بازدید 68090

نماینده مجلس: به‌ولله قسم برادرم آزاد است

نماینده بروجرد در مجلس در پاسخ به سوالی درباره برادرش و حواشی ایجاد شده در این باره گفت: به والله قسم برادر من آزاد است و همین الان هم با من است.
کد خبر: ۱۱۲۵۷۴۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵ 21 June 2022

به گزارش تابناک به نقل از فارس،  فاطمه مقصودی عضو هیئت رئیسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در سومین نشست «زنی برای زمان» که به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: در رابطه با مقام زن در عالم هستی و در جمهوری اسلامی و در منظومه فکری مقام معظم رهبری یک جایگاه تعریف شده و ارزشمند وجود دارد.

وی با بیان اینکه در خلقت انسان خداوند جز در ظاهر برای زن و مرد تفاوتی قائل نشده است، تصریح کرد: وقتی بحث تکلیف است همه ما مسئول هستیم. در جامعه اسلامی مسلماً از لحاظ وظایفی که بر عهده ماست همه ما مسئولیم و پاسخگو خواهیم بود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون زنان درباره برخی ابهامات درباره قانون جوانی جمعیت و فرهنگسازی در موضوع جمعیت گفت: یکی از راهکار‌های فرهنگسازی فرزندآوری بحث رسانه و صداسیما است که روی فرهنگسازی با برنامه‌هایی که دارد این بحث را ترویج کند؛ اما مطلبی که به ذهنم می‌رسد این است که هرکدام از ما خودمان کمی تامل و تفکر داشته باشیم. فرهنگ از تک تک ما عزیزان شروع می‌شود.

مقصودی تصریح کرد: اگر مطالعه و اعتقاد و باورمان این باشد که مسیر الی الله را طی کنیم خود به خود به این سمت می‌رویم. ولی وقتی در سریال‌های تلویزیونی ما اشاعه فرهنگ غیراسلامی در دستور کار است، تغییری حاصل نمی‌شود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: شما امروز فعالیت زنان را در عرصه‌های مختلف شاهد هستید. هم در هشت سال دفاع مقدس که اگر چنین زنانی نبودند مردان قهرمانی خودنمایی نمی‌کردند. امام در بحبوحه انقلاب اسلامی زنی را فرماندهی سپاه سه استان همدان و کرمانشاه و ایلام می‌کند. خانم دباغ که امام ایشان را محرم بیت خودشان می‌داند.

وی افزود: ما می‌توانیم بگوییم نگاه انقلاب اسلامی زن را محدود کرده؟ خیر. زن بودن ما در اسلام و انقلاب اسلامی ارزشمند است، ولی بعضی جوامع زن بودن را به ابتذال می‌کشند.

مقصودی تاکید کرد: ما در عرفان زنان عارفی داشتیم که خیلی جلوتر از مردان بودند. در سیاسمتداری زنانی داریم که سردمدار بودند.

مقصودی ادامه داد: نگاه انقلاب اسلامی به زن این است و ما روی این‌ها باید صحبت کنیم. زن جایگاه والایی دارد. پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: کسی به زن ستم نمی‌کند مگر انسان‌های لئیم و پست.

این نماینده مجلس تصریح کرد: یکی از مشکلات ما بحث‌های اقتصادی است. خانم‌های بی سرپرست و بد سرپرست، خانم‌هایی که دنبال اشتغال هستند، قانون باید از این‌ها حمایت کند.

وی گفت: تلاش فراکسیون بانوان باید بر ریل گذاری ورود بانوان به جامعه باشد. ولی بانوان گاهی با ورود به جامعه آسیب می‌بینند.

مقصودی اظهار داشت: در رابطه با قوانین بحث خشونت علیه زنان لایحه‌ای هست که سال‌ها حکومت دنبالش است و قرار است به صحن علنی بیاید. قانون‌هایی که مجلس شورای اسلامی وضع می‌کند یک قانون است و قوانین شرع و اخلاق هم یک قانون اند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون زنان گفت: در مجلس شورای اسلامی ما چند مسئله را پیگیری می‌کنیم. بحث بیمه زنان یکی از مطالبات ما از خانم خزعلی بوده است که زنان خانه دار و بدسرپرست و بی سرپرست بیمه شوند.

وی افزود: ایجاد بستر‌های مناسب شغلی برای بانوان و رفع تبعیض استخدامی برای بانوان در دستگاه‌های مختلف و ارتقا قوانین برای بانوان از موارد حائز اهمیتی است که در دستور کار فراکسیون زنان مجلس است.

این نماینده مجلس افزود: ما در نساجی بروجرد طرح توسعه‌ای ایجاد کرده‌ایم و برای استخدام اولویت ما زنان سرپرست خانوار بودند که درآمدی نداشتند.

مقصودی با بیان اینکه اولویت من ایجاد شغل برای زنان شهرم بود، گفت: در جایگاه دیگر زنان هم از لحاظ فرهنگی و اقتصادی و قانونی باید حمایت بشوند که ما این مسیر را می‌رویم.

نماینده بروجرد در مجلس در بخشی از این مراسم در پاسخ به سوالی درباره برادرش و حواشی ایجاد شده در این باره گفت: به والله قسم برادر من آزاد است و همین الان هم با من است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی
آخرین اخبار