بازدید 4459

اتحادیه اروپا دنبال تحریم‌ خدمات ابری به روسیه

کد خبر: ۱۱۲۳۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲ 09 June 2022

اتحادیه اروپا در راستای تحریم‌های جدید علیه مسکو به تلافی جنگ اوکراین، روی ممنوعیت فراهم کردن خدمات ابری به روسیه کار می کند.

به گزارش ایسنا، یک مقام اتحادیه اروپا با اعلام این خبر به رویترز، خاطرنشان کرد چنین اقدامی از نظر فنی، پیچیده است.

اگر این تحریم تصویب شود، معلوم نیست چگونه روی روسیه تاثیر خواهد گذاشت زیرا فراهم کنندگان اصلی خدمات ابری در اروپا، شرکتهای آمریکایی شامل آمازون، گوگل و مایکروسافت هستند.

اتحادیه اروپا هفته گذشته بسته جدیدی از تحریمها را علیه روسیه و بلاروس تصویب شد که شامل ممنوعیت واردات نفت، اقدامات محدودکننده علیه بانکهای روسی و ممنوعیت فراهم کردن خدمات مشاوره برای مسکو بود.

نسخه اولیه بیانیه مطبوعاتی درباره بسته تحریمها که سوم ژوئن از سوی شورای اتحادیه اروپا منتشر شد، به ممنوعیت فراهم کردن خدمات ابری اشاره کرده بود اما بعدا اصلاح و اشاره به این ممنوعیت، حذف شد. این تحریم در متن حقوقی منتشره در ژورنال رسمی اتحادیه اروپا هم مشاهده نشد.

یک مقام مطبوعاتی شورای اتحادیه اروپا ذکر شدن تحریم خدمات ابری را یک خطا عنوان کرد و حاضر نشد درباره این که آیا تحریم مذکور، باعث بحث درباره این موضوع میان کشورهای اتحادیه اروپا شده است، توضیحی دهد.

یک مقام اروپایی آگاه از تصمیمات درباره تحریمها، به رویترز گفت: ممنوعیت ارائه خدمات ابری هرگز از سوی کمیسیون اروپا پیشنهاد نشد اما اتحادیه اروپا روی معرفی این ممنوعیت در دورهای بعدی تحریمها کار می کند؛ هر چند که چنین اقدامی از نظر فنی دشوار است.

بر اساس گزارش رویترز، میخائیل پودولیاک، مشاور رئیس جمهور اوکراین در توییتی نوشت: اصلاح بیانیه مطبوعاتی از سوی شورای اتحادیه اروپا، بدون ارائه توضیح شفافی صورت گرفت و احتمال سبک شدن تحریمها را نشان داد. ما باید فشار تحریمها را افزایش دهیم نه این که آنها را کم کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی