بازدید 3997
۸

قرائتی: دستاورد‌های هسته‌ای مصداق عمل صالح است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: عمل صالح، کاری است که دشمنان را عصبانی کند که خوشبختانه در اقدامات سازمان انرژی اتمی این اتفاق رخ داده و تلاش دانشمندان هسته‌ای دشمنان را عصبی کرده است.
کد خبر: ۱۱۳۰۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۸ 20 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دومین نشست از مجموعه جلسات یکپارچه مدیران صنعت هسته‌ای کشور با حضور مهندس محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور، جمعی از مدیران ارشد صنعت هسته‌ای و مسئولان ستاد اقامه نماز سازمان انرژی اتمی در سالن همایش‌های خوارزمی این سازمان تشکیل شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی در این جلسه خطاب به مدیران صنعت هسته‌ای کشور گفت: برای معرفی ضرورت انرژی هسته‌ای برای کودکان و نوجوانان نیازمند استفاده از دانش و ادبیات روز این قشر هستیم. باید برای کودکان و نوجوانان معرفی شود که انرژی هسته‌ای که مدیران ارشد برای تولید آن در حال تلاش هستند، چیست و از چه جایگاهی برخوردار است.

عصبانیت دشمنان از دستاوردهای هسته‌ای مصداق عمل صالح است

وی عنوان کرد: بر اساس آیات قرآن کریم در سه مورد نسبت به عمل صالح تأکید شده است، یکی از این موارد این است که عمل صالح، کاری است که دشمنان را عصبانی کند که خوشبختانه در اقدامات سازمان انرژی اتمی این اتفاق رخ داده و تلاش دانشمندان هسته‌ای دشمنان را عصبی کرده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر ضرورت اقامه نماز گفت: بدو تولد یک کودک با اذان و نماز آغاز می‌شود و انسان نیز پس از مرگ با اقامه نماز رهسپار دیار دیگر می‌شود و باید توجه داشت در قرآن کریم در کنار نماز به رسیدگی به فقرا، زکات، معاد، توحید، انبیاء و... تأکید شده است؛ هستی را خداوند برای بشر آفریده و بشر نیز برای عبادت آفریده شده است. نماز دارای خاصیت به یادآوردن خداوند برای افراد است و یاد خدا سبب می‌شود تا دل‌ها آرام گیرد. اگر مخترعان و دانشمندان با یاد خداوند کار انجام دهند، حتم بدانید اوضاع دنیا خوب خواهد شد اما در کشورهایی که دارای پیشرفت‌های فراوان هستند مشاهده می‌شود چون یاد خداوند کمتر مورد توجه قرارگرفته، آمار جرم و جنایت بیشتر است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی بیان کرد: علم موجب روشنایی می‌شود و دین به علم و پیشرفت ناشی از آن جهت می بخشد، بر اساس آموزه‌های دینی فارغ‌التحصیلی از علم و دانش نداریم و در راه کسب علم همواره باید تلاش کرد زیرا تعداد مواردی که نسبت به آن‌ها اطلاعاتی نداریم نسبت به دانسته‌های ما، بسیار بیشتر است.

وی تأکید کرد: مهم‌ترین مشکل ما این است که بسیاری از دانش‌آموختگان ما فاقد مهارت هستند، هنر اصلی این است که رابطه با خداوند را در نسل خود گسترش داده و در زمینه درست نمازخواندن تلاش کنیم و برای دعوت کودکان و نوجوانان به خواندن نماز، بهتر آن است که نعمت‌های خداوند را برای آن‌ها بازگو کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشوربا اشاره به وجود برخی کاستی‌ها و مشکلات در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: برخی اشکالات در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و نباید این موارد را توجیه کنیم و نباید اجازه دهیم مردم از مشارکت در انجام برخی امور مانند مشارکت در نماز جماعت و جمعه دست بردارند.

قرائتی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که کارهای علمی و هسته‌ای، عمل صالح محسوب شده و موجبات عصبانی شدن دشمنان را فراهم می‌سازد اما در کنار انجام عمل صالح باید به مسئله اقامه نماز نیز توجه جدی شود.

وی افزود: روزی که جمهوری اسلامی تشکیل شد، کشورهای غربی و شرقی علیه این نظام بودند و خوشبختانه باوجود تمام مشکلات و کارشکنی‌ها، جمهوری اسلامی همچنان باقی‌مانده است اما باید نسبت به تقویت مدیران توجه جدی صورت گیرد.

تقدیر و تشکر از حجت‌الاسلام سید جعفر هاشمی

بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی، در ادامه این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام سید جعفر هاشمی در ستاد اقامه نماز سازمان انرژی اتمی ایران تقدیر و تشکر شد.

حجت‌الاسلام سید جعفر هاشمی در این مراسم بیان کرد: از همکاران این سازمان که در این سال‌ها بنده را همراهی کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم و امیدوارم که مهندس اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران و همچنین سایر مدیران و همکاران و همچنین مسئولان ستاد اقامه نماز، سالیان طولانی توفیق خدمتگزاری به جمهوری اسلامی ایران و این سازمان را داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۸
در حوزه تخصصی خودت نظر بده
کدام دستاورد؟!
فقر مطلق ثروتمندترین کشور منطقه یا بی ارزش ترین پول دنیا ؟!
کم کم به لحظات ملکوتی اینکه ساخت بمب اتم در دفاع از اسلام حلال هست میرسیم
آخه چه دست اوردی داشته ؟ کاشکی از از قران فقط حرف نزنی و درس ندی کمی هم بهش عمل کنی .
ببخشید حاج آقا این همه بدبختی و گرانی و کمیابی و نایابی و ... مصداق چیست؟
حل مشکلات مردم و رسیدن به این مشکلات باید مصداق عمل صالح باشد که دشمن از این موضوع بسیار خوشحالتر است و باید برای آن نگران شد. بقیه مسیرها به روال عادی ادامه خواهد یافت. البته ایشون فقط با ماشین‌ها از این محل سخنرانی به محل دیگر میرود و خبری از حال و روز مردم بینوا ندارد.
ای کاش از انسانیت حرف بزنی
بعید می دانم در سؤال و جواب شب اول قبر یا هنگام وزن کردن حسنات و سیئات از کسی در مورد عصبانی کردن دشمن سؤال بپرسند! تا جایی که پای منبر علمایی مثل جناب قرائتی و از کتابهایی که علما نگاشته اند یاد گرفته ایم، سیئات و حسنات ویژگیهای تعریف شده و حساب و کتاب دارند. اینطور نیست که هر کاری را به پای دین و دینداری بگذارند و بر آن ثواب و خیرات بار کنند! اگر اینطور که ایشان می فرمایند باشد احتمالا دانشمندان آمریکایی که بمب اتم ساختند و آن را توسعه دادند هم حتما از مقربان درگاه الاهی هستند چرا که دشمن (در آن زمان شوروی) را بسیار عصبانی کردند! صرف اینکه «اسلام» بخشی از عنوان نظام حکومتی ما است دلیل نمی شود که هر کاری که در چارچوب این نظام صورت بگیرد حسنه و ثواب است.
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی