بازدید 5432

مورایس قید دستیار ایرانی در سپاهان را زده؟

کد خبر: ۱۱۳۵۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵ 15 August 2022

سرمربی سپاهان در انتخاب دستیار ایرانی به نتیجه نهایی نرسیده است.

به گزارش تابناک ورزشی؛ تیم فوتبال سپاهان در اولین دیدار خود در لیگ برتر توانست استقلال، مدافع عنوان قهرمانی را در خانه‌اش با دو گل شکست دهد و بردی ارزشمند را به دست آورد. این پیروزی باعث تمجید بسیاری از  مربی و کادرفنی‌ سپاهان شد. نیمکت و کادر مربی‌گری صاحب نام سپاهانی‌ها وزنه این تیم است که با تجربه طولانی‌ مدتشان می‌توانند عملکردی درخشان را در کارنامه خود ثبت کنند.

برخی کارشناسان و پیشکسوتان معتقد هستند که جای خالی یک مربی ایرانی در کادر فنی سپاهان دیده می‌شود و نیاز است که یک مربی بومی در کنار این مربیان با سابقه حضور داشته باشد تا تجربه پرتغالی‌ها به کمک مربیان ایرانی بیاید و دستاورد مناسبی برای فوتبال ایران باشد اما در این خصوص مورایس کمی تردید دارد و در گذشته تجربه خوبی از انتخاب مربی بومی کشور صاحب تیم ندارد. او در کره جنوبی یک مربی اهل این کشور را در کنار خود داشت.

مورایس در این خصوص می‌گوید ابتدا باید وضعیت جامعه و نظر هواداران را بسنجد. مهم انتخاب مربی است که رهبری تیم را در کنار آن‌ها به عهده بگیرد. او می‌گوید پیش از انتخاب مربی باید طرز فکر آن مربی را بشناسد و به فراتر از یک مترجم نیاز دارد چون مسئولیت سنگینی خواهد بود و توقعات بالاست. ممکن است مربی ایده‌های او را نخواهد دنبال کند.

سرمربی سپاهان همچنین عنوان کرد در کره جنوبی چنین تجربه‌ای را داشته و وقتی ایده‌های نزدیک به‌هم وجود ندارد، دیگر موثر نخواهد بود و اوضاع بدتر خواهد شد. مربی جدید در کره جنوبی نتوانست در یک راستا با او کار کند و این اختلاف منجر به مشکلات زیادی در رهبری تیم شد. بازیکنان بعضی وقت‌ها نمی‌دانستند چه کسی را دنبال کنند. راحت‌تر است اگر کسی را انتخاب کنند که با کادر فنی هم زبان و هم راستا باشد.

مورایس همچنین اظهار کرد برخی از مربیان ایرانی را مدنظر داشته است. باید ببیند در آینده چه می‌شود و کادر ایرانی به آن‌ها اضافه می‌شود یا خیر. او نمی‌تواند قول بدهد مربی ایرانی می‌آورد. یکی از ایده‌هایش کار کردن با یک بازیکن است که اگر بخواهد دوران مربی‌گری‌اش را شروع کند این مسئولیت را به عهده بگیرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری