بازدید 425368

سیل مرگبار در تفرجگاهی در استهبان/ شمار جانباختگان به ۲۴ تن رسید/ نجات ۷۴ حادثه‌دیده از محاصره سیلاب/ فردا در استان فارس عزای عمومی اعلام شد/ وزیر کشور: انتقادات از هواشناسی بررسی شود

عصر امروز یگان‌های امدادی کشورمان در پی تماس‌های تلفنی، به وقوع سیلابی پی بردند که در پی بارندگی شدید در شهرستان‌های نی ریز و استهبان رقم خورده و به طغیان و خروش شدید رودخانه رودبال منجر شده است. رودی که از منطقه تفرجگاه سلطان شهبازی استهبان هم عبور می‌کند که اواخر هر هفته میزبان شماری از خانواده‌هاست.
کد خبر: ۱۱۳۱۱۰۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۹ 22 July 2022
سیل مرگبار در تفرجگاهی در استهبان/ ۶ کشته تاکنونبارش باران شدید در جنوب استان فارس به شکل گیری سیلابی منجر گردید که جان شماری از هموطنان مان را ربوده است؛ رویدادی که رقم خوردن آن در روز‌های گرم و خشک تابستانی عجیب به نظر می‌رسد و از این رو هشدار برانگیز است.

سیل مرگبار در تفرجگاهی در استهبان/ ۶ کشته تاکنونبه گزارش «تابناک»، حوالی ساعت ۱۸:۰۰ امروز یگان‌های امدادی کشورمان در پی تماس‌های تلفنی، به وقوع سیلابی پی بردند که در پی بارندگی شدید در شهرستان‌های نی ریز و استهبان رقم خورده و به طغیان و خروش شدید رودخانه رودبال منجر شده است. رودی که منطقه تفرجگاه سلطان شهبازی استهبان یکی از گذرگاه‌هایی است که از آن عبور می‌کند. تفرجگاهی که اواخر هر هفته پذیرای شماری از خانواده هاست.

در پی این رویداد، شماری از خودرو‌ها در سیلاب گرفتار شده و متاسفانه چند تن جان خود را از دست دادند؛ فاجعه‌ای که ابعادش رو به گسترش است و در ادامه اخبار مرتبط با آن پیش رویتان قرار دارد:
 

پیکر آخرین مفقودی سیل هم پیدا شد
۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۹:۵۱

دقایقی پیش و پس از ۷۵ ساعت تلاش بی وقفه و با رشادت خستگی ناپذیر امدادگران پیکر آخرین مفقودی سیل استهبان پیدا شد تا شمار جان باختگان به 24 تن برسد.

کشف پیکر یکی دیگر از مفقودین سیل
۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۸:۱۰

نیروهای هلال احمر استان فارس پیکر یکی دیگر از مفقودین سیلاب روزهای اخیر را پیدا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات در خصوص آخرین وضعیت امدادرسانی به متاثرین از سیل استان فارس گفت: پیکر یکی از مفقودین که یک‌ پسر ۳ ساله است با تلاش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر پیدا شد و تلاش برای یافتن یک ‌مفقودی دیگر که یک دختر ۱.۵ ساله است، ادامه دارد.

سیل مرگبار در تفرجگاهی در استهبان/ شمار جانباختگان به ۲۳ تن رسید/ نجات ۷۴ حادثه‌دیده از محاصره سیلاب/ فردا در استان فارس عزای عمومی اعلام شد/ وزیر کشور: انتقادات از هواشناسی بررسی شود

عملیات جست‌وجوی مفقودین سیل
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۲۱:۳۳
وزیر کشور: انتقادات از هواشناسی بررسی شود
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۹:۵۰

احمد وحیدی، وزیر کشور عصر شنبه در بازدید از منطقه سیل زده رودبال استهبان ضمن اظهار تأسف و ابراز همدردی با بازماندگان و آسیب دیدگان این حادثه ناگوار با تاکید بر سرعت فرآیند رسیدگی به خسارت‌های ناشی از سیل منطقه بر پرداخت حقوق کامل خسارت دیدگان از سیل تاکید کرد.

وی تصریح کرد: ساماندهی منطقه رودبال در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است که با توجه به حوادث سال‌های ۶۵ و ۸۸ لازم بود از قبل برای این منطقه برنامه ریزی اصولی صورت می‌گرفت.

او درباره انتقادات وارد شده به سازمان هواشناسی گفت: این موضوع باید به صورت دقیق‌تر بررسی شود.

تعداد جان باختگان سیل رودبال به ۲۲ نفر رسید
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۸:۳۰

دکتر محمد جواد مرادیان، رئیس اورژانس فارس گفت: پیکر یکی دیگر از جان باختگان سیل رودبال پیدا شد و بدین ترتیب تعداد کشته شدگان به ۲۲ نفر رسید.

فردا در استان فارس عزای عمومی اعلام شد
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۶:۳۳

محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس در پی وقوع سیل دیروز در شهرستان های استهبان، داراب، فسا و نی ریز و جان باختن جمعی از هموطنان، فردا یکشنبه دوم مرداد را در فارس عزای عمومی اعلام کرد.

استاندار فارس ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفیان، جان باختن و مجروح شدن تعدادی از هم استانی ها را موجب جریحه دار شدن قلوب مردم شهیدپرور فارس دانست و این حادثه دردناک را به عموم بازماندگان تسلیت گفت.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور وارد شیراز شد
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۴:۱۵

دکتر محمدحسن نامی، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور که در پی حادثه سیل عازم استان فارس شده، دقایقی پیش وارد شیراز شد و راهی محل حادثه گردید.

سیل مرگبار در تفرجگاهی در استهبان/ شمار جانباختگان به ۲۱ تن رسید/ نجات ۷۴ حادثه‌دیده از محاصره سیلاب

دستور معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت پیگیری قاطع و سریع
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۴:۰۶

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در تماس تلفنی با استاندار فارس بر ضرورت پیگیری قاطع و سریع به حادثه سیل شهرستان استهبان تاکید کرد و خواست تا با تشکیل کمیته ای متشکل از مسئولان مربوطه ضمن بررسی دقیق حادثه و تشخیص قصورات احتمالی، خسارات مالی و جانی وارده به مردم در اسرع وقت جبران شود.

وی در این تماس تلفنی بر ضرورت بسیج تمامی امکانات و ظرفیت ها جهت یافتن مفقودین و تسکین آلام داغ دیدگان تاکید کرد و پس از ارایه گزارش محمد هادی ایمانیه از آخرین وضعیت این حادثه، از وی خواست تا زمینه های شکل گیری این حادثه با دقت بررسی و ضمن ارسال گزارش کارشناسی و دقیق، اقدامات لازم برای پیشگیری از تکرار چنین حوادثی صورت گیرد.

شمار جانباختگان به ۲۱ نفر رسید
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۲:۳۵

بر اساس گزارش جمعیت هلال احمر کشورمان، شمار جان باختگان سیلاب به ۲۱ تن افزایش یافت. این در حالی است که  هنوز از سرنوشت دو نفر از مفقود شدگان اطلاعی در دست نیست.

تاکید رئیس سازمان بازرسی کشور بر رسیدگی به سیل‌زدگان
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۲:۰۳

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، به بازرس کل استان فارس مأموریت داد که ضمن حضور در مناطق سیل‌‌زده استهبان، ابعاد مختلف حادثه و روند امدادرسانی به سیل زدگان را مورد نظارت و ارزیابی قرار دهد.

به گزارش فارس، خدائیان ضمن تسلیت به خانواده جان‌باختگان و آرزوی سلامتی برای مصدومین، با صدور دستوری به کاظم اکرمی بازرس کل استان فارس، ماموریت داد با حضور در در مناطق سیل‌ زده، ابعاد و زوایای مختلف حادثه و روند امدادرسانی به سیل ‌زدگان را مورد نظارت جدی و دقیق قرار دهد و در صورت وجود قصور یا تقصیر احتمالی از سوی هر یک از دستگاه‌ها، مراتب را جهت رسیدگی‌های بعدی گزارش کند.

عملیات جست‌وجوی مفقودان سیل ادامه دارد
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۱:۵۲
شمار جانباختگان سیل فارس به ۲۰ نفر رسید
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۱:۱۵

مرتضی مرادی پور، معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال‌احمر در تشریح جزئیات امدادرسانی در حادثه سیلاب استان فارس گفت: تا این لحظه با تلاش امدادگران حاضر در صحنه عملیات، پیکر 20 فرد غرق شده در سیلاب روز گذشته کشف شده و عملیات جست‌وجوی سه مفقودی حادثه همچنان ادامه دارد.

۱۹ فوتی و ۴ مفقودی تاکنون
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۰:۱۰

رئیس سازمان امدادونجات گفت: تا این لحظه با تداوم عملیات جست‌وجوی مفقودین در سیلاب روز گذشته استان فارس، پیکر 19 جانباخته کشف شده و عملیات جست‌وجوی 4 مفقودی دیگر این حادثه همچنان ادامه دارد.

ولی پور با اشاره به اینکه 30 تیم امدادی شامل 145 نیروی عملیاتی هلال‌احمر در منطقه حادثه‌دیده حضور دارند، افزود: امدادگران در حال حاضر با به‌کارگیری 2 تیم از سگ‌های زنده‌یاب، 24 دستگاه خودروی امدادی و همچنین یک فروند بالگرد هلال‌احمر در عملیات امدادی مشارکت دارند.

فیلم: لحظات دلهره آور و عجیب شروع سیلاب مرگبار
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۹:۰۴
تعداد بازدید : 22603
شمار جانباختگان سیل فارس به ۱۵ نفر رسید
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۸:۵۰

مهدی ولی پور، رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به امدادرسانی در حادثه سیل‌وآبگرفتگی در استان فارس گفت: بر اثر سیل روز گذشته در شهرستان‌های استهبان و نی ریز، از پهنابه نی ریز تا سد استهبان (حدود ٤٠ کیلومتر)، 89 نفر دچار حادثه شدند. امدادگران هلال‌احمر با حضور در منطقه حادثه‌دیده، 74 نفر را از محاصره سیلاب نجات دادند اما متاسفانه 15 نفر بر اثر این حادثه جان خود را از دست داده، 8 نفر هم مفقود شده‌اند.

وی با بیان اینکه وقوع سیل، بیشترین خسارت و آسیب را در منطقه تفریحی امامزاده سلطان شهباز استهبان به جا گذاشته، افزود: تا ساعت 6:30 صبح امروز، 29 تیم عملیاتی شامل ١٤٠ امدادگر و نجاتگر هلال‌احمر با به‌کارگیری 24 خودروی عملیاتی برای نجات حادثه‌دیدگان در عملیات امدادرسانی مشارکت داشته‌اند.

روستاهای امام زاده سلطان شهباز، باغ شاد، دهویه، بخنو، درب قعله، انجیرک علیا و سفلا، آب بند، بردنو و مهدی آباد از روز گذشته متاثر از سیل و آبگرفتگی در استان فارس بودند.

۷ فوتی و ۱۳ مفقودی حاصل سیل استهبان
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۰:۱۷

یوسف کارگر، فرماندار استهبان از ادامه جستجو برای یافتن قربانیان سیل امروز استهبان خبر داد و به مهر گفت: تا به این ساعت جسد ۷ نفر پیدا و سرنوشت ۱۳ نفر نامعلوم‌ است.

وی افزود: سه تن مصدومان حادثه به بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) داراب و یک نفر نیز به بیمارستان استهبان اعزام شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران فرمانداری استهبان بیان داشت: تیم‌های امداد و نجات، نیروهای مردمی و مسئولان شهرستان استهبان در محل حادثه حضور دارند و عملیات جستجو ادامه دارد. احتمال افزایش مفقودی‌های حادثه سیل امروز وجود دارد.

استاندار فارس: عملیات امدادرسانی به سیل‌زدگان ادامه دارد
۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۰:۱۱

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در گفت‌ وگو با ایرنا درخصوص آخرین وضعیت مناطق سیل زده در پیرامون شهرستان استهبان اظهار کرد: امروز حوالی ساعت ۵ بعدازظهر بارندگی شدید در منطقه شهرستان نی‌ریز موجب بروز سیل شد و تعدادی از هموطنان که در کنار رودخانه حضور داشتند دچار سیلاب شدند.

وی افزود: وقوع این سیل در بخشی از شهرستان استهبان منجر به کشته شدن شش نفر از هموطنان شد که به نظر می‌رسد تعداد دیگری هم دچار مشکل شدند. خوشبختانه در شهرستان نی‌ریز و داراب با وجود اینکه ستاد بحران در این شهرستان‌ها فعال شده تاکنون گزارشی از فوتی نداشتیم.

وی درخصوص تمهیدات اندیشیده شده برای بارش‌های رگباری پیشبینی شده در اواسط هفته گفت: از اواسط هفته تا آخر هفته بارش‌های رگباری را به ویژه در شرق استان خواهیم داشت و لازم است که هموطنان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و از اسکان در اطراف رودخانه ها اجتناب کنند.

لحظه سیل مردم در بستر رودخانه بودند
۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۲:۳۴

فرماندار استهبان با تاکید بر اینکه بارش باران در حوزه استحفاظی شهرستان نی ریز بود و تنها ۷ دهم میلیمتر (کمتر از یک میلیمتر) باران در این شهرستان باریده است، بیان داشت: سیلاب فقط بستر رودخانه را فرا گرفته و گردشگرانی که در بستر روخانه بودند را آب برده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران فرمانداری استهبان همچنین از اعلام مفقودی ۶ نفر توسط خانواده‌های این افراد خبر داد و گفت: احتمال افزایش فوتی‌های سیلاب امروز وجود دارد.

۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۲:۰۰
تعداد بازدید : 43680
تعداد جانباختگان سیل به ۶ نفر رسید
۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۱:۵۶

یوسف کارگر، فرماندار استهبان با اشاره به بارندگی شدید و وقوع سیل در منطقه رودبال ایج شهرستان استهبان گفت: در پی بروز این حادثه شش نفر (چهار نفر بانو و دو نفر مرد) جان باختند و امکان افزایش تعداد جانباختگان وجود دارد.

وی افزود: هم‌اکنون در حال پایش منطقه هستیم و امکان دارد آمار تعداد جانباختگان افزایش یابد. دو نیروی امدادی از شهرستان فسا و دو نیرو از شهرستان داراب به منطقه اعزام شدند و از شیراز هم یک تیم متخصص که حدود ۶۰ تا ۷۰ نفر هستند در حال اعزام به منطقه هستند.

فرماندار استهبان در ادامه گفت: در حال حاضر ستادی برای اسکان خانواده متوفیان و ستادی هم برای بحران و امدادرسانی و پایش منطقه تشکیل شده است.

آماده‌باش سیستم درمانی شیراز و شرق فارس
۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۱:۴۵

سید وحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که به دنبال وقوع سیل در شرق استان فارس، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی شیراز و شهرستان‌های شرقی به حالت آماده باش در آمدند.

وی با اشاره به آمادگی مراکز درمانی شهرستان های استهبان، داراب، نی ریز و شیراز گفت: ارزیابی های اولیه برای بررسی شدت سانحه از سوی مرکز اورژانس فارس و دیگر سازمان های امدادی در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: همچنین درپی گزارش های مردمی مبنی بر غرق شدگی چند هم استانی که برای تفرج به کنار رودخانه رفته بودند، ۹ دستگاه آمبولانس از شهرستان های استهبان، ایج و داراب به منطقه اعزام شده است.

اعزام ۱۲ تیم امدادی تخصصی هلال احمر به مناطق درگیر حادثه
۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۱:۴۴

حسین درویشی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس از اعزام ۱۲ تیم امدادی تخصصی هلال احمر فارس به مناطق درگیر حادثه سیل در شهرستان‌های استهبان و سروستان خبر داد و گفت: در پی بارش در مناطق شرقی فارس، رودخانه امامزاده سلطان شهباز رودبال بخش ایج شهرستان استهبان طغیان و خسارت هایی به بار آورده است.

وی افزود: تیم‌های تخصصی امداد و نجات هلال احمر فارس، از چهار شهرستان مجاور و درگیر به همراه دو تیم تخصصی سگ‌های تجسس به منطقه اعزام شدند. امدادرسانی در حال انجام است و تمامی شعب هلال احمر استان به حالت آماده باش صد درصدی در آمدند.

تماشای سیل مرگبار از نزدیکترین فاصله!
۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۱:۳۷

در حالیکه وقوع سیل تاکنون ۵ نفر را قربانی کرده است، مردم در چند قدمی سیلاب به تماشای آن نشسته‌اند:

تعداد بازدید : 41820
سه کشته در سیلاب تاکنون
۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۰:۱۰

خلیل عبدالهی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: بارش باران شدید در شهرستان‌های نی ریز و استهبان منجر به وقوع سیل در رودخانه رودبال شد. به دلیل جاری شدن ناگهانی سیلاب سه خودرو در رودخانه گرفتار شدند و سه نفر جان باختند.

وی افزود: احتمال افزایش مصدومان این حادثه وجود دارد و جزئیات بیشتر به زودی اعلام خواهد شد.

اعزام ۵ دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به محل حادثه
۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۲۰:۰۲

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: به محض وقوع این حادثه، فرماندار، بخشدار و نیرو‌های امدادی برای بررسی جزئیات ماجرا به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی فارس نیز گفت: در حال حاضر ۵ دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۸:۲۳
تعداد بازدید : 43665
 
تعداد بازدید : 43646
 
تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۵۸
انشاءالله مفقودین به سلامت پیدا بشوند.
پروردگارا به مردم سلامتی و طول عمر با عزت عطا فرما الهی آمین
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
نه به حریم رودخونه و طبیعت احترام میگذاریم و با ماشیم میریم کف رودخانه و نه به حریم و حقوق شهروند ان دیگر در اتوبوس و همیشه هم تصور میکنیم حق با ماست و انچه فکر میکنیم درسته را انجام میدهیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
وقعا چرا باید خودرو را بچسبانیم به رودخانه . این لگنهای اکثرا اسقاطی روغن ریزی داره . خاک و حشرات و حیوانات و گیاهان اطراف رودخانه له می شود . این گاری ها را باید چهل پنجاه متر دورتر پارک کنند بعد خودشان بروند پای روخانه . حالا قطعا شاکی هستند و دیه و خسارت هم می خواهند . روخانه خسارتش را از کی بگیرد ؟
سیاه
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۲
مردم توجه نمی کنند حالا حتی اگر پلیس هم مردم را از سایه درختان ان محل دور می کرد بعد از رفتن پلیس دوباره مردم
برمی کشتند سر جای اولشان
به این میگن طغیان رودخانه فصلی، نه سیل!
سیل اونه که مثلا یه محله یا شهر رو نیم متر ۱ متر آب بگیره.
به فرض که بارش باران خیلی کم بوده و مردم هم در بستر رودخانه بودن
آیا هشداری بهشون داده شده بوده ؟! یا اینکه خودتون هم نمیدونیستین اینجوری میشه و شد ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
حالا به مردم بگن، گوش میدن؟ همه چیز را که نمیشود به گردن دیگران انداخت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
وقتی حریم رودخانه را نادیده بگیرند نتیجه این می شود!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
یکی اونجا روسری از سرش می افتاد شاید همه الان زنده بودندچرا که دهها پلیس سر میرسیدند
ناشناس
| - |
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
اگر به اخبار مملکتت گوش می کردی هشدار هواشناسی را در این مورد می شنیدی همه چی رو که بی بی سی نمیگه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
بله ،چند روز پیش پیام دادند که احتمال بارشهای سیل آسا در استانهای جنوبی کشور در مرداد ماه امکان پذیر است. متاسفانه بعضی ها همه چیز را شوخی می گیرند. در یک کلیپ فردی به خانواده ای که در مسیر رودخان نشسته است هشدار می دهد که سیل در راه است از آنجا دور شوید اما تا آخرین لحظه راننده در داخل اتومبیل نشسته و بلاخره فرد دیگر یکی از سرنشینان را خارج می کند و در نهایت هم خودرو را آب می برد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
داداش طرف با چشم خودش داره سیل رو میبینه از ماشینیش پیاده نمیشه . بچه رو نشونده صندلی عقب. بعد همچین ادمی منتظر هشدار دیگران میمونه؟
فرهاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
از بس این روزا سرمون تو این گوشیهای لعنتی و جنگولک بازیهای مسخره نه به اینو نه به اون هست که یه لحظه فرصت نمی کنیم اخبار مملکتو گوش بدیم !! چند روزه هواشناسی داره هشدار میده بخصوص برا ی همین روز جمعه هشدار داد و رو نقشه هم تمام مناطق خطر رو نشون داده بود ودقیقا در مورد اطراق اطراف مسیل ها و رودخانه های فصلی هشدار داده بود و به مردم اخطار کرده بود برای تفریح کف رودخانه نرن !!!! خوب عده ای به گوششان نرسیده چون به اخبار توجه نمیکنن و عده ای هم کلا حالیشون نیست هشدار بدی یا ندی همون رفتار غلط و بی فرهنگی خودشونو دوست دارن تا آخر عمر ادامه بدن ! خود کرده را تدبیر چیست !!!!/
زمانیکه از قبل اعلام آماده باش داده میشود و از مردم درخواست میشود از حضور در این اماکن بپرهیزند باز یک عده حماقتشان گل میکند و برای تفرج یا تماشا امده و هم خود دچار خسارت میشوند هم ارگانهای مربوطه را درگیر میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
در این مورد حرف شما درست نیست چراکه که ارگانی اطلاع رسانی نکرده بود هرچند که بین حرف فرماندار و نماینده مجلس این منطقه نیز تناقض وجود دارد.
بیژن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
هم ازطریق هواشناسی و هم سایت های خبری استانی درخصوص سیل هشدار جدی داده شده بود.
فرهاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
جناب 1036 اگر کمی سرتو از تو گوشی میاوردی بیرون گوش کرده بودی دقیقا هواشناسی برای مناطقی در جنوب شرق و جنوب استانهای سیستان بلوچستان و کرمان و فارس هشدار داد و حتی اشاره کرد از تفریح در اطراف رودخانه های فصلی جدا خودداری کنید ! دیگه چجوری باید اعلام میکردن توقع داری بیان در خونتو بزنن و با تشریفات بهت بگن !!!؟
نباید قبل از وقوع این سیلاب ها هواشناسی و ستاد بحران به مردم هشدار بدهند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
به عنوان یک استان فارسی ، بله هشدار داده شده بود. اما عده ای گوش شنوا ندارند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
حجابتو رعایت کن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
ازماهواره اعلام کنید
کسی تلویزیون داخلی را نمی بیند
ناشناس
| Germany |
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
از شروع بارندگی شدید تا وقتی که اب به این مسیل برسه کلی زمان میبره اگر عقلی بود و از سیل گلستان درس گرفته بودن باید به مردم اطراق کرده در مسیل هشدار میدادن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
بله هشدار دادن اما شما چون دنبال مسخره بازی و دنبال چالش نه به حجاب و این بحثا بودید و رسانه میلی را هم که قبول ندارید اونور آبیها رو نگاه میکنید باید اینجور نظر بدی ! ا با پر روئی 10 علامت سوال هم گذاشته برای شما 1000 علامت سوال هم کمه !!!!
دریغ و صد افسوس که به خاطر بی برنامگی، بی مسئولیتی و بی لیاقتی افراد در مسند مدیریت این همه آب با ارزش به هدر، و جان انسانهای بی گناه از بین می رود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
تو غربگدا معاند خوشحال میشی از این حوادث
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
ناشناس 1023 به ازای هر غربگدایی که زیر کامنت ها می نویسی چقدر میگیری؟
کلا شغلت اینه نه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
جناب ناشناس۱۵:۳۷ شما همیشه منتظرید از هر حادثه بد و ناگوار یک سوژه درست کنید و کاری جز منفی بافی و سیاه نمایی ندارید . شما چند می گیرد برای هر کامنت منفی و سوال استفاده از حادثه های تلخ و ناگوار؟
خدایا ، از ور ودیوار برای این مردم می باره!
طبق معمول اعزام این به محل .. اعزام اون به محل.. دستور ویژه فلانی برای رسیدگی.. گسترش ابعاددفاجعه.. پیگیری دستگاه قضا.‌.

خسته نشدین واقعا از این بی سوادی و ناکارآمدی؟ مگه نمیدونستین بارندگی شدید هست؟ چرا هشدار داده نشده
پاسخ ها
بیژن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
واقعا چرا در هر زمینه ای بدون اطلاع, اظهارنظر می کنید؟ از چند روز قبل هواشناسی و سایت های خبری استانی درخصوص بروز سیل هشدار داده بودن.
مردم فهیم ، عاقل و با شعور در چند قدمی سیلاب به تماشا
آخی خدااااااا دارم ازغصه دق میکنم
متاسفانه تا زمانی که خود مردم به حادثه ای گرفتار نشوند سخن کسی را گوش نمی کنند وقتی که گرفتار شدند تازه صداشون در میاد که چرا نگفتید یعنی همیشه طلب کاریم! همیشه!
لاقل راحت شدن ازدست گرانی وبدبحتی n
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
ها کاکو راس میگی.اصلا حسش نبود از تو رودخونه وو پاشیم.آب اومد راحتمون کرد
بحران مدیریت
بی سوادی مسئولین
بی تفاوتی مردم
گرانی
بیکاری
فساد گسترده
فحشا
کودکان کار
کرونا
تهدید خارجی
نفوذی داخلی
فرار مغز ها
فرار شرکت های دانش بنیان
ضعف زیر ساخت
بی عفتی
و غیره
اللهم عجل لولیک الفرج
هشدار داده شده بود
تا آخر هفته هشدار داده شده
کسی گوش نمیده
چند تا بچه فوت شدن تو این حادثه
کلا مملکت بحرانیم
همیشه هم غافلگیر میشیم
همیشه هم هیچ عبرتی نمیگیریم
همیشه هم مسئولین سر صحنه مصاحبه می گیرن
از سه هفته قبل که بارانهای تابستانی در استانهای جنوب شرق و جنوب کشور از جمله استان فارس اغاز شده است هر روز هواشناسی هشدار می دهد که مردم از توقف در حاشیه رودخانه های فصلی خود داری کنند. در چند روز اخیر هم این هشدارها با تاکید بیشتری بیان شده است. در هیچ کجای دنیا در خانه تک تک مردم در نمی زنند که چنین هشدارهایی بدهند. بارانهای تابستانی هم به صورت کلی قابل پیش بینی است و بهترین تجهیزات هواشناسی دنیا نمی تواند پیش بینی کند که در مثلا فلان رودخانه خشک باران می اید. قبول کنیم که مردم ما به هشدارها توجه نمی کنند. تازه سیل هم که می اید گروه گروه به تماشای ان می رویم. اگر مسوولیتی است متوجه مردم است که به هشدارها توجه نکردند. اگر مثلا قبل از حادثه مسولین به مردم در محل می گفتند واقعا کسی گوش می داد؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
ممکن بود عده ای گوش کنند. این که عده ای به هشدا رها بی اعتنا هستند رافع
مسئولیت کسانی که باید در محل هشدار می دادند نیست.
در مورد سیل و طغیان رودخانه میشه کارها و اقدامات پیشگیرانه و مبتکرانه ای انجام داد که به مردم هشدار داده بشه ولو برای چند دقیقه!
عاقبت گناه زیاد
بلاهای طبیعی مثل سیل و خشکسالی نتیجه قهر خداوند به دلیل بدحجابی است خون درگذشتگان این حادثه در اصل بر گردن بدحجابها است
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
زلزله و اتشفشان خسوف کسوف و سونامی و طوفان های خورشیدی رو هم اضافه کن!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
قهر خدا از این هست که عده ای به نام خدا ودین دارند کارهایی را میکنند که نباید
ربنا
| Brazil |
۲۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
اگر شوخی کردی که درست نیست شوخی در اینجا اگر هم به این حرف اعتقاد داری که برات متاسف هستم .اینذحرفها فرار از مسئولیت بزرگان جامعه است .تو تکرار نکن
هر روز مصيبت و بلا ، اين امتحانات الهي كي قراره تموم بشه ! خدا به بازمانگان صبر بده ، مثلا رفته بودن تفرج و تفريح ، بابا خوشي به ما نيومده
در مدارس یاد دادن خرافات و شستشوی ذهنی لازم و واجب هست ولی مهمترین مسائل که حفظ حیات و کمک‌های اولیه و کلا مسائلی که یک انسان به اونها نیاز مبرم داره، اصلا آموزش داده نمیشه.
خشکسالی از بی حجابی است.حالا بیش از حد حجابو رعایت کردن
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور کمربندش رو بلد نیست درست ببنده میخواد بحران رو مدیریت کنه؟
همچین سیل مرگباری هم نبود خیلی آروم و دلنواز راه خودشو میرفت... چه جوری آدمها خودشان را میتوانند در چنین سیلی غرق کنند؟
واقعا ملت عجیبی هستیم ......اخه دارن با چشم میبینن سیل داره میاد هم وطنمون انقد جیغ زد گلوش پاره شد میگه اقا بیاین بالا دارن سیل رو نگاه میکنن ....بابا واقعا حالا درسته مسولین کم کارن ولی خود ما چی...
تمی دونم چقدر باید امتحان بدیم! اگر تو کشور غربی بود می گفتند، عذاب الهی!!!
عزای عمومی دردی از این مردم دوا نمیکنه. اگر قرار به عزای عمومی باشه باید 12 ماه 365 روز سال را در این کشور عزای عمومی اعلام کنید
به نظرم راحت شدن روحشان شاد خدا بیامرزه.اگه می موندن از گرانی و گرسنگی می مردن یا فکر گرانی و گرسنگی دق میکردن
اینم آب عرضه داری جمعش کن!
مشکل اینه که هواشناسی اکثر مواقع بطور کلی پیش بینی میکنه و حرف تکراری میزنه و خیلی مواقعه درست پیش بینی نمیکنه. اگر یک بارم واقعی بگه کسی توجه نمیکنه
سیل داره ماشین میبره طرف نشسته داخلش بیرون نمیاد .با کی داریم لجبازی میکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری