بازدید 6510

روش‌های تشخیص ناهنجاری و هوش مصنوعی به کمک کاربران بازار می‌آید

بازار (فروشگاه برنامه و بازی موبایلی) با بهره‌گیری از تخصص دانشمندان دیتا و روش‌های تشخیص ناهنجاری (Anomaly Detection) از حساب کاربران خود محافظت می‌کند.
کد خبر: ۱۱۲۳۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴ 07 June 2022

روش‌های تشخیص ناهنجاری و هوش مصنوعی به کمک کاربران بازار می‌آید

سینا رسولی، مدیر هوش مصنوعی پرداخت بازار، می‌گوید: بازار حفاظت از کاربر را مسئولیت خود می‌داند و با بهره‌گیری از هوش مصنوعی در کنار تخصص دانشمندان دیتا (data scientists) و کارشناسان بررسی تخلف جلوی سوء استفاده‌های احتمالی متخلفان را می‌گیرد. از جمله این سوء استفاده‌ها می‌توان به برداشت غیرمجاز از حساب کاربرانی که کارت های بانکی‌شان سرقت شده اشاره کرد، که بازار با شناسایی رفتارهای غیر عادی جلو آنها را گرفته است.
به گفته او در ۶ ماهه دوم ۱۴۰۰ میزان موفقیت ابزارهای هوش مصنوعی در شناسایی به‌موقع ناهنجاری‌ها و جلوگیری از خسارت دیدن کاربران به ۹۰ درصد موارد اعلامی از سوی پلیس فتا رسید.
سینا رسولی حفظ امنیت کاربران در کنار فراهم کردن شرایط مناسب و راحت برای خرید را همواره از دغدغه‌های اصلی کافه‌ بازار می‌داند و می‌گوید بازار به تلاشش برای تحقق هرچه‌ بیشتر این هدف ادامه می‌دهد.
صنعت برنامه و بازی موبایلی در سال های اخیر با رونق روزافزونی روبه رو بوده است و حفظ امنیت پرداخت برای بازی‌ها و برنامه‌های دارای امکان پرداخت درون برنامه‌ای از جمله مهم‌ترین وظایف ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی محتوای موبایلی است.
کارشناسان امنیت بازار توصیه می‌کنند برای حفظ امنیت گوشی و حساب بانکی خود در برنامه‌های موبایلی، از کلیک کردن روی پیامک‌های حاوی لینک و نصب هرگونه برنامه و بازی ازسایت‌ها و پلتفرم‌های غیررسمی خودداری کنید.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
آخرین اخبار
وب گردی