بازدید 10254

مکرون: آینده اروپا به تحولات اوکراین وابسته است

رئیس‌جمهور فرانسه در دیدار با زلنسکی تاکید کرد که آینده اوکراین مسیر اروپا را تعیین خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۲۴۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵ 17 June 2022


به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان و ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا پنجشنبه وارد اوکراین شدند و با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین دیدار کردند.

به گزارش صدی البلد، مکرون پس از این دیدار گفت: بر روی اقداماتی توافق کردیم که به اوکراین اطمینان می‌دهد این کشور بخشی از خانواده اروپایی است. اوکراین می‌تواند روی ما حساب کند و آینده اروپا به آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد بستگی دارد.


این سه رئیس جمهور به همراه کلاوس یوهانیس، رئیس جمهور رومانی از مرکز شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین بازدید کردند.

مکرون در جریان این سفر به زلنسکی گفت: شما از یک توافق غیررسمی صحبت می‌کنید، اما این موضع تقریباً رسمی شرکای ناتو است. ما به اوکراین کمک می‌کنیم تا از خود دفاع کند، اما وارد جنگ با روسیه نمی‌شویم. دتوافق شده که تسلیحات ویژه‌ای مانند هواپیماهای جنگی یا تانک‌ها عرضه نشود و زلنسکی از این توافق آگاه است.

پیش از این نیز منابع اعلام کرده بودند که کشورهای غربی با ارائه تانک و هواپیماهای جنگی به اوکراین مخالف هستند.

رئیس جمهور فرانسه همچنین در این دیدار حمایت خود را از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که به رفع محاصره بنادر اوکراین کمک می‌کند، ابراز کرد.

او گفت: فرانسه، آلمان، ایتالیا و رومانی از اعطای «فوری» وضعیت نامزد عضویت در اتحادیه اروپا به اوکراین حمایت می‌کنند. این وضعیت با نقشه راه همراه خواهد بود.

شولتس نیز به نوبه خود، در جریان بازدید خود از شهر ایربین گفت: این شهر مانند بوچا به نماد بی رحمی و خشونت جنگ روسیه در اوکراین تبدیل شده است و افزود که جنگ باید پایان یابد.

زلنسکی هم در دیدارش با مقامات چهار کشور بابت همبستگی با کشورش از طریق سفر به کی‌یف تشکر کرد و در پیامی در تلگرام نوشت: ما از همبستگی شما با کشور و مردم خود قدردانی می‌کنیم.

 

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی