بازدید 9128
از ۴مدال فرنگی‌کاران فقط یکی طلا بود

یوسفی تنها فرنگی‌کار طلایی امروز ایران در قونیه

در کشتی فرنگی تیم ایران توسط شیرزاد بهشتی در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا رستمی در وزن 72 کیلوگرم، علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا رسید
کد خبر: ۱۱۳۴۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹ 13 August 2022

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های کشورهای اسلامی در ترکیه، نمایندگان ایران در پنج وزن دوم موفق به کسب یک طلا، یک نقره و 2 برنز شدند.

در وزن 60 کیلوگرم امید آرامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر فواد فاجاری از مراکش را مغلوب کرد. وی در دور سوم مقابل ژولامان شارشنبکوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه 5 بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. آرامی در این دیدار با نتیجه 8 بر یک مقابل محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 67 کیلوگرم محمدجواد رضایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر 3 مغلوب حسرت جعفراف دارنده مدال طلای زیر 23 سال جهان از آذربایجان شد و با توجه به راهیابی این کشتی‌گیر به دیدار فینال، نماینده کشورمان به دیدار رده‌بندی رفت. رضایی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر بگمیرات نوبت اف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

یوسفی تنها فرنگی‌کار طلایی امروز ایران در قونیه

در وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر صفر مغلوب سانان سلیمان اف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، وی نیز به دیدار رده بندی رفت. کاویانی‌نژاد در دیدار رده‌بندی با نتیجه یک بر یک از سد لامد مافی از کشور تونس گذشته و به مدال برنز رسید.

در وزن 87 کیلوگرم که با حضور 7 نفر و در دو گروه 4 و 3 نفره به صورت دوره‌ای برگزار شد، امین طاهری در دور اول با نتیجه 8 بر صفر شیحازبردی اولکوف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر صفر از سد  مهمت کوجوک عثمان از ترکیه گذشت. طاهری در دور سوم با نتیجه 5 بر 5 مغلوب جالگاسبای بردیموراتوف دارنده مدال برنز جهان و قهرمانی آسیا از ازبکستان شد و بعنوان نفر دوم این گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این دیدار مقابل آتابک عزیزبیکوف دارنده مدال نقره آسیا با نتیجه یک بر یک به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. طاهری در این دیدار با نتیجه 11 بر 2 مقابل جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 130 کیلوگرم که با حضور 6 نفر و دو گروه 3 نفره و به صورت دوره‌ای برگزار شد، علی اکبر یوسفی با نتیجه 9 بر 3 از سد عثمان ایلدیریم از ترکیه گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 4 از سد رومان کیم از قرقیزستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یوسفی در این دیدار مقابل آنتون ساونکو از قزاقستان با نتیجه 9 بر یک به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر 2 از سد عثمان ایلدیریم از ترکیه گذشت و به مدال طلا دست یافت.

بدین ترتیب تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران که با نفرات دوم و سوم خود در این مسابقات به میدان رفته بودند، به 16 مدال شامل 8 مدال طلا، 3 مدال نقره و 5 مدال برنز دست یافتند.

بر این اساس در رقابت‌های کشتی آزاد تیم ایران توسط علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن 86 کیلوگرم، احمد بذری در وزن 92 کیلوگرم، مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم، سید مهدی هاشمی در وزن 125 کیلوگرم به مدال طلا، حسین ابوذری در وزن 70، محمدصادق فیروزپور در وزن 74 کیلوگرم به مدال نقره و مجید داستان در وزن 61 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در کشتی فرنگی نیز تیم ایران توسط شیرزاد بهشتی طلا در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا رستمی در وزن 72 کیلوگرم، علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا، رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم به مدال نقره، محمدجواد رضایی در وزن 67 کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در وزن 77 کیلوگرم و مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم به مدال برنز رسید.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری