بازدید 12532
۶
دروغ فدراسیون تاج بعداز دوسال و نیم رو شد

نامه ۳۲میلیاردی اداره مالیات برای قرارداد ویلموتس

پرداخت مالیات برعهده فدراسیون بوده اما این فدراسیون در زمان ریاست تاج حرفی غیر واقعی و دروغ در این باره زده بود.
کد خبر: ۱۱۳۲۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱ 31 July 2022

خسارات مهلک قرارداد ویلموتس می‌رود تا فدراسیون فوتبال ایران را ورشکسته کند.

به گزارش تابناک ورزشی؛ ضرباتی که قرارداد با مارک ویلموتس به پیکره فوتبال وارد کرده، مانند دومینو یکی پس از دیگری از راه می‌رسد و حالا فدراسیون فوتبال باید 32 میلیارد تومان دیگر بابت مالیات این قرارداد پرداخت کند.

پس از رأی دادگاه حکمیت ورزش (CAS) و محکومیت فدراسیون ایران به پرداخت 3 میلیون و 325 هزار یورو به همراه 5 درصد سود سالیانه به ویلموتس، اکنون خبر آمده نامه‌ای از سوی اداره مالیات به فدراسیون فوتبال رسیده که باید بابت قرارداد ویلموتس 32 میلیارد تومان مالیات پرداخت شود. مالیاتی که طبق قرارداد مهدی تاج با مارک ویلموتس به عهده فدراسیون فوتبال است.

نامه ۳۲میلیاردی اداره مالیات برای قرارداد ویلموتس

نکته جالب توجه اینجاست که 22 آذرماه 1398 روابط عمومی وقت فدراسیون فوتبال «اطلاعیه‌ای درباره چگونگی پرداخت دستمزد ویلموتس» صادر و تأکید کرده بود «در قرارداد منعقده و برخلاف قرارداد مشابه قبلی، فدراسیون مالیات نمی‌پردازد» که البته پس از انتشار قرارداد مشخص شد اینچنین نیست. در حقیقت پرداخت مالیات برعهده فدراسیون بوده اما این فدراسیون در زمان تاج حرفی غیر واقعی در این باره زده بود.

فارغ از تبعات فنی و اجتماعی این قرارداد، فدراسیون فوتبال بابت استقراض دو میلیون یورویی از شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، زمانی که به دلیل عدم استرداد این مبلغ کار به شکایت رسید، به گفته خزانه‌دار وقت فدراسیون فوتبال 25 میلیارد تومان به شستا پرداخت کرد.

این مبلغ زمانی پرداخت شد که دادگاه رأی خود را برای مزایده اموال ثبتی فدراسیون صادر کرد و البته مبلغ یاد شده نیز با محاسبه روز، کمتر از 2 میلیون یوروی استقراض شده بود. به همین دلیل شستا با وجود واریز 25 میلیارد به حسابش، ساختمان فدراسیون فوتبال و دو دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس را مصادره کرد تا قرضی که بابت پرداخت به مارک ویلموتس به فدراسیون فوتبال داده بود را پس بگیرد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۶
ساختمان فدراسیون را کنار بانک مرکزی مستقر کنید . فوتبالی که هیچگونه درآمد زایی ندار اما تا دلت بخوهد جیب دولت یا بهتر بگویم ، ملت را می زند .
بخور بخوریه که تمومی نداره
چرا این آقای تاج رو دادگاهی نمی کنن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۹
اشتباه عمل کردند و باید خودشان با اموال خودشان پرداخت کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۹
اونوقت پای خیلی ها میاد وسط
دیگه تو ایتالیا و آلمان و حتی خود فیفا هم فساد هست (مثل کالچوپولی و یا دستگیری روسای فیفا) ولی فرقش با اینجا اینه که در اینجور مواقع پلیس همه مسولین مرتبط رو دستگیر میکنه ولی اینجا طرف پر رو پر رو میاد دوباره برای ریاست فدراسیون نامزد میشه
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو