بازدید 106534
نشست خبری ناصر کنعانی/ سخنگوی وزارت امور خارجه

مذاکرات هسته‌ای پیشرفت قابل توجهی داشته است/ در ارتباط با سلمان رشدی، کسی حق ندارد ایران را متهم کند/ انتشار کاریکاتور امام خمینی در رسانه‌های سعودی را برنمی تابیم

نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و ناصر کنعانی به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.
کد خبر: ۱۱۳۵۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲ 15 August 2022

1

بین الملل تابناک: نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و ناصر کنعانی به سوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن تسلیت ایام ماه محرم و همچنین تبریک روز خبرنگار گفت: ۱۷ مرداد روز خبر و اطلاع‌رسانی نامگذاری شده است که روز تلخی بود و در تاریخ انقلاب اسلامی ما از این جهت که با کمال تاسف در روز ۱۷ مرداد ۲۴ سال پیش در بحبوبه تحولات ناگوار داخلی افغانستان و در پی ورود نیروهای طالبان به شهر مزارشریف متاسفانه بر خلاف همه تعهدات قانونی و اخلاقی و انسانی و کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی نمایندگی جمهوری اسلامی در مزار شریف مورد حمله قرار گرفت و در این حمله ناجوانمردانه تعدادی از دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران به همراه خبرنگار شهید ما شهید صارمی در خون خود غلتیدند و به رحمت ایزدی پیوستند که نام و یاد ایشان را گرامی می‌داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما به آن‌ها ادای احترام می‌کنیم، به دلیل زحماتی که برای کشور ملت و برای ملت برادر و دوست و همسایه ما افغنستان کشیدند. من این روز را که به نام روز خبرنگار نامگذاری شده به شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و ارج می‌نهیم زحمات شما را در حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی حقیقت امر این است که نقش شما نقش بسیار مهم و اثرگذار و بی‌بدیلی در عصر روشنگری و در عرصه ایجاد تعامل سازنده میان ملت‌ها و همچنین ارتباط تنگاتنگ و نزدیک میان دولت‌ها و ملت‌هاست. اطلاع‌رسانی نقش بااهمیتی است و نقش شما تجسم امانت، مسئولیت و تعهد و وظیفه و انجام وظیفه برای وجدان‌های بیدار جامعه بشری است؛ به نوبه خودم به عنوان همکار کوچک این جمع از شما سپاسگزاری می‌کنم.

وی همچنین ۲۳ مرداد و روز مقاومت اسلامی لبنان را در جنگ ۳۳ روزه گرامی داشت و افزود:‌ روزی است که به تعبیر مقام معظم رهبری، حزب الله لبنان به جهان عرب و اسلام عزتی دوباره بخشید و هیمنه رژیم صهیونیستی فروریخت. اهمیت این روز در تحقق یک راهبردی است که حضرت امام (ره) پایه گذاری کردند و در دوران رهبری مقام معظم رهبری امتداد یافت و این‌که مقاومت تنها گزینه حل مساله فلسطین است.

کنعانی بیان کرد: یاد شهدای مقاومت اسلامی و مردمی لبنان را گرامی می‌داریم و یاد و نام بلندآوازه شهدای مقاومت و مدافع حرم و سردار شهید قاسم سلیمانی و یار دیرین آن شهید همدانی را گرامی می‌داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤالی درباره اینکه در ساعات آینده شاهد توافق در وین خواهیم بود، گفت: در یک روندی قرار داریم که ادامه گفت‌وگوهای مستقیم و غیرمستقیم تیم‌های مذاکره کننده برای موضوع رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران است. ما در ادامه گفت‌وگوهایی که هم سابقا در وین و بعد در دوحه انجام شده بود، نشست دیگری را اخیرا در وین شاهد بودیم که در استمرار گفت‌وگوهای گذشته و به ویژه گفت‌وگوهای دوحه بود. تیم هسته‌ای ما در این مذاکرات با انگیزه جدی دستیابی به توافق خوب، قوی و ماندگار که بتواند منافع اساسی ملت را تامین کرده و رفع کننده تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و ملت ایران باشد، شرکت کردند.

وی عنوان کرد: گفت وگوهای سنگین و حساسی بود. پیشرفت‌های نسبی و قابل توجهی داشتیم و حرکت به سمت جلو بود. در بعضی از زمینه‌ها که مورد مطالبه ما بود، پیشرفت‌های نسبی حاصل و بخشی از انتظارات ما تامین شد و تیم مذاکره کننده ما به صورت جدی و با حداکثر تلاش در گفت‌وگوها ظاهر شد و انتظارات و توقعات ایران را جدی و قاطع منتقل کرد. پیشرفت‌های نسبی حاصل شد، ولی این پیشرفت ها کامل تامین کننده مطالبات قانونی ایران نبود و انتظارات دیگری از طرف مقابل داشتیم که معتقد بودیم باید تامین شود. ماحصل گفت‌وگوها این بود که هماهنگ کننده اتحادیه اروپا به عنوان میانجی گفت‌وگوها از ماحصل گفت وگوهای قبلی در وین و دوحه و گفت‌وگوهای اخیر جمع بندی جدیدی را به طرف‌های مذاکره کننده ارائه کرد. این مسائل نیاز به مشورت‌های بیشتری داشت. قرار شد تیم‌ها به پایتخت‌ها برگردند.

وی بیان کرد: گفت‌وگوهای تکمیلی در پایتخت‌ها انجام و مبتنی بر آن، نظرات تکمیلی به طرح نهایی و جدید بورل ارائه شود. مشورت‌های جدی در عالی ترین سطوح در تهران انجام شد و در حال انجام است. ما در مرحله پیشرفت قرار داریم اما این‌که بگوییم به توافق نزدیک هستیم و این دور از گفت‌‌وگوها می تواند به توافق منتهی شود، معطوف به انتظارات برحق ایران از طرف مقابل و مشخصا طرف آمریکایی است. معتقدیم حتما زمینه برای توافق وجود دارد، مشروط بر اینکه خطوط قرمز ایران رعایت و منافع اصلی کشور تضمین شود. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، حتما زمینه برای امضای توافق در آینده بسیار نزدیک وجود دارد و امیدواریم در سایه واقع بینی که امیدواریم در طرف مقابل شکل بگیرد، به زودی شاهد این رخداد باشیم.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره سالروز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان بیان کرد: سالروز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و ثمره این اشغال غیرقانونی و نظامی گری نامشروع در افغانستان، چیزی جز خرابی و ویرانی زیرساخت‌ها و کشتار نبود و این وضعیت اسفباری است که این اقدام نامشروع دولت آمریکا در افغانستان به بار آورد. ما از آن چیزی که در ۲۰ سال اخیر در افغانستان گذشت، به عنوان همسایه افغانستان رنج بردیم و معتقدیم بعد از خروج غیرمسؤولانه نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان، این کشور همچنان به عنوان یک دولت اشغالگر نسبت به آن چیزی که در افغانستان است، از جمله جبران خرابی‌ها و قتل و غارت مسئولیت دارد و خروج آمریکا به معنای پایان مسؤولیت آمریکا نیست.

وی ادامه داد: معتقدیم آن چیزی که می‌تواند به بازگشت ثبات و آرامش و امنیت در افغانستان کمک کند و به ایجاد یک ثبات پایدار بینجامد، تشکیل دولت فراگیر متشکل از همه اقوام و جریان‌های سیاسی حاضر در این کشور است؛ دولتی که کل ملت افغانستان و مردم این کشور را نمایندگی کند؛ مهمترین و اصولی ترین موضعی که ایران از ابتدای خروج نیروهای اشغالگر آمریکا از افغانستان اتخاذ کرد و معتقد است راهکار بازگشت ثبات کامل به افغانستان تشکیل یک دولت مردمی فرارگیر در این کشور است. خود را در کنار ملت افغانستان می‌دانیم و ثبات و امنیت در افغانستان هم تامین کننده ملت افغانستان و هم همسایگان از جمله ایران است. در کنار مردم افغانستان هستیم، تعامل سازنده را با حاکمیت موقت افغانستان برقرار کردیم و گفت‌وگوها در سطوح مختلف با هیأت حاکمه سرپرستی افغانستان ادامه دارد.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد در کنار مردم افغانستان باشیم و همچنان نقش سازنده خود را برای تشکیل دولت مردمی و فراگیر در این کشور ایفا کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه درباره اعزام سفیر کویت به تهران نیز بیان کرد: شاهد تحول جدید در مسیر ارتقای مناسبات و همکاری‌های ایران و کویت هستیم و سطح روابط به سطح سفیر ارتقا یافت و مناسبات و همکاری‌های ما با کویت دوستانه و توام با احترام متقابل بوده است. کشورهای منطقه به دلیل پیچیدگی‌هایی که در حوزه مشترک ما وجود دارد ممکن است در برخی موضوعات دچار سوءتفاهماتی شوند و اختلاف نظرهایی رخ دهد، ولی رابطه دو کشور توام با احترام متقابل بوده و در شرایط جدید این انگیزه شکل گرفت که روابط را به سطح سفیر ارتقا دهند؛ البته سفیر ما در کویت حضور داشت و کویت سفیر جدید خود را به ایران اعزام کرد و این می‌تواند گام جدیدی در ارتقای روابط دو کشور باشد و ظرفیت‌های موجود را به فعلیت برساند و باعث شود در حوزه منطقه شاهد ارتقای روابط با کشورهای همسایه در حوزه خلیج فارس باشیم.

وی درباره اوضاع عراق بیان کرد: مسائل عراق برای ما مهم است و تحولات این کشور را با دقت و حساسیت دنبال می‌کنیم و در پرتو وجود ارتباطات مثبت و سازنده با جریان‌های مختلفل سیاسی عراق در تلاشیم کمک کنیم، دیدگاه های طرف های سیاسی این کشور به هم نزدیک شود. فارغ از اینکه بخواهیم در موضوعات داخلی عراق مداخله کنیم، همه جریان‌های سیاسی عراق را به احترام به قانون اساسی این کشور به عنوان منشور ملی دعوت می‌کنیم و همچنین پاسداشت نهادهای قانونی در این کشور و اینکه ثبات و آرامش در این کشور از طریق همفکری بین جریانات داخلی این کشور به دست می‌آید و منافع ملی بر منافع جناحی ارجحیت می‌یابد. لزوم توجه به منافع ملی می‌تواند باعث شود ثبات و استقرار به این کشور بازگردد. ارتباط با دوستان و برادران عراقی مستمر است و هیچ وقت منقطع و منفک نبودیم هم از طریق سفارت ایران در بغداد که تبادل هیأت‌ها انجام می‌شود و این ارتباط مثبت و سازنده وجود دارد.

وی درباره چاپ کاریکتاتوری از امام خمینی (ره) در رسانه‌های عربستان بیان کرد: انتظار داریم برادران در عربستان سعودی منطبق با اراده سیاسی شکل گرفته و مبتنی بر گفت‌وگوها و مصالح مشترک، به مبانی این گفت‌وگوها ملتزم باشند و از دست زدن به اقداماتی بر خلاف مسیر گفت‌وگوها اجتناب کنند. اهانت به امام خمینی از نظر ما مطرود است و برنمی‌تابیم و انتظار داریم دولت عربستان اهتمام و حساسیت خود را داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سؤال دیگری بیان کرد: نگاه ما به عراق نگاه به یک کشور واحد است و ثبات این کشور برای ما بسیار مهم است و در پرتو ثبات سیاسی در این کشور هم توسعه اقتصادی رخ می‌دهد و هم امکان توسعه مناسبات اقتصادی با ایران بیش از گذشته و نیز ارتقای نقش منطقه‌ای عراق فراهم خواهد شد. در کنار همه برادران عراقی قرار داریم و بر توسل به قانون و قانون اساسی و انجام گفت‌وگوهای داخلی و پرهیز از نگاه به منافع حزبی و جناحی تاکید می‌کنیم.

وی درباره حمله به سلمان رشدی و اظهارنظر مقامات آمریکایی در این زمینه نیز اظهار داشت: در ماجرایی که در حمله به سلمان رشدی در آمریکا اتفاق افتاد هیچکس را غیر از او و حامیان او شایسته سرزنش و ملامت و حتی محکومیت نمی دانیم. سلمان رشدی با اهانت به مقدسات اسلامی و با عبور از خطوط قرمز بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان و همچنین خطوط قرمز همه پیروان ادیان الهی، خودش را در معرض خشم و غضب مردمی قرار داد. نه تنها مسلمانان بلکه همه پیروان ادیان الهی از اینکه به مقدسات یک دین الهی و آسمانی و یک رسول الهی اهانت شود رنجور هستند. خشم و غضب در ابتدا صرفا مربوط به ایران نبود و میلیون‌ها نفر در کشورهای مسلمان واکنش خشمگینانه نشان دادند. کسی در این ارتباط حق ندارد ایران را متهم کند. اقدام و اهانتی که انجام و حمایتی که صورت گرفت اهانت به همه ادیان و پیامبران الهی بود و غیرقابل دفاع است. نکته ای که در ادبیات برخی کشورها از جمله آمریکا شاهدیم که به آزادی بیان اشاره می‌کنند، نمی‌تواند محملی باشد برای توهین به ادیان الهی.

کنعانی بیان کرد: نفرت پراکنی و توهین به مقدسات اسلامی که نمونه بارز آن اقدام سلمان رشدی است، از نظر حقوق بین‌الملل هم قابل دفاع نیست. محکوم کردن اقدام ضارب و حمله کننده و در مقابل تطهیر اقدام اهانت کننده به مقدسات دینی و اسلامی رفتار کاملا متناقضی است. در ارتباط با فردی که این اقدام را انجام داده، غیر از آنچه از سوی رسانه‌های آمریکایی شنیدیم چیزی ندیدیم.

وی درباره برخی اتهامات مبنی بر ارتباط شخص ضارب با ایران تصریح کرد: به صورت قطعی و جدی این ارتباط را تکذیب می‌کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه درباره هواپیمای توقیف شده در آرژانتین بیان کرد: هواپیمایی که توقیف است در مالکیت ونزوئلا است و از نظر مالکیت و تابعیت هیچ ارتباطی با ایران ندارد. این هواپیما به طرف ونزوئلایی فروخته شده و مدارک فروش و انتقال مالکیت براساس سازوکارها و قوانین بین‌المللی از جمله ایکائو به ثبت رسیده است و ادعای آمریکا مبنی بر غیرقانونی بودن این معامله ادعای بی ربطی است. مخالفت خود را با این اقدام بیان کردیم.

وی ادامه داد: آنچه برای ما بااهمیت است، وضعیت پنج خدمه ایرانی این هواپیماست که در چارچوب قرارداد بین شرکت هواپیمایی ایرانی و شرکت ونزوئلایی در ترکیب خدمه هواپیما حضور داشتند و بدون ارتکاب جرم اثبات شده حدودا ۸۰ روز در آرژانتین توقیف هستند و اتباع ایرانی هیچ جرمی در هیچ جا مرتکب نشدند و دادگاه روند تحقیقات را چند بار تمدید کرده است. به عنوان وظیفه ذاتی خود اقدام کردیم و سفارت ما در آرژانتین از ابتدای این رخداد پیگیر است و تماس‌هایی با مقامات آرژانتین برقرار کرده و ارتباطاتی با ونزوئلا انجام شده است. در مرکز حوزه کنسولی و سیاسی وزارت خارجه پیگیر این موضوع هستند. انتظار ما از مقامات آرژانتین است که تسلیم هیچ فشاری از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی نشوند و هر چه سریع تر زمینه خروج اتباع ایرانی را فراهم کنند.

وی گفت: انتظار از آرژانتین که ریاست شورای حقوق بشر را برعهده دارد، این است که به مسئولیت خود در این زمینه عمل و هر چه زودتر زمینه آزادی این افراد را فراهم کند.

سخنگوی وزارت خارجه عنوان کرد: ارتباطات بین تیم‌ها برقرار است و به صورت جدی دنبال این هستیم برای تضمین منافع ایران به سمت امضای توافق در چارچوب برجام حرکت کنیم، ولی این بخشی از قضیه است و بخش دیگر به اهتمام طرف مقابل برمی‌گردد.

کنعانی درباره دارایی‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی اظهار داشت: پیگیری‌ها با طرف کره‌ای ادامه دارد و جزو مطالبات ایران است که دارایی‌های ایران در آن کشور هیچ ارتباطی با برجام ندارد و دارایی‌های ملت ایران است و دولت کره ملزم است این دارایی‌ها را بدون گره زدن به هیچ موضوع دیگری به ایران در سریع ترین زمان ممکن برگرداند. اقدام توام با حسن نیت کره می‌تواند زمینه‌ای برای بازگشت روابط در حوزه طبیعی باشد. گفت‌وگوها در این زمینه ادامه دارد و آخرین گفت‌وگو بین باقری و همتای کره‌ای بود و ایران بر آزادی هر چه سریعتر دارایی‌های ایران تاکید کرد. امیدواریم طرف کره منطبق با مصالح کشور و بدون ارتباط دادن این موضوع به هیچ موضوع ثانویه‌ای به تعهدات عمل کرده و دارایی‌ها ایران را آزاد کند.

به گزارش فارس، این دیپلمات ارشد کشورمان گفت: مکانیسم‌های داخلی توافق مشخص است و دولت براساس همان روال عمل می‌کند و با مجلس تعامل و همکاری خواهد داشت.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین درباره سفر هیأتی از آمریکا به تایوان گفت: شاهد تکرار رفتارهای غیرمسئولانه و تحریک آمیز آمریکا در حوزه‌های مختلف جغرافیایی هستیم. در خصوص سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان موضع خود را بیان کردیم و مخالف هرگونه اقدام تحریک آمیز و ایجاد بحران‌های جدید هستیم. چین واحد سیاست اعلامی ایران است.

وی در پاسخ به سؤالی بیان کرد: ایران بر مبنای توافق برجام معتقد است تمامی منافع ایران باید مورد تضمین قرار بگیرد. توافق دو طرف دارد و این‌گونه درست نیست که یک طرف ملتزم و طرف دیگر از تعهداتش سرپیچی کند. طرف مقابل جزییات را می‌داند. طبیعت مذاکرات اقتضا می‌کند که در مکانیسم خودش پیش برود. ایران بر مبنای سیاست ملی خود آمادگی دارد در شرایطی که منافع ایران تامین و نگرانی‌ها ایران رفع و خروج یکجانبه طرف مقابل رخ ندهد.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد دور بعدی مذاکرات ایران و عربستان باشیم.

وی در پاسخ به سؤالی گفت: همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه‌های متعدد است و در حوزه‌های فناورانه همکاری جدی داریم که نمونه آن پرتاب ماهواره خیام به فضا بود و همکاری‌های ما ربطی به موضوعات جدیدی که در منطقه رخ داده ندارد. ادعاهای دولت آمریکا سیاسی و ناظر بر اهداف سیاسی است. انتظار داریم آمریکا به جای طرح این مسائل به تعهدات خود برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه بپردازد و در حوزه‌های دوجانبه دیگر کشورها دخالت نکند.

کنعانی درباره متن توافق در وین نیز گفت: متن نهایی زمانی نهایی است که منافع و مصالح و انتظارات قانونی ایران فراهم و خطوط قرمز ما تضمین شده باشد و مشخصا منافع اقتصادی ناشی از برجام برای ایران تامین شود.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سؤال دیگری بیان کرد: تعامل بین دولت و مجلس کاملا سازنده و مبتنی بر سازوکارهای داخلی است.

این دیپلمات ارشد ایرانی در پاسخ به سؤال دیگری خاطرنشان کرد: ایران این ظرفیت را دارد که در سایه بحران انرژی که در جهان ناشی از جنگ اوکراین شکل گرفته، بتواند بخشی از نیازهای حیاتی و اساسی جهان در حوزه انرژی را تامین کند. بر مبنای شرایط موجود و حتی در سایه تحریم، همکاری‌ها و تعاملات و تجارت نفتی ایران با طرف‌های مختلف در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی ادامه دارد.

وی بیان کرد: قطعا لغو تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه می‌تواند به این کمک کند که ایران بیش از گذشته در تامین انرژی مایحتاج دنیا نقش جدی‌تری ایفا کند و این بسته به همت و اراده طرف‌های گفت‌وگو در برجام و مشخصا دولت آمریکاست. لغو تحریم‌های ظالمانه نه تنها به نفع دولت و ملت ایران، بلکه به نفع منطقه و اقتصاد جهانی و مشخصا در حوزه تامین انرژی در راستای منافع کشورهای اروپایی است و امیدواریم این همت و درایت در آن طرف هم باشد.

گنعانی در خصوص دلاری شدن بلیت‌های هواپیما برای اتباع خارجی در ایران نیز اظهار داشت: تا جایی که مطلع هستم، وزارت خارجه هم این موضوع را پیگیری و هم توصیه‌های لازم را ارائه کرد؛ اما نتایج حاصله را باید بپرسم و اطلاع دهم.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سؤال دیگری درباره سفر علیرضا بیکدلی معاون کنسولی وزارت خارجه به افغانستان نیز بیان کرد: سفر معاون وزیر خارجه با اهداف مختلفی صورت گرفته و مهمترین موضوع بازدید از نمایندگی‌های ایران در افغانستان و رسیدگی به امور کنسولی، اداری و امور حفاظتی نمایندگی‌های ماست. دیدار با مقامات مسئول و ذیربط افغانستان و هماهنگی بیشتر جهت نحوه ارائه خدمات کنسولی به شهروندان افغانستان و تسهیل روند صدور روادید که مانع از ورود شهروندان این کشور به صورت غیرقانونی به ایران باشیم، رسیدگی به پرسنل نمایندگی‌های ایران در افغانستان و ... جزو اهداف این سفر است.

وی ادامه داد: در خصوص مباحث مرزی کمیته‌های مرزی مشترک داریم و ارتباطات ادامه دارد. امیدواریم در آینده در پرتو تاکید طرفین، شاهد شرایط بهتری در مرزهای دو کشور باشیم.

سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار معاون وزیر خارجه قطر با امیرعبداللهیان و نامه‌ای که تحویل وزیر خارجه شد، گفت: تماس‌ها و گفت وگوها بین دو کشور روند مشخصی دارد و ارتباطات در سطوح مختلف بوده و موضوعات مختلف بین دو کشور برای تبادل نظر بوده است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره دستور رئیس جمهور برای تشکیل سازمان مهاجران عنوان کرد: این جزو مسئولیت‌های وزارت کشور است و وزارت خارجه در این موضوعات نقش مکمل و همراه دارد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به پرسش دیگری درباره اظهارات علی اف درباره دالان زنگه زور اظهار داشت: ایران تاکید مشخص بر ضرورت توجه به تمامیت ارضی کشورها و ثبات کشورها و حل و فصل اختلافات در پرتو گفت‌وگوها دارد و در این پرونده خاص بر ضرورت حفظ مرزهای بین‌المللی و عدم تبدیل شرایط ژئوپلتیکی است. همکاری‌های ما با آذربایجان و ارمنستان خوب و سازنده است و گفت‌وگوها ادامه دارد و ایران در هر زمینه‌ای در خصوص اختلافات دو کشور که بتواند کمک کند ایفای نقش کرده و خواهد کرد.

کنعانی درباره حمله رژیم صهیونیستی به غزه و سفر زیاد نخاله به ایران بیان کرد: این حمله در استمرار سیاست‌های تجاوزکارانه و ددمنشانه این رژیم است. زیرساخت این رژیم مبتنی بر تجاوز، ترور و آدمکشی و کودک کشی است. شاهد حوادث تلخ این مرحله از تجاوز ددمنشانه این رژیم به غزه بودیم. سفر زیاد نخاله به ایران در تداوم ارتباطات و تبادل نظرهای ایران با گروه‌های مختلف فلسطینی منجمله گروه‌های مقاومت است و این سفر در همان چارچوب انجام شده است. اینکه رژیم صهیونیستی در این زمان حمله کرده اساسا نمی‌دانم یک اقدام محاسبه شده بوده یا خیر!

وی اضافه کرد: ولی رفتار ددمنشانه این رژیم در ارتباط با مردم فلسطین و غزه، تکرار رفتارهای وحشیانه این رژیم در گذشته است و محکوم است. بیش از اینکه حمله رژیم را مرتبط با سفر زیاد نخاله به تهران بدانم، معتقدم این رفتارها ناشی از شرایط داخلی و بحرانی این رژیم است. بی ثباتی داخلی و چالش‌های اجتماعی در این رژیم باعث شده برای فرافکنی اقدام به رفتارهای تهدیدآمیز و غیرقانونی و بی ثباتی آفرین در پیرامون کند. حمله این رژیم به غزه در زمره این رفتارهاست و حمله شب گذشته به سوریه استمرار رفتارهای ساختارشکنانه این رژیم است و معتقدیم این مسئولیت جامعه بین المللی است که نسبت به این رفتارها اقدام جدی و بازدارنده کند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۹۳
مبارک صاحبش
پاسخ ها
ناشناس
| Korea (Republic of) |
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
آنچه شیران را کند روبه مزاج
احتیاج است احتیاج است احتیاج

برجام را آتیش می زنیم.
مملکت را بدون برجام اداره می کنیم.
معیشت مردم را به برجام گره نمی زنیم.
برجام هیچ آورده ای برای ایران نداشت.
و.................................سند.ذلت بار بودو.......و
.....ووو همه اینها شعار توخالی وپوچ و صرفا برای تصاحب مجلس و دولت  و بهشت برین شهرداری تهران زده شده

حالا همین عهد نامه ننگین در شرف امضا توسط همان کسانی است که چند سال خون مردم تو شیشه کردند تا این امضا توسط ظریف نباشد وتوسط باقری باشد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
تازه خودشان، همان نمایندگان انقلابی مجلس انقلابی! میگویند این توافق هیچ یک از خط قرمزهای ایران را رعایت نکرده! بعد این سخنگو میگوید پیشرفت داشته. اینها فقط با زندگی مردم بازی کردند وگرنه توافق اسفند 99 از این بهتر بود و حتی مذاکره با ترامپ میتوانست امتیازات بیشتری برای ایران داشته باشد چون مستقیم با خود شیطان مذکراه میشد!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
ای منافق تا دیروز هی میگفتید چرا مذاکره نمیکنید الان میگید چرا مذاکره کردید چه فایده داره مذاکره واسه مردم
ایرونی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
برجام یعنی اقتصاد برجهان برجام یعنی بهبوت یافتن
معیشت مردم برجام یعنی مابا دنیا جنگ نداریم
تکراری تر از این جوابها هم داریم؟ با همین گفتار درمانی دلارو اینطور نگه داشتید وگرنه میدونید واقعیات رو به مردم بگید خودتون هم باید برید تو صف صرافی زنبیل بذارید
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
بی صبرانه منتظر شروع برجام اصولگرایی هستیم

برجام اصلاح طلبی که خاصیتی نداشت
برجام اصولگرایی هم گند تر از آن تا دو جناح در برجام داستان
شان مشترک‌المنافع گردد

مردم گوشت قربانی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
به تو منافق خلق چه ربطی داره مگه ایرانی هستی؟
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
ظاهرا ضرب العجل اروپایی ها تا امشب است
بعد امیر عبداللهیان میگه جواب میدهیم
تاسف داره ادعاهای آقایون
سخنران !
کدام پیشرفت ؟!
اگر پیشرفت حاصل میشد در سفره مردم مشخص میشد
هیچ پیشرفتی نکرده این دوره یک سال است از این وعده ها می دهند که همه وعید است
نظری ندارم. چون سانسورک میشوم همیشه نظراتهای من
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
من هم نظرندارم چون نظرم رانمیزارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
بابا بازم به تابناک برو الف ببین چه قدر افتضاحه اونجا فقط نظر موافقای مطلب و وضع موجود !! اعتراض و نظر مخالف تو هوا محو میشه .
پس چه کسی را متهم کنن ؟!
انگلیس و آمریکا رو محکوم کنن ، خوبه ؟؟؟
هر موقع هجوم و کنکاش مردم در سطل های زباله کمتر شد معلوم است مذاکرات به نتیجه رسیده
خوب تو اقدام هادی مطر رو محکوم کن که اونا تو رو متهم نکنن .
تنها راش همینه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
زرنگی؟
سلمان رشدی سال 67 که فرمان مرتد بودنش صادر شد مرده است جسم الکی چه دردی را درمان میکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
اگر در همان سال ۶۷ مرده بود الان ۷۵ سالش نبود
کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی نزدیک هزار صفحه است من ۷۰۰ صفحه خوندم چیزی نفهمیدم.به نظرم کسی می تونه متوجه اون رمان بشه که در جامعه هندی زندگی کرده باشد.ضمنا با توجه به حجیم بودن کتاب ،بعید می دونم بیشتر از یک میلیون نفر اونو خونده باشند و تازه متوجه مطلبش هم شده باشند.اینکه احساسات مسلمانانی که کتاب رو نخونده ، جریحه دار شده برام یه مقدار نامفهومه.شما چی فکر می کنید.حتی بعید می دونم همین سخنگو هم خونده باشدش.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
عزیز خوندنش هم جرمه! نگو این حرفارو ردت رو میگیرن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
خخخخ لایک داری
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
مشکلشون بخش سوم این کتاب هست !!!
ایرانی
| Croatia |
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
بنده بخش زیادی را مطالعه کردم در این چند سال و واقعا چیزرعجیب غریبی نبود،
لازمه متهم نشدن ما محکوم کردن اقدام آن چاقو کش توسط ماست
ما نباید از متهم شدن ماجرای سلمان رشدی ترس و واهمه داشته باشیم وقتی حکم ارتداد رو صادر کرده ایم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
کجایی دادا! کیهان هم عقب نشینی کرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
هیچ ارتدادی تو کار نیست .
هر کسی که رگ ایرانی داره باید تلاش کنه حقشو از قدرت های زورگویی مانند آمریکا بگیره! سالهاست که زور گفته و با زور گرفته اما الان دیگه صحنه عوض شده. ما بدون آمریکا هم می تونیم زندگی کنیم. چهل سال است که آمریکا با ما دشمنی کرده است.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
شما فعلا ساندیستو بخور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
معنای کامل نفست از جای گرم بلندمیشه، حاضرم قسم بخورم خونه و ماشین خارجی شخصی داری، حقوق ماهیانه ات هم بیش از 40 میلیون تومنه، سنتم زیر چهل ساله
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
ما هم اگه ماهی خداتومن پول یامفت بگیریم میتونیم با امریکا مبارزه کنیم مشکل اینه که بما نمیدن .
صمد آقا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
ماااااااااااااا؟ داداش اگه نظری داری از طرف خودت بگو. مارو قاطی نکن.
حکم ارتداد را صادر میکنیم و حالا هم میگوئیم کسی حق ندارد ما را متهم کند به اجرا شدن حکم !
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
احتمالا کار خود امریکایی ها بوده تا در حکم تجدید نظر شود چون یک بار حکم اجرا شده
بیخود مردم دلشون رو به توافق خوش نکنن و شکمشون رو صابون نزنن پولی هم گیر ایران بیاد اینقدر چاله چوله هست که باید پر بشه که بما چیزی نمیرسه فقط ممکنه کمی قیمتها پایین بیاد
کل ماجرای سلمان رشدی و حمله به اون یه طرف قضیه تشکیل سریع دادگاه علنی و داشتن وکیل مجرب و اینکه ضارب تا الان یک سیلی هم از کسی نخورده یه طرف
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
این تست عدالت واقعی
کی به کیه !
ما باید اسراییل رو متهم کنیم در ماجرای رشدی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
اصلا خودش خودشو چاقو زده که بگردن ما بیندازه. این چطوره؟
سخنگوی قبلی زیباتر نبود ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
این باید ۴ تا شوید مو بکاره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
سلیقه ای است!!! خخخ
احسان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
چرا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
بود
ولی شبیه رباط بی روح بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور نباید حداقل تیپ دیپلماتیک داشته باشه؟ ایشون اصلا مناسب اینکار نیست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
زیبایی گناهه
چرانذاشتین تیم ظریف برجام امضا بشه فقط طی این مدت زجرکشیدن مردم راتماشاکنید..بی سواد هاوششی کلاس یها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
درست صحبت کن البانی نشین گذشت اون زمانی اجازه میدادیم بزرگان ایران توهین کنید
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
راست میگه ، دوره توهین به رئیس جمهور پارسال تموم شد.
ساقیا بده «جامی»
زان شراب «روحانی»
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
ساقیا بده برجامی
زان تدبیر روحانی
تا کند زودی
قیمت دلار را کهکشانی
وضع روابط خارجه این طوره که پولا رو یکی بلوکه کرده، افراد رو یکی دیگه، بقیه‌م قطع رابطه کردن. حاصل انزوای بین المللی.
واققعیت داعش بایدازبین برودوجودش تنهاظررب یک میلیاردونیم جمعیت مسلمان است وبایدازبین رودچه
حالاوچه بعدازحالابایدبمیرد
پدر خودتون و مذاکره کننده ها و مذاکره شونده ها و ملت را در آوردید
پاسخ ها
داریوش
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
درود
اون هتلی که مذاکره می کنند چه پولی به جیب زده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
دقیقا
پول رفت و آمد و هتل و صبحانه ناهار شام عراقچی و ظریف و جلیلی و کنی و باقری و ... رو هم می ذاشتن فقر و بیکاری تو کشور ریشه کن شده بود
زودتر این برجام رو امضا کنید تا دردسر جدیدی نشده
درود سید بزرگوار اینجوری مذاکره میکنن نه مثل روحانی که هم تحریم بودیم هم برجامو اجرا میکردیم امریکا هم خیالش راحت بود هی بیشتر تحریم میکرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
باش تا صبح دولتت بدمد داداش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
اینجوری یا اونجوری؟
منظورت کدام جوره؟ اخوی
حات خوبه؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
باش تا صبح دولتت بدمد داداش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
دقیقا درود بر شرف پاک رئیسی پاکدست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
فعلا عجله نکن بذار محتوای مذاکرات رو منتشر کنن معلوم میشه روحانی امتیاز داده یا اینا !! فقط ببین چه خبره که مجلس خودمانی هم اعتراض داره !!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
درود بر روانی که دلار رو از 3 تومان به 30 هزار تومان رساند.
درود بر آقای رئیسی که منافقین خلق و دشمنان ایران رو تا این حد عصبانی کرده که میان فحش میدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
اخی چه لکوموتیری
همانطور که جناب آقای دکتر حسین شریعتمداری رییس محترم موسسه کیهان فرمودند برجام نافرجام به هیچ کار این ملت نمی اید و اینها کاغذ پاره ای بیش نیست عزیزان از توطعه غرب و اسراییل خبیس و آمریکای جهان خوار غافل نشویم و با دستان خودمان میهنمان را بسازیم و چشم امید به بیگانگان و استعمار زبون و نانجیب نداشته باشم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
یعنی حسرت به دل موندیم که ارتش سایبری یه چیزی بنویسه و غلط املایی نداشته باشه. توطئه
کامران
| Germany |
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
در این کشور افرادی مثل تو با این طرز فکر هستند که وضع . ما چنین است ،
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
سانسورچی محترم لطفا نظراتی که غلط املایی
دارند را هم سانسور کن تا حداقل کار مفیدی کرده باشی و بی سوادی را تروریج ندهی.
مثل خبیس بجای خبیث
ناشناس 14:18 طرفداری کی رو می کنی کسی که نمی دونه تو مملکت چه خبره اصلا برجام چیه باور کن الان ازش سوال کنی یه پارگراف برجام رو نمی دونه رئیس جمهوری پیشکشش
حق ما همینه خودمون خواستیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
برو بابا دست شما دشمنان ایران دیگه رو شده! چطور روحانی دلارو کرد ۱۰ برابر شما خارج نشین ها بهش فحش نمیدادید؟ آقای رئیسی که خدارو شک دلارو ثابت نگه داشته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
همینکه آقای رئیسی شرف داره کافیه برای کشورداری همون شرف داشته باشی کافیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۴
ناشناس ۱۵:۴۴روحانی دلار رو ۱۰برابر نکرد دلار با خروج آمریکا از برجام واتیش زدنش تو مجلس توسط طیف شما ۱۰برابر شد .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
اینکه دلار ثابت باشه مهم نیست مهم اینه که قیمتها ثابت می موند که می بینیم علیرغم ثبات قیمت دلار قیمت کالاها چند برابر شد.
وای بر تمام کسانی که این داستان برنامه هسته ای را در ایران بدعت نهادند.
چه عجله ای اصلا عجله کار شبطانه فعلا حق ماموریت و اضافه کار اعضای کمیته مذاکره کننده را واریز کنید خواهشن به دلار باشه چون قرار یه سفری به نزدیکی شیطان بزرگ همراه خانواده داشته باشن دیگه زحمت چنج دوباره ریال به تومان را بگردن این عزیزان نگذارید گناه دارن به هر حال زحمت کشیدن برای ملت !!!خسته شدن اگه شیطان بزرگ انعطاف پذیر بود تا حالا هم چیز تمام می‌شدحیف این شیطان سرتقه وغیر منعطف این شد که یه چند سالی مذاکرات باید طول بکشه بهر حال ملت که پیام فرستادن که مقاومت میکنن مسولین هم همراه اونها در نزدیکی شیطان بزرگ همراه با ملت مقاومت میکنن فرقی نداره توی اوتاوا باشی یا سیستان و بلوچستان مهم مقاومته فرقی نداره شما صد میلیون در ماه دریافتی داشته باشی یا سه میلیون مهم مقاومته!!!در ضمن مردم خودشون پیام دان نمیشه که کسی پیام میده بعد بگه پشیمان شدم این اصلا چیزی خوبی نیست پیام دادی پای پیامت وایسا وایسا وایسایدندی!!!
الان نزدیک یکسال هست مدام میفرمایید چند قدم به توافق مونده و داره نهایی میشه اما نمی‌فرماید طول هر کدوم از این قدم ها چه قدر هست . که تا الان به توافق نرسیدیم .
اولا خوندن هرکتابی مورد فهم هرکسی نیست اول بروکتاب خدارو بخون وبفهم بعد کتاب دیگه دوما کشورایران همه توخراب کردنش دست دارند با یک یا دوتا اختلاس.ودزدی خراب نمیشه چه کسی اردو ازاد میفروشه؟چه کسی ماشین واز کارخونه میخره سه برابر بیرون میفروشه وچه کسی سه برابر میخره ؟ چه کسی پارسال سیملیون پول پیش میگرفته امسال میگه سیصد ملیون؟چه کسی لوازم خورودرو پنج برابر میفروشه ؟وقلابی میفروشه؟ چه کسی سهمیه مرغ رو یک سوم بقیمت دولتی میده دو سومشو ازاد میفروشه.؟ همه حروم خور شدیم وهرکدام ما دستمون به بانک برسه سنگ های کف بانک راهم میبریم
اگر مذاکرات به نفع مردم ایران نباشه و اگر وضعیت معیشت و اقتصادی مردم عالی نشه امیدوارم که هیچ توافقی نشه چون نفع کسانی دیگری می شده
اگر است میگویدتاتنورداغ هست نان بجسبانیدکه هم کشورو هم ملت تحریم بیچاره مان کرده
بدبختی ما ایرانیا اینه که حزب بادیم پوحق رو اگر به مصلحت ما نباشه نا حق میکنیم وقتی فرهنگ ما اینه همیشه چه برجام باشه چه نباشه اوضاع همینه چرا ما در وحله ی اول خود را اصلاح نکنیم بعی از دولت انتقاد کنیم الان اگه کد خدا ونوکراش به هول والا افتادن کارشون پیش ما گیره اوضاع سیاسی واقتصادی این کشورها به خاطر تحریم روسیه در حال پاشیدنه وایران اینه خوب میدونه وداره نهایت استفاده رو میبره خودشون میدونن ایران ایران ده سال پیش نیست ونمیدونم با قلدری جلو برن خدایی من طرفدار هیچ دولتی نیستم باز نشسته با دریافت ی ۵میلیون ولي ریسی کارای زیر بنایی خوبی انجام داده که چند سال دیگه نتیجه میده زحمتکش تو خونه نمی خوابه زخم بستر بگیره در مورد رشدی یک مهره سوخته بود وخوبه خود در حال مرگ بود چه زمانی بهتر از الان میتونست به درد ارباباش بخوره که با نقشه اسرائیل و آمریکا قربانی بشه وانگشت اتهام به طرف سپاه دراز بشه وایران از ترس سریع برجام رو امضا کنچرا کسی جلوی ضارب رو نگرفت تا بتونه ۱۵ ضربه چاقو بزنودرست تو همین روزای آخر برجام
بلتونباید ادعا کنه که سپاه میخواد منو ترور کنه
آقایان رفت وبرگشت
شما فرمایشاتتون رو با کریمی قدوسی هماهنگ کردید؟
برجام به فرجام برسه یا نرسه بازنده فقط ما مردمیم که سفرههامون هرروز کوچکتر میشه.آقایون و آقازادهها در هیچ صورت ضررنمیکنن بلکه سود هم میبرن.بنظر شما کدوم دفعه با پایین اومدن دلار اجناس در کشورما ارزون شد؟البته فقط با بالا رفتن دلار همه چی گرون میشه اما هرگز عکسش اتفاق نمیفته.لذا ما بخیر دولت خودمون و دولت اونا و برجام و......هیچ امیدی نداریم.یا علی مدد.
بنام ایران در واقع روسیه داره سنگاشو با غرب وا میکنه هیچ مشکلی از ایران حل نمیشه تا مانعی بنام روسیه هست
فقط مذاکرات به صورت مستقیم و بر اساس شعار انقلاب یعنی نه شرقی نه غربی قابل حل است
آمریکا که آدم خور نیست اگه بود تا حالا اولیانوف به اون چاق و چله ای رو خورده بود پس ما رو هم نمی خوره میتونیم بشینیم مشکلمونو مستقیم حل کنیم اصلا بعدش باهاش رابطه داشته باشیم یا نداشته باشیم به خودمون مربوطه
هر وقت برجام امضا شد،وحتمی شدحرفش رابزنید.بابا دنیا رو داد ستت است.مادرم میکفت قدیم کاسه ماست از همساده میکرفتیم،داخلش چیزی میکذاشتیم وپس میدادیم.
پس شرط های شما چی شد؟؟؟!!!!!
حذف اسم سپاه از لیست تروریست ها؟؟
تضمین امریکا؟؟
راستی آزمایی؟
نمیفهمم چرا بعضیا انقدر راحت تهمت میزنن. کسی موافق نظرشون نباشه فوری میگن فلان تومن حقوق میگیری و فلان ماشین رو داری و ساندیس میخوری. ما یادمون نرفته زمانیکه برجام امضا شد بالاشهری های تهران ریختن تو خیابون و رقصیدن
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی