بازدید 7164
سوژه

جنجال در کمیته بدوی انتخابات برسر استعلام از فیفا

دیروز جلسه‌ای برای تعیین تکلیف این موضوع برگزار شده و در رای گیری بین پنج عضو اصلی و علی البدل، سه نفر مخالف گرفتن استعلام بودند و این کار را برای وجهه فوتبال ایران در فیفا نادرست می‌دانند
کد خبر: ۱۱۳۱۳۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰ 24 July 2022

انتخابات فدراسیون فوتبال به مرحله حساس احراز یا رد صلاحیت کاندیداهای ریاست رسیده است و طی چند روز اخیر کشمکش بین اعضای این کمیته بالا گرفته است.

به گزارش تابناک ورزشی؛ در حالی که دو عضو اصلی این کمیته به دلیل تعارض منافع، حق رای خود را در سازوکار قانونی از دست داده‌اند، دو عضو علی البدل به جلسات اضافه شدند و حالا اختلاف بر سر رد یا تایید صلاحیت تاج بالا گرفته است.

در همین حال ، دو عضو این کمیته معتقدند برای عبور از این اختلاف باید به استعلام از فیفا مراجعه کرد تا مشخص شود سه دوره حضور تاج در هیأت رئیسه و ریاست، مانع حضور مجدد او در انتخابات هشتم شهریور است یا خیر؟

جنجال در کمیته بدوی انتخابات برسر استعلام از فیفا

گویا دیروز جلسه‌ای برای تعیین تکلیف این موضوع برگزار شده و در رای گیری بین پنج عضو اصلی و علی البدل، سه نفر مخالف گرفتن استعلام بودند و این کار را برای وجهه فوتبال ایران در فیفا نادرست می‌دانند. در مقابل ، دو عضو موافق می‌گویند که عدم استعلام شفاف باعث ایجاد شائبه جانبداری از گزینه‌ای خاص مطرح می‌شود و سایر کاندیداها مستقیما به فیفا نامه و شکوائیه می‌نویسند.

در همین حال شنیده می‌شود برخی اعضای مجمع فدراسیون فوتبال، خواهان گرفتن استعلام برای روشن شدن وضعیت مهدی تاج شده‌اند و شایعه کرده‌اند که در صورت انجام نشدن این اقدام از سوی دبیرکل یا مبادی دیگر، خودشان مستقیما اینکار را خواهند کرد!

دو عضو موافق این استعلام پرحاشیه، یک نفر اصلی و دیگری علی البدل است و به این ترتیب گره پیچیده‌ای بر این روند قانونی خورده که باید هرچه سریع‌تر از آن عبور کرد و تکلیف را مشخص کرد.

 

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی