آذرباییجان کرد به ایران تعلق داشت. این بازی ها اسلامی است و عدم اجازه شرکت بانوان کشور ما در برخی رشته نشانگر تحج.. فکری است. ما باید بپذیریم که یک عضو کوچک از جامعه مسلمان دنیا هستیم و تعابیر دیگری هم وجود دارد.
دقت کردید به عکس؟ فقط بانوی ایرانی مجبوره حجاب دارشته باشه تو بازی های اسلامی. با اینکه بازی ها اسلامیه اما ورزشکار هیچ کشوری الزام به حجاب نداره
این چه جور بازیهای کشورهای اسلامیه که همه زنای ورزشکار بی حجابند دوما از کی تا حالا سورینام و گینه بیسائو گویان مسلمون شدند که جز کشورهای اسلامیند
یکم خودمون باشیم
حجاب ی اعتقاده ی غیرته ی کلاسه
چرا همش ب دنبال بی حجابی هستین؟
عفت داشتن کجاش بد؟
انقدر خود کم بینی رو می‌خواین چیکار ؟
از بی حجابی چی ب شما میرسه؟
مدال‌های جمهوری باکو در حقیقت از ایران است.
به امید بازگشت ‌پاره‌ی وطن به مام وطن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
آذربایجان مال خود شون . شما هم آرزوی محال نکن دویست ساله از ایران جدا شده رسما .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۸
ناشناس . آروزی اصلی این مزدور کمپ نشین ، دعوای بین ملتهاست .
المپیک مهمه که ترکیه و ازبکستان از چهلم بالاتر نمیان
دوستانی که میگویند که زنان شناگر ما چرا شرکت نکردند...یه سوال ایا دوست دارید ناموس خودتان فیلمش در رسانه ها به اون صورت دیده شود؟
اغلب ورزشکاران ازبکستان روس تبار هستند . ترکیه هم که از میزبانی استفاده نکرد ، غارت کرد . اگر فاکتور تحریم و مشکلات اقتصادی و همچنین محدودیت بانوان ایرانی در ورزش نبود ، مشخص می شد که سرور مطلق جهان اسلان کیه ؟ تازه با تمام مشکلاتمان در المپیک که حساب و کتاب دارد ، براری مطلق ایران نسبت به سایر کشورهای اسلامی مشخص می شود ‌
مدالها را نسبت به رشته های شرکت کرده قیاس کنید . ترکیه در همه رشته ها. بوده
بچه ها دعوا نکنین مهم اینه ک رو سکو رفتیم وبالاتر از امریکا ایستادیم زنده باد ایران تازه چین با اون عظمت وجمعیت نتونست مقام خاصی بگیره یا حتی ژاپن وکره
تبریک به ترکیه
بله تبریک ب ترکیه هروقت تو المپیک رسید ب ایران اونوقت تبریک بگو تازه ایران توی شنا با مانع و منچ سواری نتونست ورزشکار بفرسته اونوقت کلی مدال میگرفتیم حتی اردوغان هم گفت ایران لیاقت اول شدن رو داشت منتهی انرژی هسته ای واجبتره تا بازیهای اسلامی واسه ما باید اول ب اون جایگاه برسیم وپشتیبان هم باشیم تا یتونیم اول بشیم نه دوم یا سوم یا حتی چهارم
10سا نت پارچه روی سر را بهانه نکنید که ایرانی ها مثلا حجاب داشتند.حالا حالتها خیلی مونده که به ترکیه و ازبکستان و آذربایجان برسید. فکر میکنید.حداقل پنجاه سال عقبید.
مسلمان یعنی اعتقادات پوسیده و کورکورانه
فقط همینو بگم که من یه بازی تکفاندو از زن ایرانی با ترکیه دیدم که رسما مدال طلارو تقدیمه ترکا کردن ایران ۲۰ امتیاز جلو بود و ورزشکار ترک فقط با هل دادن ورزشکار مارو از تاتامی بیرون میانداخت وهر دفه هم اختار میدادن به ما و با ۱۰اختار ترکیه طلا گرفت قسم میخورم که نصف طلای ترکیه اینطوری به دست اومد من دیگه حرفی ندارم
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی